Sayfa 442/1005 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: Viop LVİ

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Zaten İran tarafından orantısız bir saldırı yapılmayacağı açıklaması gelmiş...
    Yani gene günlerce klasik sert konuşmalarından yapmış görünüyorlar şu an için.. Göstermelik birşey yaparlar/ yapmazlar..

Bu arada biz de ülkece üzerimize düşeni yapıp Maraş da Starbucks şubesi taşlamışız hamdolsun..

https://twitter.com/politicturk/stat...DsnsPnq8g&s=19
    Bugün ömrümde ilk defa o starbuks denen yere götürdü biri
    Self servis
    Garson yok, komi yok
    Masalar leş, yerler leş... önceki müşterinini boşları duruyor
    Arkadaş çay almış
    Kahvehane çayı desem sıcak değil, soğuk çay desem değil
    Köpek yalı gibi bişey getirdi...içmedim
    Limonata gibi bişey almış onu içtim
    Doluluğu hesap ettiğimde
    Bizim genç nesil bitik abi
    Öyle bir ortamda oturup, birde üstüne 500 tele bayılıyorsa...
    Yazık... mal la bunlar harbi mal
    Ben ölemde, benden sonra ne halt yerlerse yesinler... müstehak valla

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,780
     Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Ben varım alüminyum. Vobtan iyidir. Helal para hiç olmazsa.
    En az 12 mt teknen ,ruhsatın ,ciddi teçhizatın ekipmanın, ekibini var saydım , denizcilik tecrübesinin olmasına ilaveten
    Onu avlamanın tecrübesini de üstüne ekledim
    Savaş gemisinden fırlatılan torpidoyu ince misinayla gemlemeğe çalıştığınızı de hayal ettim
    Siz bence vob a devam edin

Onu geçtim
    Kocaman bakraç gibi kapuçino bardağında çaymı olur aliminyum
    Çay başka bişiy, kahve başka bişiy
    Adamlar daha onu anlamamış

4.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Bugün ömrümde ilk defa o starbuks denen yere götürdü biri
    Self servis
    Garson yok, komi yok
    Masalar leş, yerler leş... önceki müşterinini boşları duruyor
    Arkadaş çay almış
    Kahvehane çayı desem sıcak değil, soğuk çay desem değil
    Köpek yalı gibi bişey getirdi...içmedim
    Limonata gibi bişey almış onu içtim
    Doluluğu hesap ettiğimde
    Bizim genç nesil bitik abi
    Öyle bir ortamda oturup, birde üstüne 500 tele bayılıyorsa...
    Yazık... mal la bunlar harbi mal
    Ben ölemde, benden sonra ne halt yerlerse yesinler... müstehak valla
    Starbucks ın ürünleri kötüdür, hizmeti zaten neredeyse yoktur, temizlik zayıftır..

Beleş interneti var , istersen birşey almadan 10 saat otur kimse gelip ne yapıyorsun demez...
    Farklı bir konsept...
    Ben sevmem, o ucuz kahveye de o saçma parayı vermem, daha iyisini evimde daha ucuza içerim..

Gençler Starbucks ı bir halt sanıyor... Elde bardak ile Avm de gezmeyi de seviyor..

5.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Yeri geldi madem söyliyen
    Ben 20 k hisse derken altunu kastetmiştim
    2200 stoplu... 20 k
    Savaş garantisi istemiştim
    Ama en erken 2026 tarihi verilmişti indragandi dayu tarafından
    Ama birileri fişi erken çekti sanırım
    Biran önce 3. Dünya savaşı isteyor
    91 hafta sonra yükselen var,
    o yükselene bakarak ben 2026 dedim,...
    2026 ocaktan itibaren savaşı bilemem tabi ama piyasalar için sıkıntı olabilir orada,..
    piyasaları sıkıntıya sokacak büyük bir şeyde olabilir(büyük bir reazlizasyon veya çatışma, belki savaş ihtimali),..

abd deçimleri ise 5 kasım 2024, yani bu günden 29 hafta var,..
    bu günden bu seçimlere kadar 26 hafta civarı sıkıntı pek görmüyorum,..

26 hafta bitiminden itibaren 29. haftaya kadar ilk yükselmeler(tansiyonlar) başlıyor,
    ABD nin bu yükselmeleri dışarıya ihraç etmesi gerekiyor,..yoksa götünde patlar,..
    ancak bu yükselmeler yinede çukur tabir ettiğim bölümde kalıyor yani saklanabiliyor,

2026 ocak ayına kadar 26.haftadan sonra küçük küçü yükselmeler başlasada bu yükselmeler tansiyonlar, analizlerim gereği çukurda kaldığı için sorun çok olmaz diye düşünüyorum,..

sanki 26.haftadan sonrasına ABD seçim hazımsızlığı yaşayabilir, cumhuriyetçi demokrat çatışması küçük çaplı olabilir gibide olabilir, globali etkiler bu tür bir kargaşa ama durulur gibi,..

neticede tansiyon orada başlıyor ve bu tansiyon su yüzüne tam çıkmıyor,..

bu tansiyon 2026 ocakta yükselene çıkıyor,..yani su yüzüne
    yani saklanarak geliyor, 2026 ocakta artık takke düşüyor kel görünüyor,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    varsa papazı buldun
    annaşılan o dorbido her türlü biyerimde patlıyo...

alper yapacak bişey yok.. dardanel konserveye devam
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

7.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Yeri geldi madem söyliyen
    Ben 20 k hisse derken altunu kastetmiştim
    2200 stoplu... 20 k
    Savaş garantisi istemiştim
    Ama en erken 2026 tarihi verilmişti indragandi dayu tarafından
    Ama birileri fişi erken çekti sanırım
    Biran önce 3. Dünya savaşı isteyor
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    91 hafta sonra yükselen var,
    o yükselene bakarak ben 2026 dedim,...
    2026 ocaktan itibaren savaşı bilemem tabi ama piyasalar için sıkıntı olabilir orada,..
    piyasaları sıkıntıya sokacak büyük bir şeyde olabilir(büyük bir reazlizasyon veya çatışma, belki savaş ihtimali),..

abd deçimleri ise 5 kasım 2024, yani bu günden 29 hafta var,..
    bu günden bu seçimlere kadar 26 hafta civarı sıkıntı pek görmüyorum,..

26 hafta bitiminden itibaren 29. haftaya kadar ilk yükselmeler(tansiyonlar) başlıyor,
    ABD nin bu yükselmeleri dışarıya ihraç etmesi gerekiyor,..yoksa götünde patlar,..
    ancak bu yükselmeler yinede çukur tabir ettiğim bölümde kalıyor yani saklanabiliyor,

2026 ocak ayına kadar 26.haftadan sonra küçük küçü yükselmeler başlasada bu yükselmeler tansiyonlar, analizlerim gereği çukurda kaldığı için sorun çok olmaz diye düşünüyorum,..

sanki 26.haftadan sonrasına ABD seçim hazımsızlığı yaşayabilir, cumhuriyetçi demokrat çatışması küçük çaplı olabilir gibide olabilir, globali etkiler bu tür bir kargaşa ama durulur gibi,..

neticede tansiyon orada başlıyor ve bu tansiyon su yüzüne tam çıkmıyor,..

bu tansiyon 2026 ocakta yükselene çıkıyor,..yani su yüzüne
    yani saklanarak geliyor, 2026 ocakta artık takke düşüyor kel görünüyor,..
    geçmişte bütün tepeler(zirveler) veya dipler(çukurlar) aslında olaylardır,...

içinde bulunduğumuz süreçte Rus-Ukrayna savaşı ve aşağıda İran_ABD/İsrail zıtlaşması var,...Çini bu aşamada yakın savaş ihtimali olarak görmüyorum,..

çünkü Çin ve ABD başbaşa kalırsa bölüşebilirler, paylaşabilirler..bu nedenle ABD ve Çin amaçları için müttefiklerine yönelik karşılklı destek yapacaklar ama karşılıklı bekleyeceklerdir, nihayetinde başbaşa kalmayı tercih edeceklerdir,..

bu durumda işi bozacak olan bir Nükleer güç olarak Rusya,..Rusya iş dünya için bozabilir,..

Rusya ise Ukrayna ile lokalde savaşıyor,..yani global değil, kendisine kurulan ablukayı zahmetlide olsa boşa çıkratmaya çalışıyor,..şimdilik cephesi güçlü fakat ABD/AB yönlü ablukaya darlanıyor, itilmişliğe, sıkışmışlığa güceniyor, Putin bunun çokça farkında,..

buna rağmen Rusyanın cephesi çökmedikçe, Rusya sağlam durabildikçe ekonomik yönden güçlü kalabildikçe lokal savaşını Ukraynaya karşı sürdürecektir, çünkü Ukrayna çökerse batı çöker, öncelik bunu görmek isteyecektir,..

çöken Ukraynaya eğer batı savaşı göze alırsa, bizzat savaşa girerse Nükleer kullanmak kaçınılmaz olur,...

bu şu demek: Rusya-Ukrayna cephesinden haber takip etmek, global çatışma veya savaş haberlerini/ihtimallerini takip etmekten çok daha önemli,..burada bir cephe kayması/gerilemesi var mı Rusya için, varsa global savaşa yaklaşıyoruz demektir,..bu1.si

2.si,..İran,..

İranı şöyle düşünelim, İran bir kere nerede ve vurulan İran neresi,..Vurulan İran Suriyede,..kim vurdu İsrail, kim destekledi ABD, sınırsız destek dedi Bidon,..
    İran etki alanlarına bakalım,..Yemende, K.Irakta, K.suriyede, G.Suriyede, etki alanları İranın çok ötesinde,.. vurulan yer bunun neticesinde Suriyede, öyleyse ilk etapta İranın bu etki alanlarına karşı bir hamle var,..
    bu hamle İrana değil, etki alanlarına uzamış uzuvlarına olan bir darbe var,.demekki İranın bu etki alnlarını terk etmesi boşaltması isteniyor,..ilk etaplı bu,..

şimdi İran ya bu alanları boşaltacak yada bu alanların mücadelesi pahasına kendisine dışarda vurulan darbeyi İsraile saldırarak içeri bünyesine çekecek,..mi?

İran bu şekilde davranırsa bunun karşılığı Ukrayna -Rusya gibi lokal olacak ve ikinci bir cephe İranda ve Basra körfezinde Batı tarafından açılacak,..
    bu İran için akıllıca değil,İran en iyi bildiğini okuyacak,..

Suriyede dışardan vuruldu, bir misllleme yapacaksa vuracağı ülkeyi toprağında değil, toprağının ötesinde dışarda vuracak, milisleriyle,..milis savaşına devam,..

İran diğer türlü savaşı bünyesine çeker, savaş bünyesinde sirayet ederse hem milislerinden de olur ve hemde etki alanlarını kaybeder, 3.sü mollalarda kaybeder,..
    böyelsi durumda İran ve mollalar kaybeder,..

öyleyse mollalar kazanmak için en akılllı tercihi yapacaklar ve hasmını uzakta tenhada kıstırmaya çalışacaklar,..

zaten İran suçlu olarak İsrailin yanında ABD yi de ilan etti ve Irakta olsun, Suriyede olsun ABD milis saldırılarına karşı açık alanlarda oldukça yayılmış durumda,..

sonuç olarak,

cephesi çökmedikçe Rusya direnecektir,..İran ise cephesini kendisinde değil dışarda , kendisinden uzakta tutmaya devam edecektir,..

Rusyanın bu direnci aynı zamnda global bir savaşı da önlüyor, umut edelim Rusya dirensin Ukrayna çöksün, takke düşsün kel görünsün yani böyle bir durumda batı vekaletten savaşa geçebilecekmi? demek istiyorum,

İranında olası bir çatışmayı bünyesine doğru çekmek yerine bünyesinden uzakta tutacağını düşünüyorum, zaten İsrail in hazır ABD desteği tam ken İranı savaşın içine çekmek için Suriyede İran elçiliğini vurduğu pek belli 1.si,..2.si bu sayede İsrailde dikkatleri Gazzedeki vahşetini unutturarak İran üzerine yıkabilecek,..

kısaca Rusya içerde oynayacak globale çıkmayacak,
    İran dışarda oynayacak globale çıkmayacak,..

bu senaryom 2026 ya kadar gidebilir diye düşünüyorum,..

öyleyse şu ankiler demokralrın 5 kasım 2024 başkanlık seçimlerine yönelik, içerdeki sıkışmışlıklarını dışarıya ihraç etme gayretleridir,..yani dikkatleri ABD dışına ihraç ediyorlar ve buna bulabilecek bolca malzemeleri var,..

bir diğer husus bize dönecek olursak,..İsveç oylamasıyla Nato Kuzey kanadını sağlama aldı, son yakınlaşmalar ile f-16 lar ile birlkte güney kanadınıda sağlama alacaktır,..yani Rusyayı kuşatma ve abluka devam edecektir,..

bunu gören Yunanistan hemen Egede ''Ulusal Deniz Parkı '' stratejisi başlatarak ABD ilgisinin kendinde kalmasına yönelik atağa geçti, ancak şu sıra ABD Türkiyeden sonuncusu siyasi başarı olmak üzere istediklerini tam almışken, Yunanistanı bir süre göz ardı edecektir,..
    Son düzenleme : indregandi; 13-04-2024 saat: 01:13.
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

8. sanmıyorum vursun İsrail ***ini, Biden yapmayın felan bunlar alayi o.c.

Sanirim filistinteki yapılan soy kırım golgelenmek isteniyor,Rusya terör saldırısı bile unutuldu,

Çok acaib dumenler dönüyor piyasada,

İçimizdeki göçmenler her geçen gün büyük bir sorun haline gelicek,

Ben bireysel silahlanmaya karşı değilim ve tavsiyede ederim,

Eskiden evin salon duvarında dururdu kocaman cifteli,

10 kardeşten daha guveniliridr
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 442/1005 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •