Sayfa 45/175 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon
Arama sonucu : 1396 madde; 353 - 360 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Bence dünkü alışın sebebi piyasanın muhalefetin seçimi kazanacağı yönünde düşünmüş olmasıdır. Tabi bu bir günlük işlem ile belli olmaz, tüm haftayı görmek lazım. Siyasi baskı sebebiyle özellikle yıllardır iskontolu olan banka ve holding şirketlerinin, seçimi muhalefetin kazanması durumunda ciddi şekilde artmasını bekliyorum ve dün de bu hisseler arttı.
    Faizlerin artması ilk etapta borsa için olumsuz görünse de rasyonel ekonomik politikalar borsa için orta ve uzun vadede daha iyi olacaktır.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir
    ilk etapta faizler de döviz de artabilir ama ardından akın akın gelecek yabancılar ile döviz düşüşe geçer faiz de zamanla düşüşe geçer...belli bir süre sonra da baskısız şefaf ve öngörülebilir bir ekonomik ortam oluşur....bu süreçte olası yeni hükümetin yenilenebilir enerji ile ilgili söylemleri belirleyici olacaktır...yeni hükümet de elbette bu sektörü desteklemeye devam edecektir ama ilk etapta temel rasyo yönünden ucuz kalmış bist 30 hisseleri ciddi primler yapabilir...

bist 30 hisselerine talep çok artmış iken bir çok sektör yeterince talep görmeyecektir...bu yüzden de diğer sektör ve hisselerde ciddi gevşemeler olabilir...bu olasılığı aklımızın bir ucunda tutmamız gerekiyor...

dün tam da tarif ettiğim şekilde gelişmeler oldu....bist30 hisseleri uçtu...diğerleri seyretti ve çoğu gevşedi...dediğim gibi muhalefet kazanırsa ?? bu süreç güçlenerek devam edecektir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Sayın keko siz bu hisseden çıktınız mı?...Yoksa hala bekliyor musunuz??Umarınim toparlanır..Zarar çok büyük...
    ben hisseye hiç bir bağlayıcı şart ile girmedim...ederini de bilmediğimi sadece basit bir ky nın algısı ile girdiğimi ve ne kadar tutacağımı bilmediğimi söylemiştim..geçen gün satmış ve benim sattığımın çok üzerine gidince ben de panik ile elimden kaçırdım diye düşündüm...ama sonraki gün ise enerjilerin tümüne sert satış geldi...bende de bazı düşünceler oluştu...ilk defa hep birlikte ve kararlı düşmeleri beni düşünceye sevk etti...bu düşünceler ile ancak anlık vurkaç için artık bu hisselere girebilirim...onun dışında orta ve uzun vadeli şu anda girme niyetim yok...nedeni yukarıda söylediğim düşünceler...tabi yine de karar sizlerindir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    https://www.google.com/search?q=jere...y0Ho%3D&ictx=1

Muhalefet seçimi kazanırsa diyorsun Sayın Keko Rifkin kim danışman işte.

Angela ile Almanya da neler yapmış hepsi google da var.
    ben bunu bilmiyordum...henüz de tanımıyorum..ama kaliteli bir bilim adamına benziyor...ben bilime değer veririm...bilim ile iş yapanlar kolay kolay yanılmaz...kılıçtaroğlu bu tür bilim adamları ile çalışıyorsa sırtı yere gelmez diye düşünüyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ilk etapta faizler de döviz de artabilir ama ardından akın akın gelecek yabancılar ile döviz düşüşe geçer faiz de zamanla düşüşe geçer...belli bir süre sonra da baskısız şefaf ve öngörülebilir bir ekonomik ortam oluşur....bu süreçte olası yeni hükümetin yenilenebilir enerji ile ilgili söylemleri belirleyici olacaktır...yeni hükümet de elbette bu sektörü desteklemeye devam edecektir ama ilk etapta temel rasyo yönünden ucuz kalmış bist 30 hisseleri ciddi primler yapabilir...

bist 30 hisselerine talep çok artmış iken bir çok sektör yeterince talep görmeyecektir...bu yüzden de diğer sektör ve hisselerde ciddi gevşemeler olabilir...bu olasılığı aklımızın bir ucunda tutmamız gerekiyor...

dün tam da tarif ettiğim şekilde gelişmeler oldu....bist30 hisseleri uçtu...diğerleri seyretti ve çoğu gevşedi...dediğim gibi muhalefet kazanırsa ?? bu süreç güçlenerek devam edecektir...
    Ben henüz borsaya gireli ilk defa seçim görüyorum. Bana göre, muhalefet bu seçimi alırsa bist30da tarihi bir yükselme olacak, ciddi bir fırsat olarak bakıyorum. Ben de geçtiğimiz hafta ve en son dün itibariyle %95 oranında nakde geçtim, bekliyorum.
    Bu arada Bilge Yılmaz bana göre de çok kaliteli birisi, ülke ekonomisi iyileşmeli ki borsası da kazandırsın.
    Yazdıklarım tabi ki yatırım tavsiyesi değildir

5.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Ben henüz borsaya gireli ilk defa seçim görüyorum. Bana göre, muhalefet bu seçimi alırsa bist30da tarihi bir yükselme olacak, ciddi bir fırsat olarak bakıyorum. Ben de geçtiğimiz hafta ve en son dün itibariyle %95 oranında nakde geçtim, bekliyorum.
    Bu arada Bilge Yılmaz bana göre de çok kaliteli birisi, ülke ekonomisi iyileşmeli ki borsası da kazandırsın.
    Yazdıklarım tabi ki yatırım tavsiyesi değildir
    bilge yılmazı ben de çok beğendim...artık muhalefette ondan daha iyisi var mı bilmiyorum...ama onun ekonomide rol alacak olmasına çok sevinirim...güçlü bir ekip ile bu enkaz bir kaç yılda kalkar...ülkemiz genç ve dinamik bir nüfüsa sahip...yeterli de doğal kaynaklarımız var...her türlü teknoloji alt yapımız da var...bu ülkeyi yiyerek bitiremediler...herşeye rağmen gelecekten çok umutluyum...seçim gününü heyecanla bekliyorum...oğlumu ve eşimi de ikna ettim...artık ülkemiz için en hayırlısı ne ise o olsun...

6. 4 Aralık 2022'de yayınlanmış.
    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde “İkinci Yüzyıla Çağrı†başlığıyla açıklanan vizyon belgesi içinde partinin enerji politikalarına da atıf yapıldı. Enerji ve Altyapı Politikalarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın tarafından hazırlanan “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında CHP Enerji Politikaları†adlı çalışmada yenilenebilir ve yeşil enerji ekseninde girişimci kamu aklıyla Türkiye’yi önce 2030, ardından 2050’li yıllara taşıyacak enerji politikaları sıralanıyor.

Türkiye’nin enerji politikalarını 6 ana ilke, 6 tema, 6 sektör, 6 yeni kurum üzerinden tasarlanmasını öngören çalışmada; toplam 16 proje yer alıyor. Çalışmada; enerji alanında Türkiye’nin yeşil dönüşümü, enerji yoksulluğuna karşı vatandaşların korunması, çiftçi ve küçük esnafa verilecek enerji destekleri; kamunun enerji sektöründe elinin güçlendirilmesi, yenilenebilir enerjinin ana eksene taşınmasına yönelik projeler ve ilkeler sıralanıyor.

ENERJİ POLİTİKALARINDA 6 ANA İLKE

Çalışmada; Türkiye’nin enerji politikalarının 6 ana ilke üzerinde belirlenmesi öngörülüyor. Buna göre enerji politikalarının temel ilkeleri arasında enerji yoksulluğunu gözeten ve halkın enerjiye rahat ulaşımını sağlayacak kamu politikalarının oluşturulması; kamunun enerji politikalarındaki rolünün yeniden yapılandırılması; enerji arz güvenliğini önemseyen piyasa yapısının kurulması yer aldı. Çalışmada; çevreyi koruyan enerji kaynakları ve düşük karbonlu teknolojilere yatırım yapılması, Türkiye’nin enerji dönüşümünün iklim değişikliği ve çevre ekseninde gerçekleştirilmesi ve enerji dönüşümünün finansmanını sağlanması da ana ilkeler olarak sıralandı.

ENERJİYİ TASARLAYACAK 6 YENİ KURUM

Çalışmada; enerji sektörünün kronikleşen sorunlarını çözmek amacıyla parlamenter sisteme dönülünceye kadar Cumhurbaşkanlığına bağlı Milli Enerji Kurulu’nun (MEK) oluşturulması ve MEK’in parlamenter sisteme dönülmesinin ardından Başbakanlık ya da ilgili bakanlığa devredilmesi öngörülüyor. Türkiye’nin enerji politikalarının kurgulanacağı 6 yeni kurum arasında enerji yoksulluğuna karşı vatandaşları koruyacak Sosyal Enerji Fonu’nun (SEF) kurulması öngörülüyor. Enerji sektöründe yatırımcının önünü açacak Yatırım Destek Ofisi’nin (YADO) kurulması hedefleniyor. Enerjide yeşil dönüşüm için gerekli finansmanın sağlanması amacıyla İklim Bankası’nın kurulması planlanırken, Türkiye Enerji Verimliliği ve Dönüşümü Enstitüsü’yle (TEDENS) de dönüşümün yol haritası çok boyutlu olarak belirlenecek. Karbon Rezerv Merkezi kurularak karbon kredilerinin geliştirilmesi, saklanması ve takas edilmesi sağlanacak. Güneş ve Rüzgar Teknoloji Ofisi ile yenilenebilir enerji alanında Ar-Ge yapılması, farklı finansman ve yatırım modellerinin oluşturulması sağlanacak.

ENERJİDE GÜNEŞ ANA EKSEN OLACAK

Çalışmada yer alan projeler içerisinde 2023-2030 yılları arasında başta 18 bin MW rüzgar, 35 bin MW güneş olmak üzere toplamda 56 bin MW yenilenebilir enerji kapasitesinin kurulacağı vaadi yer aldı. Çalışmaya göre; yenilenebilir enerjide Türkiye’nin yüksek potansiyelinin olduğu güneşe öncelik verilerek, çatısında güneş paneli olmayan binanın kalmaması hedeflenecek. Bu kapsamda ÇATIM GES, SANAYİM GES, TÜRKİYEM GES adı altında üç farklı projeyle güneş enerjisinden en üst seviyede faydalanılacak.

ÇİFTÇİYE ÜCRETSİZ ELEKTRİK, VERGİSİZ MAZOT

Çalışmada çiftçilere ücretsiz elektrik ve vergisiz mazot verilmesi konusunda da projeler yer aldı. Buna göre kurulacak 10 bin megavatsaat kurulu gücün devreye alınmasıyla birlikte Türkiye’deki bütün çiftçilere tarımsal sulamada kullanılan elektrik bedava olarak sunulacak. Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan çiftçiye, besiciye, süt üreticisine ve balıkçıya verilecek kırmızı mazot vergisiz verilecek. Tarımsal araçlar dışında kırmızı mazotu hiçbir araç kullanamayacak. Taşımacılık sektöründe de araçlara mavi mazot verilecek. Mavi mazotta ÖTV sıfırlanacak, KDV ise yüzde 8’e indirilecek.

7. Ayrıca danışman olarak düşünülen Jeremy Rifkin Bir çevre aktivisti.

8. kim gelirse gelsin yenilebilir enerji vazgeçilmez olacak hele hacim düşsün eupwr da satan satsın kalan sağlar bizimdir

banka ve holdingler %15-20 yaptılar herkes muhalefet beklerken tekrardan reis gelir her şey ortada fazlada kıpraşmamak lazım bayagı geri geldiler enerjiler bu saatten sonra da dere geçerken at değiştirilmez .ytd

Sayfa 45/175 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •