Onemli Gunler Banner
Sayfa 454/555 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Bu genel yönetim gideri olayıda kabak tadı verdi artık , kayıtlı sermaye tavanı olayıda bu sene bedelsiz verecem , 2021 den itibaren yıllık 120 milyon civarı kar edecem en düşük bunlarıda 2025 yılına kadar sermayeye ekleyece diyor ne anlamı var bunun başka , ayrıca hersene düşükte olsa bir temettü verecek bence buda harçlığımız olur , info yapması gerekenleri yapıyor sermayeyi güçlendiriyor , nakit durumunu sağlamlaştırıyor ,

2. 7.45 çok güçlü direnç oldu

3. Bedelsiz gelmiş

4. Aracı kurumların riskten korunma amaciyla turev islem, aciga satis, musteri kredi kullandirma, halka arz aracilik vs. tum islemleri icin uymak zorunda oldugu belirli bir sermaye ve likidite yeterlilik tabani var. Bu yeterliligi ait tablolari bagimsiz denetim kuruluslarinda hazirlatip spk ya bildiriyorlar. Yani Sirket daha buyuk islere girmek istiyorsa, daha cok kredi kullandirtmak istiyorsa risk karsiligi olarak sermayesini artirmak durumunda.

Isin özü: ne kadar para, likit o kadar kofte limit.

Rasyolar, talimat tebligler surekli degisiyor. Mevcut gecerli oranlari bilmiyorum. Degismis olabilir, Netten buldugum bir tarihteki Spk tebliginden ornek bir fikra:

Kurulumuzun sermaye piyasası araçlarının kredili alım, açığa satış ile ödünç alma ve verme işlemleri ile ilgili düzenlemeleri uyarınca belirli bir anda kullandırdıkları kredilerin toplam tutarı ile müşterileri ve/veya kendi hesaplarına açığa sattıkları hisse senetlerinin değerinin toplamı, özsermayenin 4 katı, bir müşteriye açılabilecek kredi tutarı ise özsermayenin %30’u olarak uygulan

5. Bugün hacimler de iyi gelecek sanıyorum. Karsan tahtasında info yatırım 300bin lot satıp alıyor. 55milyon lot işlemi oldu 5 le çarpsak sadece bu tahtada 275 milyon TL hacim bu saatte

6. INFO 2020 kârından 44 mn TL bedelsiz olarak sermayeye ekleme kararı aldı. Paydaşlara hayırlı olsun.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/910359

7.  Alıntı Originally Posted by Berkshire Hathaway Yazıyı Oku
    beni bilen bilir herkes 25 milyon 30 milyon diye uçarken 20 milyonluk tahminimle forumda en doğru tahmini yapan ikinci kişiyim. bana kızmıştınız tahminimde ama haklı çıktım başarısız sonuçlar hakkında

giderlerin şişmesi de çok kötü bir olaydı beni resmen soğuttu kağıttan.

bu sefer ise olumlu bir konuya değineceğim. durduk yere sermaye tavanı neden artıyor bayram değil seyran değil. herkes bedelsize falan odaklanmış ama ben daha büyük bir hikaye olduğunu düşünüyorum işin arkasında. çok büyük projeye gebe bir adımdır bu. kimseyi yanıltmamak için daha fazla detaya girmeyeceğim tahmin çünkü bu ama bazı büyük işler vardır sermaye yeterliliği gereken. bugün bu büyük işlerin kapısı aralanmıştır.
    Bedelsiz henüz bu işlerin başlangıcı diye düşünüyorum. Çok daha büyük dönüşümlere gebe inşallah.

8. Sermaye arttırımı olumlu diye düşünüyorum. Bazı halka arzlar sermaye üstlenim usulu yapılıyor diye duymuştum sermayesi yüksek aracı kurumlar halka arzlarda daha avantajlı olabilir. Halka arzında bol olacağı bir sene ve sermayesinin yüksek olması bu konuda fayda sağlayacaktır. Bedelsiz hayırlı olsun. Saygılar. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 454/555 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •