Sayfa 455/551 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505 ... SonSon
Arama sonucu : 4408 madde; 3,633 - 3,640 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Gensenta'daki devir işlemi ve Kartal tapu işlemlerinde bir gecikme olacaksa bu durumu kullanır.Bence eğer hissede bir ivmelenme olacaksa bu iki gelişmeden en az bir tanesinin sonuçlanması lazım.Şu an 9 aylık bilanço devresindeyiz. İlaç ve yatırım holding hisselerinde önemli bir değişim beklenmiyor. (Değişimleri en erken yıl sonu bilançosunda görürüz)

Spekülatör hareket alanını genişletmek isteyecektir. Günlükçüler fazlaca araya girerlerse, eskiler de hisse satmazlarsa spekülatörün işine gelmez.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Ben de tam günlükçüler çorba parası için gelip tereyağlı künefe parası bırakıp gidecekler diyecektim
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

3.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ben de tam günlükçüler çorba parası için gelip tereyağlı künefe parası bırakıp gidecekler diyecektim
    yarın evini satan bir arkadaşım borsaya yatırım yapmak istiyor yaklaşık 120k lot ecilc alabiliyor,bülent abi 19** altını gösterirse giriş yapmayı düşünüyor tavsiye edermisiniz

Alıntı Originally Posted by pegasus34 Yazıyı Oku
    yarın evini satan bir arkadaşım borsaya yatırım yapmak istiyor yaklaşık 120k lot ecilc alabiliyor,bülent abi 19** altını gösterirse giriş yapmayı düşünüyor tavsiye edermisiniz
    Kardeş sen sen ol kimseye tavsiye verme borsa bu ne zaman ne olacağı belli olmaz helede bizim gibi kırılgan bir ülke ve piyasası olduğunu düşünerek.
    Şahsen kardeşime bile tavsiye vermiyorum
    Sagliklar

5.  Alıntı Originally Posted by pegasus34 Yazıyı Oku
    Ben de ayni fikirdeyim asla tavsiye veremem , bir doktordan tavsiye istemiştim bana dediğini aktarayım " iyi olur Allah tan oldu dersin , kötu olur senden oldu dersin " konu da sağlık meselesi olduğu halde , kalın sağlıcakla .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

6. Evini satan borsaya giriyor. Bu borsa o son ev satılana kadar düşmez.

SM-P610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Eczacıbaşı hisseleri kimseye tavsiye edilmez, edilmemelidir.

İki nedenden dolayı,, ilki hicbir aracı kurum Eczacıbaşı şirketlerini inceleme kapsamına alıp, temel konularda tavsiye vermez, en az 15-20 yıldır durum böyledir. Nedeni de BE ve FE kardeslerin piyasaya verdiği çok açık mesajlardır.

İkincisi bu hisselerde bir ortaklık vardır ama tabir yerindeyse bu bir çekişmeli ortaklıktır.Patron ve şimdi spekülatör kendi payına düşenin daha fazla olmasını ister...Şirketin eskiden beri yatırımcısı olanlar ve topluluğun işlerindeki gidişatı görenler, bu gidişattan nemalanmak isteyenler patron (ve spekülatörün) isteklerine ayak diretiyorlar.

Meselenin özü ve bütünü bu çekişmedir. Yani kim daha fazla kazanacak, kazanmalı sorusu...
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

8. Borsada bugüne kadar nice yıldız şirketin de bir şekilde battığını unutmamak gerek.
    Bugüne kadar 100 şirket şu veya bu şekilde battı gitti.
    İçlerinde öyleleri vardı ki insanın evini değil herşeyimi satıp giresi geliyordu.
    Yok oldu gitti yüz tane şirket.
    Hem de bazıları batmadan önceki aylarda herkesin hücum ettiği yıldızlardı.
    Kimbilir kaç yatırımcı nasıl yandı. Bende de bir iki bakiye kaldı ama neyse ki ciddi tutar değil.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Sayfa 455/551 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •