Sayfa 452/681 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1. Arkadaşlar sormak istediğim birkaç soru var fikir verebilecek arkadaşlara teşekkür ederim
    1)İŞ BANKASI :KURUCU+xA+yB+Zc TOPLAMIMIDIR değilse nedir ,buradaki x.y.z bilinmeyenleri en azından ben bilmiyorum , doğru bir mantıkmıdır X,Y VE Z değerlerini bulmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?A:%XİŞBANKASI B:%YİŞBANKASI C:%ZİŞBANKASI
    2)İŞBANKASI A,B imtiyaz hisseleri nezamandan beri var.A ve B imtiyaz senetleri KURUCU gibi İŞBANKASI kuruluşuna mı dayanmaktadır.Tarihsel süreç nedir?
    3)Munzam sandık hisse oranıyla en büyük yüzdeye sahip görünüyor Muazzam bir Güç Munzam:0,42*İŞBANKASI
    Merakımı lütfen bağışlayın belki saçma sapan sorular sormuş olabilirim ,şeytan ayrıntıda gizlidir belki?
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ,tek amacım neye sahip olduğumuzu sorgulamak
    Son düzenleme : meslinak; 13-04-2019 saat: 13:57. Sebep: düzeltme

Kurucuya 20 küsür yıldırlı hakettiği temettüyü vermemiş. İş a nın 80 kat bedelsizde fazla hisse alma hakkı var iş b nin 4 kat. Ama iş a yerine 80 kat işc vermiş. İşb içinde 4 kat iş b vermiş. 30 sene önce elinde iş a ve iş b olanların ciddi bir işc leri olsada kendi tertiplerinden hisse almadıkları içinde ciddi bir hak kaybı var. Hesaplaması biraz karışık bu yüzden iş a ve iş bnin. İş a ve iş b de Beklenti hepsinin imha edilip tek tertip olması. Kurucuda ise ya imha yada temettü hakkını geri alması ve hatta geriye dönük bile. Çözüme en olası kuralları belli olan kurucu. İş a ve iş b nin hak kayıpları için hakkaniyetli bir araştırma yapılması şart.

3. Sn.meslinak..
    Bu soruların cevapları çok uzun..
    Öncelikle işkur sayfasının son 100 sayfasını üşenmeden okuyun..
    Birde işin özetini veren bir yazıyı aşağıya ekliyorum.Büyülterek satır satır okuyun..
    İmtiyazların sorununu güzel özetliyor..
    Saygılar..

İş b lerim 4 tane idi sattım. Alan hayrını görsün. Sabahtan sattım cuma günü. Öğlen tavandan pik yaptı kapanışa doğru tavan alıcıları düştü. Demekki küçükler dadandı. Kendimce bulmaca parçalarını koyunca önce iş a nın anlamsız 2 gün -%20 düşmesini unutmadım. Bu bir. 2) bir ekip olma ihtimali ki bu burda geçti. 3) 3 ileri bir geri durumu. Varsa bir ekip güçsüz. İş a ya göre acayip pahalı olması dört. 5)işkur 100 bini bir türlü geçemedi, iş a da geçemezse bu işb nin yükselişi sağlıksız yapar. 6) halka açıklığı 7500 lot olan bir hissede 80 90 lot tavanda bekliyor ise kafasına bi 200 lot yerse, herkes çil yavrusu gibi dağılır durumu. Daha istanbul bitmedi, biraz erken geldi.
    Ama inşallah kazanırsınız. Alırsam iş a alırım tabi alabilirsem.
    Herkese bol kazançlar....

Yeni ortaklarında gelmesi de inşallah beni haklı çıkarmaz. KU-RU-CU....tek geçerim...

6. Sn. Rlc44 isatr ve iskur cok ucuz. İsbtr bende cok az miktarda var. Ama onumuzdeki haftalarda üç hisseninde yukselislerne devam edecegini dusunuyorum. Hukumetten bir haber gelecek gibi. Belkide b deki alimlarin bir kismi haberi onceden almis olanlardir. B nin yukselisi kurucu ve a yı da ucuracaktir. Herkes icin hayirlisi olsun

7. Teşekkürler arkadaşlar

Alıntı Originally Posted by deepdark7913 Yazıyı Oku
    Hatirlamiyorum bi yerde okumustum skatirilmis 400 adet isc 1 adet isb gibi amacim kimseyi yaniltmak degil
    Bu doğruysa iş a için mücadele etmem, işkur için mücadele ederim. Hatta defteri kapattım iş a ve iş b için. Kurucuya kimse böyle saçma bi teklif getiremez. Kuralları belli

Sayfa 452/681 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •