Sayfa 456/999 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556956 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: Viop - XXV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,680
    ula timoti

Timothy Ash
    @tashecon
    Is this the New plan or the new, really new plan? Or the kind of new plan? Or the slightly new plan. Or the almost new plan? Or just another new hut not really new plan. Yeni, yeni, yeni...

2. Damat twiter da 1. Sira gundem
    Paylasimlar cok trajikomik
    Istifa etmesi lazim ya da baska bakanlığa gecmeli
    Aslinda damat bu kdr kotu yonetmez de k.pederi yakiyor damati illa insaatcilari kurtaralım millet batarsa batsin diyerek
    Damat in tum gelecegi sifirlandi bence %0.001 oy alamaz
    Bu tehlikeyi gorup ayrilmaliydi coktan bu gorevden

3. Yabanci ekonomistler artik dalga geciyor ya. Timoth ash in yazdigina bakin. Gulsek mi aglasak mi halimize

Is this the New plan or the new, really new plan? Or the kind of new plan? Or the slightly new plan. Or the almost new plan? Or just another new hut not really new plan. Yeni, yeni, yeni...
    Twitter: @metalurjist_88

4.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    2021 tüfe beklentisi yüzde 8 . Maaşlara 4+4 zam var . Hayırlı olsun memur arkadaşlar.
    Hocam maalesef işin rengi öyle değil. Devlette hemşireyim, geçen sene nöbetler ile beraber kazancım 7500tl civarıydı, şimdiyse 4500tl ye düştü. Nöbet ücretlerimiz 20.5 ten 14.5 e düştü, performans ödemesi tamamen gitti. Siz bakmayın bakan beyin tavandan vereceğiz muhabbetine, daha dün gece covidli hastaya stend taktık ama halen daha para mara yok. Covid süresince gönüllü olarak yoğun bakımda çalıştım, ocak, şubat aylarında aldığım performans ile mart, nisan, mayıs aylarında aldığım arasında bir kuruş oynamadı, şimdiyse hiç alamıyorum. Twitter'a girip bir dolaşın hemşireler isyanlarda. 96 dan bu yana istanbulda yani hiç bir memurun çalışmak istemediği yerde çalışıyorum ama artık benimde dayanacak halim kalmadı. Zaten temmuz atamasında da pek çok kıdemli arkadaşım anadoluya kaçtı, artık benimde kafama çek git yeter artık yaptığın hamallık fikri iyiden iyiye oturdu. Düşünün hasta sayısını geçtim yıllardır hastanelerdeki hemşire sayısı ideal sayının yarısının altında. 20 milyonluk şehirde 10-12 tane kamu hastanesi var. Neredeyse 2 milyon hastaya bir hastane düşüyor. Tabi bunlar bile iyi niyetli hesaplamalar, oturup kafa patlatıp adam gibi bir hesaplama yapsam çok daha büyük rakamlar çıkar. Şu covid işi bitene kadar buradayım covid bittikten sonra İstanbul hikayemi sonlandıracağım. Devlet bize ödeme yapmaya para bulamıyor ama milli eğitim bakanlığı okullar kapalıyken öğretmenlere ek ders ödemesi yapabiliyor, yanlış anlaşılmasın öğretmenlerin aldığında gözüm yok, daha çok kazanırlar inşallah ama insanın hakikaten çok zoruna gidiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
     Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Maliye Bakanı kendisine söyleneni yapıyor. Bu yüzden istifası bir şey değiştirmez. İstifa etmesi gereken şahıs bellidir. O da istifa etmeyeceğine göre, fakirleşmeye devam. Bakalım Ekim ayından itibaren yağmur gibi zamlar nerelere gelecek.
    Son olarak, taş gibi borsamız var diyenlere: her gün fakirleşiyorsunuz, haberiniz var mı?
    orası öyle.ama yine de MEHMET ŞİM. ile bakan arasında siklet farkı var.en azından yabancı fonlarla arası çok iyi olan,trader ve büyük yat. bankasının direktörüydü.en azından çok daha iyi bir sunum dinlerdik.

Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    ula timoti

Timothy Ash
    @tashecon
    Yabancı olayı biliyor ve billur geçiyor, ama bizimkilerde yüz yok kösele var.

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    orası öyle.ama yine de MEHMET ŞİM. ile bakan arasında siklet farkı var.en azından yabancı fonlarla arası çok iyi olan,trader ve büyük yat. bankasının direktörüydü.en azından çok daha iyi bir sunum dinlerdik.

Ama icraat göremezdik çünkü şahsım elini kolunu bağlardı.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    ykb robotu her kodcunun hayalidir her şey var robotta tek mi yoksa pek çok farklı yazılım mı bilmiyorum ama gerçekten iyi çalışıor kar rakamlarını filan çok merak ediyorum.

Hep diyorum biz çok fakiriz en baba şurada 400 500 kontrat yazan çıksın, adam her gün milyarlarla oynayıp istikrarlı kazanıyorsa bu inanılmaz bir matematik inanılmaz bir başarıdır. Ha, pek çok dürüst olmayan avantajı da var malesef o ayrı ama yine de zor bir olay.
    temelde ne yaptıklarının en azından bir kısmı belli..tahtada avantajları, piyasa yapıcılık gibi konulardan gelen avantajları filan bir tarafa bırakırsak alttan alıp yukarıdan satmak temel mesele neticede..

normal bir yatırımcı / trader olarak pozisyon kapatmada görece büyük fiyat hareketleri kullanacaksan (%1-2 gibi en az) aslında long veya short poza ek olarak arbitraj pair trade veya index arbitraj gibi textbook bilgiler "quantitative finance, algorithmic trading" gibi kitaplarda detaylı açıklanıyor, yeterli oluyor..herkes buradan başlıyor, ilerleyen süreçte kurum özelinde bazı "trick" ler dahil ediliyor muhtemelen..

fiyat esassa ve marjin call konusunu sıkıntı olmadan yürütebiliyorsan büyük "filtre" ile az çok şansın var.. düşük/küçük fiyat hareketlerine girdikçe şansın bence daha az..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

A para tv ekonomi konusunda bloomberg TV den daha iyi proğram yapmaya başladı ...birde A para ekrarını bir düzeltse iyi olur....şimdi güzel proğram var canlı......orkun gödek ,Işık ÖKTE var....
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

Sayfa 456/999 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •