Sayfa 45/582 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon
Arama sonucu : 4652 madde; 353 - 360 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Merhaba arkadaşlar RIK bist fonu değil ama sanki BİST ile korelasyon yapıyor dünkü düşüşünün nedenini anlayamadım

2.  Alıntı Originally Posted by pavel Yazıyı Oku
    Öncelikle paylaşımlarınız için teşekkür ederim,fon getirilerini erkenden nasıl öğreniyorsunuz.Ben yarın 9 dan sonra ancak görebiliyorum.
    9 saat daha bekleyin hocam fon işi sabır işidir mkk’da açıklanıyor hesaplıyorsun sonra 9 da bir daha bakıyorsun. İki iş çıkıyor

3.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar RIK bist fonu değil ama sanki BİST ile korelasyon yapıyor dünkü düşüşünün nedenini anlayamadım
    içinde abd hisse fonları da varmış sanırım, ben sadece dolara endeksli diye almıştım tam olarak öyle değilmiş ama bir şikayetim yok.

Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar RIK bist fonu değil ama sanki BİST ile korelasyon yapıyor dünkü düşüşünün nedenini anlayamadım
    İçeriğinde eurobond, dış borçlanma senetleri birazda yatırım fonu mevcut.
    Bunlarda etki ediyor.

5. Anladım teşekkürler

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bu fonlar tl ve dolar olarak alınabiliyor. dolar bazında getirilerine bakınca %4-5 arasında. daha iyi seçenek bulamazsanız bunlara geçici park edilebilir. avantajları, t+2 valörle de olsa vadeliye, ddkkm ye göre likit olabilmeniz.
    Siz dolar bazında getirileri hesaplayarak mı söylüyorsunuz yoksa genel olarak fikrinizi mi beyan ediyorsunuz.
    Hesapta yanlışım yoksa maalesef sizin dediğiniz gibi görünmüyor.

Pal, Zp6 ve Das fonlarından yılını dolduran sadece Pal var, diğerleri henüz doldurmamış.

Pal ın yıllık getirisi % 54,53. Doların ise % 49,24. Stopajı düştüğünüzde Pal deki net getiri % 49,03 oluyor.
    Yani dolar getirisinden % 0,21 daha az.

Diğer 2 fon yılını doldurmadığından 6 aylık getirilerine bakarsak;

Zp6 6 aylık getirisi % 49,32. Dolar % 43,65. Stopajı düştüğünüzde Zp6 deki net getiri % 44,42 oluyor.
    Yani dolar getirisinden % 0,77 daha fazla.

Das 6 aylık getirisi % 46,44. Dolar % 43,65. Stopajı düştüğünüzde Das daki net getiri % 41,84 oluyor.
    Yani dolar getirisinden % 1,81 daha az.

Hesaplama bugün ki değerlere göredir. Doların kendi getirisi de vadesizde faiz olmadan duran dolar getirisi.

Bu hesaplamada benim bir yanlışım varsa lütfen bildirin. Eğer yanlış yoksa o zaman dolar bazında %4-5 arasında getirileri doğru olmuyor.

Bu fonları dolar ile alındığındaki getirilere bakıp değerlendirmeli ,TL ile degil

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bu fonları dolar ile alındığındaki getirilere bakıp değerlendirmeli ,TL ile degil
    Farketmiyor ki, zaten tl fiyatlarını 15:30 da ki merkez bankası kuruna göre hesaplayıp ilan ediyorlar.

Sayfa 45/582 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •