Sayfa 447/1312 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Aslında kamu bankalarının zararına verdiği kredilerin durumunu soruyordum. Malum o zarar milletçe ödüyoruz.
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    ben kamu katılım bankasından kar payı ile aldım kredi, enflasyon altı oran ile.

bu konu inanç meselesi, buradan alınan cevap her türlü havada kalacak isteyen istediğine inanacaktır.

2. Anlamadigim bir sey var
    Herkes eskidenki dusuk faizlerin bu fiyatlarin ziplamasina yol actigini soyluyor. Hani bi ara 0.64 tu faizler

Iyide Turkiyedeki butun emlak alimlari icinde konut kredisi ile alinanlarin orani cok dusuk degilmi? Yani %60-70 degilki

Bu orani nereden takip edebiliriz? Bir de bu oran dusuk oldugu halde neden fiyatlarin cikmasina sebep oldu birisi aciklayabilirmi?

Benim bildigim Turkiyedeki evlerin ekseriyeti pesin para alinir satilir. Haksizmiyim?

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Anlamadigim bir sey var
    Herkes eskidenki dusuk faizlerin bu fiyatlarin ziplamasina yol actigini soyluyor. Hani bi ara 0.64 tu faizler

Iyide Turkiyedeki butun emlak alimlari icinde konut kredisi ile alinanlarin orani cok dusuk degilmi? Yani %60-70 degilki

Bu orani nereden takip edebiliriz? Bir de bu oran dusuk oldugu halde neden fiyatlarin cikmasina sebep oldu birisi aciklayabilirmi?

Benim bildigim Turkiyedeki evlerin ekseriyeti pesin para alinir satilir. Haksizmiyim?
    Ciddi yazmadigin icin cevap vermek ne kadar dogru sn ahmetg bilmiyorum ama o donem ipotekli satislar baya yukselmisti.

Ayrica ev fiyatlarini artiran dusuk konut kredisinden ziyade dusuk mevduat faizidir.
    Sen bugun -30 puan reel mevduat faizi verirsen kenarda parasi erimesini istemeyen vatandas gayrimenkule saldirmasi normal.

Yarin %50 mevduat faizi verilsin, ev fiyatlari 2-3 sene kendine gelemez.

Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Aklıma takılan bir soru var. Konu hakkında bilgili forumdaşlar yanıtlarsa sevirim.

Kamu bankasından enflasyonun altında kredi çekmek caiz mi?
    Faiz kısmının caiz olduğu kısmına takmıyorsanız kamu veya özel enflasyon üstü veya altı faizli yada faizsiz banka fark eder mi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Benim neyi takıp takmadığım önemli değil. Önemli olan, milletin cebinden yatırım için alınan haksız gelirler.
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Faiz kısmının caiz olduğu kısmına takmıyorsanız kamu veya özel enflasyon üstü veya altı faizli yada faizsiz banka fark eder mi

6. Yaklaşık 4 ay önnce kamu bankaları, konut kredisi olana 2. bir kredi vermeye sıcak bakmıyoruz diye beni geri çevirmişlerdi. Bende Akbanktan çekmiştim 1.37 ile. Konut kredisi çekerken kamu bankaları çok yoruyorlar.
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    halkbank.
    ön onay belgeleri teslim ettikten 2-3 gün sonra çıktı, fakat expertiz onay süreci neredeyse 1 hafta sürdü.
    Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Yaklaşık 4 ay önnce kamu bankaları, konut kredisi olana 2. bir kredi vermeye sıcak bakmıyoruz diye beni geri çevirmişlerdi. Bende Akbanktan çekmiştim 1.37 ile. Konut kredisi çekerken kamu bankaları çok yoruyorlar.

vakıf vermedi ama halkbankası veriyordu. tabi gelir göstermek zorunlusunuz.

8. Gelir gösterdim ama adamlar gelirden bağımsız. 2. eve kredi vermiyoruz dediler. Diğer türlü Akbank tan da çekemezdim zaten.
    Arkadaşlar sigorta konusunda da devlet bankları ayrı bir çirkef çıktı. Akbank tek dilekçe ile bütün sigortaları anında iptal etti.
    Ziraat ise kaç kere dilekçe yazmama rağmen ve sigorta hakem heyetine şikayet etmeme rağmen sigortanın poliçesini bile tarafıma ibraz etmedi. Sigorta ücretini ödeme planına gömmüş ordan kesiyor. Neyi nasıl sigorta etmiş, klozlar neler, tazminat ne kadar hiç bir bilgi yok.
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    vakıf vermedi ama halkbankası veriyordu. tabi gelir göstermek zorunlusunuz.

Sayfa 447/1312 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •