Sayfa 451/853 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Karaciğer önerin için sağol, karaciğeri nereden ucuz alacağım önemli değildi. Biftek aldım 3 tane. Tek başıma yaşadığım için kendime göre alıyorum. Tavaya koydum, 25 cm lik tavada 1 cm ye yakın su birikti. 3 tane orta boy biftek yaw. 1,5 su bardağı su çıktı. Kızartayım dedim iş haşlamaya döndü.
    Bradmix denen kimyasalı kullanmış olmalarından korkuyorum. Bu tür şeylere çok dikkat ederim.

Kurumsal Migros bunu yapıyorsa, cahil köylü kasap kimbilir ne yapar diye korkudan kasaplara uğramıyorum.
    Haşlanmadan kızartabilmek için, öncelikle mümkünse döküm, yoksa seramik tava.
    Tava yağsız ısıtılır, sonra biraz yağ, iyice kızdırılır.
    Dilimler kızgın yağa konur, tava soğumasın diye en fazla iki dilim, tercih edileni bir dilim. Bir dakika sonra çevirilir, böylece et mühürlenir ve içindeki su içeride kalır, dışına verip haşlama olmaz.
    Orta pişmiş isterseniz, bir tur daha çevirilir, ikişer dakikayla.
    Üç dilim biftek yerine iki dilim antrikot tercih edilebilir
    Tuzunu ve kekiğini unutmadığınızı varsayıyorum.
    Oy verince tatlı alamamıştım, bu kez kesin kazandım. b

Bir de eti, ahbaplık kurduğunuz mahalle kasabından almak iyidir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı sağol bilgi için, zaten almamaya çalışıyorum.

---

ayhan bilgi için sende sağol, anladığım kadarı ile epey uzun süre memurluk yapmışsın. Bende ilk iş hayatına memur olarak başladım, 5 sene sonra özel sektöre transfer oldum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abigailcat borsa ile pek ilgilenmiyorsun ancak benim yazıları okuyorsun. Hoş benim yazılar borsa ile pek alakalı değildi, viopa girdiğim şubat ayından beridir borsadan başka birşey düşünemez oldum. O sebeple borsa harici pek yazmaz oldum.

Ne diyordum, madem borsa ile ilgilenmiyorsun, bende sana tatlı yerken evrim ve maymun gruplarından nasıl evrildik onu anlatırım. Sen kaçana kadar ruh nedir, insan nedir, beyin nedir nasıl çalışır filan onları anlatırım.

En son anlattığım genç intihara kalkıştı ancak suç bende değil zaten intihara meyilliymiş. Beni suçlayan olursa inanma, çekemiyorlar. (keyfim yerinde de, takılıyorum sadece )

Yine uğurlu geldin, ben ekran başında değilken borsa uçmuş.

.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Alyel bilgi için sağol. Aslında bu bilgiyi yemek programlarından biliyorumda. Bilmesi başka, hayata geçirmesi başka. Sen işin ustası gibi anlattın.

Kayıtları kontrol ettim, evet bana oy vermişsin. Ankaraya gelince tatlılar benden.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Düzeltmenin olmayacağına dair son noktada koyulmuş oldu.

Artık hedef son tepe.

Düşüşleri hisse vadeli longlara takviye amaçlı kullanacağım.

Yaklaşık 128 gün 7 saat önce ne yazmıştım.?

Viop oynamayı öğrendim. Mart ayında kaybettiğim büyük miktardaki paradan(tabi benim için büyük) çok daha önemlisi, viop oynamayı öğrenmek.

Şunuda eklemiştim. viop öğrendiğimi düşünüyorum ama henüz düzeltmede ve düşüş trendinde kendimi test etmedim. Onlarıda yaşayıp sonra viop öğrendim demeliyim.

Düzeltmede kendimi test ettim ve geçtim.
    Düzeltmeyi yakaladım, çok az miktarda longla yakalandım. O longlardan ettiğim zararıda ons altın ve usdtry kontratlarımdan çıkardım. Düzeltme başındaki yerimize geldiğimizde sermayem en az %30 büyümüş olacak.

Herkese bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kapanış longcular açısından süper oldu. Yarında devam edeceğim diyerek kapadı. BIST Yükselmeye başlamışken, S&P yatay aşağı doğruydu ve S&P yide takmadı, bugünlük ayrıştı.

xbank da yarın devam edeceğim diyerek kapadı.

Hedef son tepe olan 1582.

---

ons kararsız görünüyor. beklediğim kadar çıkmadı. Önceki günlerde 1770 leri eni sonu bekliyordum, ancak 1.9 luk paketle ilgili son haberler 1800 ü aşağı görmeyebilir düşüncesi doğurmuştu. Bugünki grafiğe bakıncada 1770 i görme ihtimali hala var gibi izlenim veriyor.

ons da çok ters hareketler olabiliyor o sebeple dünden beridir kenardayım. Yukarı çıkması içinde sebep var, aşağı inmesi içinde. Ortada duruyor, henüz kararsız.

Bu şekilde yatay devam ederse kenarda duracağım.

---

usdtry de bazı FONların short kazançları cebe iniyor. Yeni pozisyonlar açılıyor. Sancılı bir dönem. 7,25 i yukarı geçerse shortlara takviye yaparım.

---

Son durum;
    hisse vadelide orta miktar longum. Gün içi Düşüşleri longlara takviye için kullanacağım. Son tepeye kadar bu şekilde.

ons da kenardayım.

usdtry de short devam. 7.25 i geçerse shortlara takviye.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Alyel bilgi için sağol. Aslında bu bilgiyi yemek programlarından biliyorumda. Bilmesi başka, hayata geçirmesi başka. Sen işin ustası gibi anlattın.

Kayıtları kontrol ettim, evet bana oy vermişsin. Ankaraya gelince tatlılar benden.
    Alyelin dediği gibi en önemli konu eti mühürlemek suyu içine hapsetmek ve yumuşaklığı sağlamak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaw alyel, ayhan abilerim.
    Benim o anlatımdaki amacım, et üreticileri etin içine bradmix denen hollanda dan ithal bir kimyasal sıkıyorlar. Eti Tavaya koyuncada o kimyasal etten çıkmaya başlıyor. Bize su gibi görünüyor. Etin kendi görünen hacminden çok daha fazla su tavaya çıkabilirmi.? 20 yıl önce böylemiydi.?

O kimyasal sayesinde 750 gram et 1 kilograma çıkıyor. Onlar açısından amaç, daha çok para kazanmak.

Bizim açımızdansa kazık yemeyi bir kenara bıraktım, kimyasal bir maddeyi belkide 10 yıldır sürekli vücudumuza alıyoruz.

Bu kimyasallar bin türlü hastalığa sebep oluyorlar. Alerji oluyorsun, otistik çocuğun oluyor, alzhaimer oluyorsun, kanser oluyorsun, els oluyorsun. Oluyorsunda oluyorsun.

Buna dikkat çekmek istemiştim, siz biftek nasıl yenire geldiniz. Sizi kınıyor ve forum yönetimine şikayet ediyorum. Alın bunnarı sn. forum yönetimi, atın içeri bildiiniz gibi yapın.

şaka şaka. İki falakaya yatırın, 10 dakka filistin askısı, yarım saat kadar odunlu kür uygulayın yeter. Abartmayalım.
    Böylede yufga yürekliyim.

Sayfa 451/853 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •