Sayfa 440/567 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Ben sözlerimin her kelimesinin arkasındayım lakin x veya y kişisine söylenmiş şeyler değil orada yazılanlar. Genel durumun tespiti. Günün sonunda temettü yatırımcılığı farkında olunmadan Ereğli ile özdeşleştirilerek hata edildi. Buradan çıkacak kıssadan hisse döngüsel sektörlerin şirketlerinden oluşturulan portföyler salt temettü yatırımcısı olan kişiye döngünün terse işlediği dönemlerde en hafif etki olarak verim düşüklüğü olarak geri döner. Hele hele enflasyon dönemlerinde bu durum beraberinde servet değer kaybı getirir. Lütfen çıkıp ben paramın değerine değil elimde ki miktarıma bakarım denmesin. Nihayetinde bu ülkede ekmek domates zeytin peynir tl ile alınıyor. Burada ki insanların %90 ı durumları zayıf olup başkalarının işlerinde işten atılma/kaybetme korkusunu her daim enselerinde hisseden, maaşla çalışan kendisini bir şekilde kurtarma peşinde olan insanlar. Kendi doğrularımız başkalarının doğruları olmayabilir, bu hassasiyette yazılmalıydı. Lütfen kişisel algılanmasın artık bu noktaya gelinen yolda herkes bir taş döşemiştir. Tecrübelerden ders çıkartılmasını dilerim. Daha da diyecek sözüm yoktur. Syg.
    Az insan çok huzur

2.  Alıntı Originally Posted by NETWORKCAN Yazıyı Oku
    Temettucum bu yüzden fiyattan ziyade lot sayısına odaklandım bir kaç istisna hisse olsa anlarım ama nerdeyse BIST genelinin ort %50 fazladan paralel lot kazandirabildigi gerçeği çok can sıkıcı
    O zaman da şu var. Şimdi başka hissede olup Ereğli lotu artırmak isteyen adam doğru zamanda Ereğli'ye dönebilecek mi yada dönebilecek mi? Sizin genelinizde bilmiyorum tabii de, bir süre sonra o diğer hisselerde çarpı iki yapan kişi ereğliyi küçümseyecek.

Yani ben şimdi paramı çarpı 2 yapsaydım, Ereğli ve temettü işi umrumda olmazdı. Eğer çok kazandım parayı korumam lazım diye düşünüyorsam da zaten hiç Ereğli'ye bulaşmazdım... Daha borsadan çıkmaya çalışırdım.

Hatta kendi kendime, bir de temettücü olup kendimi yakacaktım diye düşünürdüm

Ben kendi adıma her şeyde vardır bir hayır diyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Ben sözlerimin her kelimesinin arkasındayım lakin x veya y kişisine söylenmiş şeyler değil orada yazılanlar. Genel durumun tespiti. Günün sonunda temettü yatırımcılığı farkında olunmadan Ereğli ile özdeşleştirilerek hata edildi. Buradan çıkacak kıssadan hisse döngüsel sektörlerin şirketlerinden oluşturulan portföyler salt temettü yatırımcısı olan kişiye döngünün terse işlediği dönemlerde en hafif etki olarak verim düşüklüğü olarak geri döner. Hele hele enflasyon dönemlerinde bu durum beraberinde servet değer kaybı getirir. Lütfen çıkıp ben paramın değerine değil elimde ki miktarıma bakarım denmesin. Nihayetinde bu ülkede ekmek domates zeytin peynir tl ile alınıyor. Burada ki insanların %90 ı durumları zayıf olup başkalarının işlerinde işten atılma/kaybetme korkusunu her daim enselerinde hisseden, maaşla çalışan kendisini bir şekilde kurtarma peşinde olan insanlar. Kendi doğrularımız başkalarının doğruları olmayabilir, bu hassasiyette yazılmalıydı. Lütfen kişisel algılanmasın artık bu noktaya gelinen yolda herkes bir taş döşemiştir. Tecrübelerden ders çıkartılmasını dilerim. Daha da diyecek sözüm yoktur. Syg.
    Tümden farklı cepheden bakıyoruz olaya yani ortak tek noktamız yok. Daha önce de yazıştık siz esneksiniz borsacısınız işler kötüyken satip isler iyi gidene kayma yeteneğine sahipsiniz ben ise iyi zamanında da kötü zamanında da şirketin sahibi olarak görüyorum kendimi. Doğru yanlış başka mesele ama bu kötü zamanda da bu şirket benim kimse de benim yaptığımı yapmasın kötü gidince satsin iyi gidince alsın vs

Elimdeki malın adedine bakarım değerine satacağım zaman ya da ederinin üstünde alıcı bulursam bakarım.

Benim de ilave edeceğim husus yoktur. Yine kendimi tekrara başladığımı hissediyorum. Bir süre ara.

Syg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Ben sözlerimin her kelimesinin arkasındayım lakin x veya y kişisine söylenmiş şeyler değil orada yazılanlar. Genel durumun tespiti. Günün sonunda temettü yatırımcılığı farkında olunmadan Ereğli ile özdeşleştirilerek hata edildi. Buradan çıkacak kıssadan hisse döngüsel sektörlerin şirketlerinden oluşturulan portföyler salt temettü yatırımcısı olan kişiye döngünün terse işlediği dönemlerde en hafif etki olarak verim düşüklüğü olarak geri döner. Hele hele enflasyon dönemlerinde bu durum beraberinde servet değer kaybı getirir. Lütfen çıkıp ben paramın değerine değil elimde ki miktarıma bakarım denmesin. Nihayetinde bu ülkede ekmek domates zeytin peynir tl ile alınıyor. Burada ki insanların %90 ı durumları zayıf olup başkalarının işlerinde işten atılma/kaybetme korkusunu her daim enselerinde hisseden, maaşla çalışan kendisini bir şekilde kurtarma peşinde olan insanlar. Kendi doğrularımız başkalarının doğruları olmayabilir, bu hassasiyette yazılmalıydı. Lütfen kişisel algılanmasın artık bu noktaya gelinen yolda herkes bir taş döşemiştir. Tecrübelerden ders çıkartılmasını dilerim. Daha da diyecek sözüm yoktur. Syg.
    Gözlerim doldu..Allah'ım ne kadar fedakâr insanlarimiz var...Nazar değmesin.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. - kapattı :D

Yok böyle bir şey

Tutmaya devam.

6. Bence mesaj şu:

110 milyon satan BOFA, yani yabancılar...
    Tahtanın sahibi benim, ben istemezsem yaprak kıpırdamaz...
    Defolup gidin, gitmezseniz sizi beter ederim diyor.

Sasa'ya gidin, ona gidin buna gidin ama gidin...

Katılıyorum , mal iyi herkesde olmamalı.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bu hisse(ler)nin en güzel yanı bu işte.

Tahtacı bir tarafını da yırtsa, malı tutan yıllar geçtikçe kazanıyor. Bezmiyor. Kaçmıyor. (kısa vadeli düşünenler hariç)

Kar biraz düşük geldi bu çeyrek ama bakalım daha maç bitmedi.

ytd

Sayfa 440/567 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •