Sayfa 452/952 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552 ... SonSon
Arama sonucu : 7614 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. İnanılmaz gibi ama cevher 100 doların altına geliyor…Sektör, Çin kaynaklı kan ağlıyor, bazı fabrikalar plansız bakıma giriyormuş Çin’de.

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    İnanılmaz gibi ama cevher 100 doların altına geliyor…Sektör, Çin kaynaklı kan ağlıyor, bazı fabrikalar plansız bakıma giriyormuş Çin’de.
    Cevher, hurda, kömür Erdemir için hammadde. Hrc ve çelik fiyatları ne kadar etkileniyor bu işten? Eğer çelik fiyatları aynı hızda düşmez ise olumlu olmaz mı?

3. Bu arada Investing forumda bir arkadaş Bingöllü olduğunu ve Madenle ilgili gelişme olabileceğini yazmış:

Kerem Genç (nicki): Beyler herkese günaydın. Bingöllü bir arkadaş vardı maden temel atma töreni için konuşan. Servi bölgesinde askerlik yaptım oradaki korucuların çoğunu tanırım. Ulaştım teyid aldım. Cevdet yılmaz ile mehmet şimşek bugün bingöle gidiyorlarmış. Arkadaş doğru söylüyor yanlız program hakkında bilgilerinin olmadığını söyledi. Hakkımızda hayırlısı.

Link:

https://www.bingolkenthaber.com/habe...e-geliyor-9373

4.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Bu arada Investing forumda bir arkadaş Bingöllü olduğunu ve Madenle ilgili gelişme olabileceğini yazmış:

Kerem Genç (nicki): Beyler herkese günaydın. Bingöllü bir arkadaş vardı maden temel atma töreni için konuşan. Servi bölgesinde askerlik yaptım oradaki korucuların çoğunu tanırım. Ulaştım teyid aldım. Cevdet yılmaz ile mehmet şimşek bugün bingöle gidiyorlarmış. Arkadaş doğru söylüyor yanlız program hakkında bilgilerinin olmadığını söyledi. Hakkımızda hayırlısı.

Link:

https://www.bingolkenthaber.com/habe...e-geliyor-9373
    Haberde madenden falan bahsedilmemiş. Yanıltıcı olmasın. Görünce paylaştım. Hayırlısı.

5.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Cevher, hurda, kömür Erdemir için hammadde. Hrc ve çelik fiyatları ne kadar etkileniyor bu işten? Eğer çelik fiyatları aynı hızda düşmez ise olumlu olmaz mı?
    Çelik fiyatları aynı hızda düşmüyor aslında...

Ama cevher artarsa maliyet kalemi olmasına rağmen çelik fiyatları talebe dayalı olarak artıyor, tersinde de olumsuz etkileniyor.

Başka bir arkadaş aradaki ters orantıyı daha iyi açıklayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Haberde madenden falan bahsedilmemiş. Yanıltıcı olmasın. Görünce paylaştım. Hayırlısı.
    Buradan bir şey çıkacağını sanmam... Olursa surpriz olur. Mehmet Şimşek'in yapacağı, o kadar cari açığa karşın, ithalata vergi getirmek. Onu da oturduğu yerden yapabilir Bingöl'e gitmeye gerek yok

7.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Çelik fiyatları aynı hızda düşmüyor aslında...
    Ama cevher artarsa maliyet kalemi olmasına rağmen çelik fiyatları talebe dayalı olarak artıyor, tersinde de olumsuz etkileniyor
    Genelde şöyle gözlemliyorum;
    Talep düşüşü
    Fiyat düşüşü
    Kapasite Kullanım oranı azalması
    Bilanço küçülmesi
    Çıktının gider artışı
    Görüldüğü gibi nihai ürünün fiyatı düşmese, şirket başabaş noktasını yakalasa dahi hissedarlar için ek artık üretilemeyebilir.
    90'ların başında başlayan süreçte 1998 madencilik sektörünün tarihi dibiydi, zaten Rusya'yı iflas ettirdi.
    2008 tüm piyasaların dibiydi finansal araçlarla müdahale edildi
    2015 ağır sanayi, petrol ve madenciliğin kısa süreli ama çok sert trübülansıydı. Bu dönemleri araştırmak isteneler için özetledim.

Sayfa 452/952 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •