Sayfa 441/982 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon
Arama sonucu : 7856 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Sn. Otokar, zaten 3-5 kişiyiz forumda. Bir hatam olduysa kusura bakmayın lütfen. Değerli katkılarınızı bekleriz her zaman.

Otokar'ın dinamikleri Karton, Konya ve/veya Egeen gibi olmadığı için TL bazlı tarihi zirvelerinde oyalanması, yükselen piyasada eksi kapatması, fonların bu seviyeleri yeterli görüp pozisyonlarını azaltmaları son derece normal. Bugün Karton, Ege endüstri yine tavandan kapattılar ancak yarın bu iki hissenin tavan yapacağını düşünmüyorum. Otokar'ın tahta yapıcısının nasıl bir yol izleyeceğini önümüzdeki birkaç günde göreceğiz. Son dönemde yaşanan yükseliş Karton'un bedelsizi nedeniyle ise bir miktar geri çekilme doğal karşılanır. Yok eğer 110 mln USD bedelli ihracat anlaşması ve beklentilerden iyi gelen 9 aylık kapanışları ile ilgili ise endekse paralel hareketler gözlemleyebiliriz.

Olumsuz olan tek gösterge yabancı payının hala azalıyor olması.
    Bu hissenin bir an evvel 200 üzerlerine atması lazım,atar atmaz ayrı konu ama her şeyiyle çok göze batıyor adeta al beni kaçır beni diye bağırıyor sanırım teknik oyunlar peşinde ama,yada bazı global siyasi gelişmelerin netleşmesini bekliyor.ytd.

2. 190,186 hamlasini yapmış olan kağıt 174 e gerilerse benim gibilere alım fırsatı verir.Konyayı satıp aranıza katıldım.

3.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Olumsuz olan tek gösterge yabancı payının hala azalıyor olması.
    Yabancı payının azalması hiçte kötü birşey değil... Yıllarca Egeen taşırım orada da bu konu geçti, hatta şirketten daha çok şirketi tanıyan yatırımcılardan, yabancı payı azalıyor diye satanlar bile oldu.

Egeen ortada.. yabancı payı bile düşük seviyelerde...

Yabancı dediğimiz neye göre yabancı. Bistte yabancı payı en düşük seviyelerde bist 1200 de... Yabancı yabancı olmayabilir 🤔

4. Hisseyi gazlayan çok bu aralar twitterda investingte bu yüzden ben kimsenin kararını etkilemek istemediğim için yazmama kararı almıştım. Kimse zarar etsin istemem. Benim tuzum kuru maliyet sorunum yok rahat konusabiliyorum. Düşsede çıksada dert etmem. Fakat ederini değerini bilmeyen yeni biri 195 den coşkuyla alıp 175 de korkuyla verse veya daha aşağılara düşse hisse ciddi zarar eder yıpranır. Düşüncelerimi altta paylaşacağım.

5. 5 ekimde 140 liraydı fiyatı. 25 günde yaklaşık 195 lira gördük. 1 aydır hacim yükselerek devam ediyor. Hacimli bi şekilde 175 tarihi zirveyi kırıp 195 e çıktık. Tekrar geri 175 e dönerek yükseliş için onay çalışmasına ve aynı zamanda günlük giren çıkanları alsatçıları korkutmaya çalıştı burda. Zaten son zamanlardaki hareketleri hep aynı. Yükseltiyo tavana değdirip salıyo ertesi gün eksi açıp aşağı çekiyo sonra birden yukarı korku coşku yaşatıyor spek. Bu hacimleri bu hareketleri küçük yatrmcı yapamaz. Doların çıkışı hisseyi olumlu etkiliyor çünkü ihracat oranı yüksek. Fakat merkezden yüksek faiz artırımı gelirsede işler terse döner. Çünkü 100 milyon dolar satış yaptığını farzedelim. Bugünkü kurla 850 milyon satış geliri elde edecekken yüksek faiz artırımıyla dolar sert düşerse atıyorum 7 liraya düşse 150 milyon lira gelir kaybı yasayacak. Birde zaten borçlu firmayız (borçludan kasıt kredi kullanıyor) faizlerin artmasından dolayı faiz gideri artacak. Bunun dışında iş akışı ve yeni sipariş beklentileri 2021 yılı için güzel görünüyor. Önümüzü görebiliyorsak korkmaya gerek yok. Karlılık artıyor yeni işler alıyor. Günlük dalgalanmalarda boğulmaya gerek yok. Benim içim rahat otokar için. Yazdıklarım yatrm tavsiyesi değildir. Borsada korkuya da coşkuya da yer yok. Çünkü zaten sistem bunun üzerine kurulu.

Alıntı Originally Posted by fugi06 Yazıyı Oku
    Yabancı payının azalması hiçte kötü birşey değil... Yıllarca Egeen taşırım orada da bu konu geçti, hatta şirketten daha çok şirketi tanıyan yatırımcılardan, yabancı payı azalıyor diye satanlar bile oldu.

Egeen ortada.. yabancı payı bile düşük seviyelerde...

Yabancı dediğimiz neye göre yabancı. Bistte yabancı payı en düşük seviyelerde bist 1200 de... Yabancı yabancı olmayabilir 🤔
    Son sorunuzu önce cevaplayayım. Yabancı payını takip ettiğim link aşağıda. Bıyıklıymış, değilmiş, yurtdışı kaynaklı yerli fonmuş, manipülatörmüş ben ilgilenmiyorum. Aşağıdaki linkten takip ediyorum hisselerimin yabancı paylarını.

https://www.yatirimkredi.com/egeen-yabanci-takas-orani

Anlatmaya çalıştığım Otokar'daki yabancı oranı tarihi düşük seviyelerde. %17'nin altını zaten neredeyse hiç görmemiş. Egeen'de ise gözle görülür toparlanma var yabancı payında. Gerçek yabancının uzun vadeli pozisyon taşıdığını hepimiz biliyoruz. Mesela, Norveç varlık fonu. Bugün 180 liradan pozisyonunu artırsa biliyoruz ki bugün artırdığı pozisyonu belki 5 sene sonra kapatacak veya hiç kapatmayacak. Yabancı payının tarihi zirvelerdeyken azalmasının dolaylı pozitif etkisi de var bu bağlamda. Ancak, Otokar yabancı payı %35'lere gitse kalıcı olarak 200-250 bandına yerleşiriz diye değerlendiriyorum.

Sayfa 441/982 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •