Sayfa 446/747 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546 ... SonSon
Arama sonucu : 5970 madde; 3,561 - 3,568 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Birkaç gün öncede yazdığım gibi sanki illere dağılmış marketleri olan, 500 tane alt grup satıcısı olup onların cirolarını bekleyen, çeşit çeşit kalemde satış yapan bir sektördeymiş gibi ( Arçelik, Bim vb açıkladı) halen bilançoyu açıklayamayan adamlar neden maaş alırlar yahu? Kesinlikle çok ama oldukça berbat şekilde yönetildiği için ons 1300 iken olduğu fiyat 88 olan kozal ons 1750 de olsa orayı göremiyor ve birilerinin elinde oyuncak oldu canım şirketler. Uçmayan havayolu, üretimi düşen otomotiv, hammadde ihtiyacı azalmasına rağmen demirçelik, maaşını devletin ödediği Dogub vb. onlarca şirketin primler üstüne primler yapıp yatırımcısına para kazandırdığı yerde sürekli ortaklarını düdüklemeye azmetmiş, ketum, sorumsuz ve lakayt bu grubu seçtik ve sadece para kazanamak değil sağlıkta kaybediyor bir de sövüp sayarak her gün günaha giriyoruz. Yani Koza 12, Kozal 75 midir hakkı, bu mudur yatırımcı olmak, ortak olmak birlikte üretip, birlikte kazanmak?? Lanet olsun yaptığınız işe

Öyle ******** adamlarla karşı karşıyayız ki,
    toplu halde yüzlerine tükürsek, bol tüküruk geldi sabununuz varsa yikanalim bile diyebilirler...

3. Bunlarda trade etmediğin-edemediğin sürece para kazanmak zor.Yaşadığın sinir,stres cabası.Bulaştınmı da bırakamıyorsun...

4. TMSF başkanı biz süreci iyi yönettik diyor ya gel de çatlama.....
    2015 temmuz sonrası artan kur ve ons şirketi tabi ki kara geçirdi....zaten karlı idi....sahibi hırsızdı tamam siz aldınız sonuç..ata bir sürü beceriksizi KAYYUM diye....
    her yıl bir saha açılsa ki DEVLET istesin yeter...4 yılda 4 yeni saha..hatta bir çok sahada rezerv araştırması,ciddiyet,iyi yönetim eeee bunlar olsa devlet swap mwap aramazdı......
    var olan ALTIN çıkartılamıyor,işsizlik artıyor,paramız değer kaybediyor,KAYYUM sessiz......ye PARAYI yat.......
    ülkem adına çok üzgün ama bir o kadar da sinirliyim.....beceriksizlik....ve hüsran......

Arkadaşlar
    1.ben bu hissede 4 yıldır varım tagmac beye ulaşmak cumhurbaşkanına ulaşmaktan zordur.
    2.maile cevap vermez bazen mail dogrulanmaz bile
    3.kap haberi yapması gerekenleri bile yapmazlar SPK.kendi işini yapmaktan aciz zaten 3 ayda bir önemli nitelikte işlem tebliğini çıkaramadı birde şirketlerin yatırımcı ilişkileriyle uğraşacak güldürmeyin insanları
    4.blancolar 1 Haziran gibi ama öncede olabilir bağlayıcı değil kim hesap soracak SPK.mi
    5.o kadar yabancı lot sahibidir ama yüzde 5 kimsede yok yabancılar bunu kılıfına uyduruyor bilginiz olsun
    6.zannediyormusunuzki bunlar açığa satış yapmıyorlar bunuda birbirleriyle hallederler bunu uzmanlar yorumda beyan ettiler
    7.eskiden genel kurulda kimde ne kadar lot var gözüküyor idi şimdi bu da gösterilmiyor mecbur iyet yok.
    8.davanin temyizi ve İngiltere'deki atp davası haberinide vermezler halbuki 60 günde bir guncellenmesi lazım ama kimi kime şikayet edeceksiniz.
    9.gelelim blancoya kötü gelse ne olacakki
    Bundan uygun şirket cokmu borsada
    Dandik şirketler gidiyor ama temeli saglamlar gitmiyor bizim yatırımcı ve sipekulator bu hisselerde de onun için.
    Aglamalar başlar ekizler
    Rtlab.serve.egeliler falan
    Neyse sağlık olsun bunlar benim şahsi fikrim olup al sat tavsiyesi içermez
    Sagliklar

6. Şuan hisseler tarihi zirvelerine yakın . Ne badireler atlattı bu hisseler ama yine sağlam kaldılar . Eğer bu hisseler kısa sürede 30-40 liralara gitse film zaten bitmiş olacak . 5-8 lira hareketlerini hatırlayın nasıl bezdirdiler. 8-9 liralara gelince artık koptu gidecek artık güzel olacak derken 5 liralara düşürdüler . Borsa + iken kaç kere eksi kapatıp borsa yıkılırken çok güzel primler yaptılar.

Günlük düşünmeyin . Paranız thy , tuprs , soda vs gibi hisselerde olduğunuzu düşünün . Hem hisseler düştüğü için hemde enflasyon sebebiyle para kaybetmiş olacaktınız.

Bu hisseler çift hanelere giderek kabuklarını kırdılar . Bilanço gecikmiş , o olmuş bu olmuş tabi can sıkıcı durumlar ama bu kadar belirsizlik yaşamış şirketlerin bu seviyelerde olması bile artık eskisi gibi olmayacağının kanıtı . En azından bu hisseler 7 liralara bile düşse yine toparlayabileceğini kanıtladı .

Geçen yıl kozaa thy olur mu diye bir arkadaşım sormuştu olur demiştim . Thy 19 liralardan 7 liralara düştü kozaa 5 liralardan 13 kere gitti ve şuan bile daha yüksek seviyede . Lütfen karamsar olmayın psikolojinizle oynuyorlar .tahtacı elinden geleni yapıyor dökülürseniz kaybedersiniz . Tabi bunlar düşmeyecek demiyorum Allah bilir fakat kararlarınız sağlam olmalı . Ne gibi mesela 10.5 lirada stop olurum dersin oraları zorlarsa olursun düşer7-8 liralar dan alırsın yine yükseleceğini düşünürsün çünkü zirveleri her zaman kırıyor bu hisse yoksa 1 lira 2 lira düşmüş çıkmış ne önemi var hedef 3-5 kat ise... pozitif olun .

7. Olay budur.
     Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Şuan hisseler tarihi zirvelerine yakın . Ne badireler atlattı bu hisseler ama yine sağlam kaldılar . Eğer bu hisseler kısa sürede 30-40 liralara gitse film zaten bitmiş olacak . 5-8 lira hareketlerini hatırlayın nasıl bezdirdiler. 8-9 liralara gelince artık koptu gidecek artık güzel olacak derken 5 liralara düşürdüler . Borsa + iken kaç kere eksi kapatıp borsa yıkılırken çok güzel primler yaptılar.

Günlük düşünmeyin . Paranız thy , tuprs , soda vs gibi hisselerde olduğunuzu düşünün . Hem hisseler düştüğü için hemde enflasyon sebebiyle para kaybetmiş olacaktınız.

Bu hisseler çift hanelere giderek kabuklarını kırdılar . Bilanço gecikmiş , o olmuş bu olmuş tabi can sıkıcı durumlar ama bu kadar belirsizlik yaşamış şirketlerin bu seviyelerde olması bile artık eskisi gibi olmayacağının kanıtı . En azından bu hisseler 7 liralara bile düşse yine toparlayabileceğini kanıtladı .

Geçen yıl kozaa thy olur mu diye bir arkadaşım sormuştu olur demiştim . Thy 19 liralardan 7 liralara düştü kozaa 5 liralardan 13 kere gitti ve şuan bile daha yüksek seviyede . Lütfen karamsar olmayın psikolojinizle oynuyorlar .tahtacı elinden geleni yapıyor dökülürseniz kaybedersiniz . Tabi bunlar düşmeyecek demiyorum Allah bilir fakat kararlarınız sağlam olmalı . Ne gibi mesela 10.5 lirada stop olurum dersin oraları zorlarsa olursun düşer7-8 liralar dan alırsın yine yükseleceğini düşünürsün çünkü zirveleri her zaman kırıyor bu hisse yoksa 1 lira 2 lira düşmüş çıkmış ne önemi var hedef 3-5 kat ise... pozitif olun .
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Şuan hisseler tarihi zirvelerine yakın . Ne badireler atlattı bu hisseler ama yine sağlam kaldılar . Eğer bu hisseler kısa sürede 30-40 liralara gitse film zaten bitmiş olacak . 5-8 lira hareketlerini hatırlayın nasıl bezdirdiler. 8-9 liralara gelince artık koptu gidecek artık güzel olacak derken 5 liralara düşürdüler . Borsa + iken kaç kere eksi kapatıp borsa yıkılırken çok güzel primler yaptılar.

Kendi adıma düşmesine kızsam da zaman zaman buna çok takılmıyorum çünkü borsa bu ve hisse düşer, çıkar yatay gider doğasıdır bu işin. Esas kızdığım ve artık tiksinti getiren sahipsizlikleri, atanmış sözde yöneticilerin iş bilmezlikleri, vurdum duymazlıkları, artı hiçbir şey üretmemiş olmaları. Otel var ses seda yok, yeni bir etüd, fizibilite, hareket açıklaması yok, ya ne bileyim masa aldık, duvarı boyadık, lastik değiştirdik de mi olmuyor 4 koca yıldır Allah aşkına. Bilanço öteleme hakkın var diye illa son güne kadar kasmanın amacı ne, kaldı ki ben şahsen ilk çeyrekte hayallerimizin gerisinde bir durumla karşı karşıya kalabileceğimizi iyiden iyiye düşünüyorum son zamanlardaki işlemler sebebiyle. 12 aylık bilanço iyiydi de ne oldu tamam Suriye olayı patlak vermişti güme gitti ancak sonrasında da fk yı 6 yı geçirmeyecek şekilde kasarak fiyatı yine kontrol ettiler, sürekli formda dile getirildiği üzere maden şirketlerinin dünyadaki f/k oranının yarısında tutmak üzere kurmuşlar kurma koluna ...... robotlarının. Thy, soda vb öyle tamam da onlar şu anda uçamıyor, kaçamıyor, üretemiyor vesaire, ya sen öyle misin belki de öyle biz bilemiyoruz, belki de üretim çok az, rezervler sıkıntılı ondan gidemiyoruz. Gübre fabrikaları ile olayını çözememişsin yatırımlarımızın karşılığını almak için uğraşıyoruz diye haber yolluyorsun dostlar alışverişte görsün misali. Velhasıl birşeyler ters gidiyorsa olan bize olacak, önceden haber almış babaların habire yukardan malı bize kitlemesi ile kalacak vesselam..

Sayfa 446/747 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •