Sayfa 451/981 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. 5,99 a gelmişiz yine albayrak etkisi bitti sanırım bakalım haftanın son günü kapanış ne olacak

2.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku

Tryusd de bugün birşey bulduk bakalım.

7,20-5,15 geri alımında tryusd de 200 lük ema çalışmamış ancak usdtry de çalışmış.

Bu adamlar usdtry piyasasını tryusd grafiğinden yapıyorlar ve orada 155 günlük ema çalıştırmışlar. Hatta 5,15 2li dibinde gene aynı ema devreye girmiş ve sadece 4 gün ihlal edilmiş, aynı ema swap operasyonunda bile üstüne atılamamış.
    Dün itibariyle o ema görüldü ve bugün ilk tepki geldi.
    Yabancı usdtry ye bakmaz
    tryusdy ye bakar
    Nereden mi biliyorum
    Geçen sene dolar 7.20 lere fırladığında ve yabancı basına manşet olduğumuzda grafikler hep tryusd idi..

Dolar değer kazanmıyor
    TL değer kaybediyor veya kazanıyor..
    Bu durumda 1 dolar her zaman 1 dolardır..

3.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Yabancı usdtry ye bakmaz
    tryusdy ye bakar
    Nereden mi biliyorum
    Geçen sene dolar 7.20 lere fırladığında ve yabancı basına manşet olduğumuzda grafikler hep tryusd idi..

Dolar değer kazanmıyor
    TL değer kaybediyor veya kazanıyor..
    Bu durumda 1 dolar her zaman 1 dolardır..

Ondada bu var üstte 200 günlük ema ancak 5,15 de 155 günlük ema çalışmış ne alakaysa şuan orada ve ilk tepki geldi.
    Üstüne ana direnç altında ilk direnç noktası 2,18 fibo oradanda bir tepki var.
    Benim gördüğüm tryusd ise olay ya 5,58 dip yada illa kanırtacaksa 5,47 bölgesine son bir atak ihtimali var hangisi palaya uyarsa. Tek sorun millet kaplan gibi usdtry de 5,55 deki 200 lük ema yı bekliyor bakalım yedirecekmi o bölgeyi.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

4. Dolarda 3 tane değişken var..
    1. ABD nin kucağına oturduk mu oturmadık mı.? Rahip olayı ve 24 faiz ile başlayan süreç , Ardından s400 lerdede aldık ama kurmayacağız falan filan devam edecekse oturmuşuz derim ben iyice..
    2. Bu faiz ile daha fazla gidilmeyeceği aşikar..Bugün de fatura bile kesmedik türünden bakkal vari bir açıklama olayın boyutunu açıklıyor..24 faize pata küta girişecekler..Ben 2 min 4 max indirim bekliyorum..Dolar buna rağmen düşüşe devam ederse (ufak zıplamalar ile) dolarcılar için yandı gülüm keten helva demektir..2008 de de aynısı oldu idi.Borsa bu durumda ben diyim 130 sen de 150.000
    3. FED in faiz indirimi olayı ..Ne kadar indirecek sonrasında 2020 için beklentiler falan..
    3 ü birden gerçekleşirse 2001 ve 2008 de kinin aynısı olur diye düşünüyorum..

Borsa da tarihi ralli..
    Dolarda aylarca hatta yıllarca sürecek konsolidasyon..
    Ekonomik refah dönemi (ama borçla ama değil)

Sıcak para bu ülkenin herşeyi..
    Kesildiği zaman bütün çirkinliklerimiz ortaya dökülüyor..
    Borç morç falan hep vardı hepde olacak
    Hep de büyüyecek..

Hep atıyorum bu resmi

Herşey bu resimdeki toplantının ardından başladı..
    RTE ve AKP ile çalışmayacaz dediler..

Darbe girişiminin üzerinden 2 ay geçmiş dolar 2.90 iken birden bire 4 tl hareketi başladı..

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolarda 3 tane değişken var..
    1. ABD nin kucağına oturduk mu oturmadık mı.? Rahip olayı ve 24 faiz ile başlayan süreç , Ardından s400 lerdede aldık ama kurmayacağız falan filan devam edecekse oturmuşuz derim ben iyice..
    2. Bu faiz ile daha fazla gidilmeyeceği aşikar..Bugün de fatura bile kesmedik türünden bakkal vari bir açıklama olayın boyutunu açıklıyor..24 faize pata küta girişecekler..Ben 2 min 4 max indirim bekliyorum..Dolar buna rağmen düşüşe devam ederse (ufak zıplamalar ile) dolarcılar için yandı gülüm keten helva demektir..2008 de de aynısı oldu idi.Borsa bu durumda ben diyim 130 sen de 150.000
    3. FED in faiz indirimi olayı ..Ne kadar indirecek sonrasında 2020 için beklentiler falan..

Borsa da tarihi ralli..

Hep de büyüyecek..

Hep atıyorum bu resmi

Darbe girişiminin üzerinden 2 ay geçmiş dolar 2.90 iken birden bire 4 tl hareketi başladı..
    Zaten ekonominin temelleri hep bunlara bağlı.
    Forumda komplo teorisyeni ve ezoterik kişiler kol geziyor.
    Arkadaş sana bir yer açalım orada yaz.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolarda 3 tane değişken var..

Borsa da tarihi ralli..

Hep de büyüyecek..

Hep atıyorum bu resmi

Gund yine aynı hataya düşüyorsun.Bu borcun bırak ödenmesini borcunu bile çevirmemiz bu gidişle çok zor.Para kendini güvende hissettigi yere gider.Abd resmen aba altından finans kuruluşlarına sopa gösteriyor.Adamlar dibimize 70 bin kişilik bir terörist ordusu kurdu.Bir yandanda Türkiye finans camiasını tehtid ediyorlar.Ellerinde sopa bunu yapmazsan su olur deyip duruyorlar ve daha henüz başlamadılar bile.Bunlarin niyeti direk Türkiye'nin toprak bütünlüğü.Boyle bir durumda ekonomi mutlaka saldıriya uğrar.Bu ********ler sadece zamanını bekliyor.Dile kolay 10 bin tır silah. Faiz konusunda haklısın. indirecekler. El mahkum.Ama dovizide swap piyasası ile baskilamamaya başlarlarsa türk varliklari fena dayak yer.Fed bizde ekonomi bu durumdayken ikinci planda kalır.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Cds 372 .
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    Dikkat ediyorum da 4.90 cilar çıkmaya başladı tweter aleminde.Gelir gelmez o başka .Ama geldiginde hicde iyi şeyler olmayacağının farkında bile değiller.Yeniden ithalat artar .Cari açık artar.İhracat darbe yer.Olan yine memlekete olur.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 451/981 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •