Onemli Gunler Banner
Sayfa 456/929 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon
Arama sonucu : 7432 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Aslında o müdür madalya takılacak adammış, çünkü haklı çıkmış, 2000 den bu yana 24 yıllık mgros, tuprş hesabı yapmaya gerek var mı?

Sizin tarzınız ki sektörün sevdiği bol alışverişli müşterilere daha çabuk kazanç getirip onları cezbedici daha dinamik değişkenken sabirla daha az stresle uzun vadeli bileşik getiri kollayan da var. İkisi de yuzde yuz dogru diyemeyiz mesela ben agirlikli biriktiriyorum ama portfoyu dinamik degisen fon da tutuyorum o an ruzgari arkasina alan sektor kagitlarindan da al sat yapiyorum.

Bir de ogluma her ay basi fiyatina bakmadan sabit alim yaptigim ayri bir portfoy var.
    Müdürü sektörden emekli ettiler. Müdürün yönettiği para bir aracı kurumun portföy yönetimi. Portföyü batırmak üzere olduğu için kapıya kondu. Bende orta uzun vadeli yatırımcıyım. Sürekli çok fazla al sat yapan bir tip değilim. Tabii ki orta uzun vadeli portföyümü daha kısa vade karlı işlemler ile fonlamalıyım. Ama bu işi kumara döküp her gün trade etmiyorum. Gerektiği zaman alım satım yaparım. Ama bunun için bull market piyasalarda mükemmel çalışan kullandığım bir teknik analiz sistemim var. Müdürün portföy batmaya yaklaşırken benim 1. yılımda deneme amaçlı yönettiğim portföy piyasanın bir hayli üstünde getiri elde etti.

Nasıl olduğunu merak edersiniz. Mesela portföy ya da fon yönetirken kurallar vardır uyulması gereken. Müdür bu 3 hisseden ciddi yüzdeli kayıp yaşarken bir de parayı kurtarmaya kalkışırken 3. tabandan PTOFS aldı tepki için yalanım olmasın 4-5 taban daha oldu. O aracı kurum ödenmiş sermaye artırmak zorunda kaldı. Öyle bir kurumsal şirkette para yönetirken size hiç kimse öyle aaa bu adam yatırım yapmış 20 sene bekleyeyim demez.Piyasanın üstünde getiri elde etmeniz şarttır.Edemediniz hadi 1 çeyrek bilemedin 2 çeyrek zaman tanırlar.

Benim burada anlatmaya çalıştığım Ric Başkan gibi parası sonsuz zamanı sonsuz kaç kişi var burada? Genele uymayacak şeylerin burada doğru olarak lanse edilmesi doğru değil.

Lehman sonrası bence dibi gördükten sonra 2008 den beri süre gelen bir bull marketin içindeyiz bu kaç yıl daha böyle devam edecek? Bence bazı çok yanlış laflar ediyor 2 kelime karaladım yoksa benim için hava hoş.

Bizim işte Cuma akşamı kapanışta dünyanın En iyi Trader ı olsan o geçmişte kaldı yarın başka bir gün herkesle eşitsin. Yine iyi olmak zorundasın. Ben dün iyiydim yok.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Ric başkan 96 da sıfırı tüketti battı ewlat, 98 e kadar da evden dışarı çıkamadı. 98 de Ford Otosan şimdi ki Kocaeli fabrikasının bulunduğu Seka arazisine fabrika kurulacağını açıklayınca altında ki arabası satarak cebinde tek bardak çay parası bile yok şekilde ilk alımlarını yaptı. Sonra ki tüm senelerde her ay maaşının bir kısmı ile sürekli aldı, temettüleri ile sürekli aldı, emekli oldu emekli ikramiyesi ile aldı, hanımının altınlarını sattı yine aldı.....Almaktan başka bir şey bilmedi...Simit çay en sevdiği azıktı. İşe yürüyerek çok gitti, pazardan 1 kilo değil yarım kilo aldı...

Bana anlattırma ewlat, bu hayatta başarıya tesadüf ile ulaşılmaz, çok özveri, çok çalışmak klasik rutinler ama daha da önemlisi ve hatta en önemlisi helal yol ile buralara gelmek.

Sen sen ol tanımadığın, fikrin dahi olmayan insanlar hakkında zinhar ön yargılı olma. Bana rahmetli babam ''Senin yürüdüğün yerde takla attık biz'' derdi. Ben sana bu lafı etmeyeceğim.

Bu işlerin bileni yoktur, benim yolum bu işin en uzun en meşakkatli yoludur. Reel hayatta çok fedakarlık, disiplin ve öz veri ister. Siz gib gençler her şeye çokta uzun olmayan sürelerde ulaşmak istiyorsunuz. O yola bizde zamanında girdik, 2 yılda evin yolunu bulamaz hale getirdiler, bugün artık geldiğimiz noktada hem ihtiyarlıktan hem de evimizin kıymetini bilmemizden dışarı pek çıkmıyoruz.

Ric başkanının hayatı belki de yazılsa roman olurda burada yazılmaz her şey.

Herkesin doğrusu kendine. Ben helal yol ile, alın teri, emek ve fedakarlıkla ulaşılan başarıya saygı duyarım. Bunlar hariç ulaşılan başarıya değil saygı duymak nefret eder içimden buğuz ederim. Günün sonunda hepimiz huzuru mahşerde yüce yaratanın mahkemesine çıkacağız. 3 günlük dünya 3 kuruşlukta malı için doğrulardan vaz geçersek içine öte tarafa ateşten başka bir şey biriktirmeyerek kazandığını düşünürken gerçek kaybedenin ta kendisi olursun.

Allah kimseyi doğruluktan ve doğru yoldan ayırmasın.

Hayde beni bi salın artık yawwww
    Az insan çok huzur

3. Mesela burada sorsam kimse bilmez TÜPRŞ ihalesi iptal edilince VESTel ve tüpraş hisselerine ne oldu? Mesela o zamanlar BAGFS EGGÜB ciddi primler yaparken HEKTS da yatırımcı nasıl kafayı yedi. Hatırlayan kaç kişi var?

Kişisel arkadaş arasında iddialı konuşmak tamam eyvallah ama bu işleri sosyalde Kenan Şeranoğluydu sanırım Titanvarileştirmemek lazım.

Borsa kumar diye bana demediğini bırakmayan bir arkadaşım o zaman bu titan saadet zinciri işinde ciddi para bıraktı.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Ben o dediğin yollara hiç girmedim Ric başkan. Ben doğruluktan dürüstlükten hiç ayrılmadım Allah'ta ayırtmasın. Bende herkesin parası da geçmez.Kiminin parası kiminin duası demeyi de biliriz. Şu son yazın gibi yazılar yaz Eyvallah bize de tecrübe olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Ric başkan 96 da sıfırı tüketti battı ewlat, 98 e kadar da evden dışarı çıkamadı. 98 de Ford Otosan şimdi ki Kocaeli fabrikasının bulunduğu Seka arazisine fabrika kurulacağını açıklayınca altında ki arabası satarak cebinde tek bardak çay parası bile yok şekilde ilk alımlarını yaptı. Sonra ki tüm senelerde her ay maaşının bir kısmı ile sürekli aldı, temettüleri ile sürekli aldı, emekli oldu emekli ikramiyesi ile aldı, hanımının altınlarını sattı yine aldı.....Almaktan başka bir şey bilmedi...Simit çay en sevdiği azıktı. İşe yürüyerek çok gitti, pazardan 1 kilo değil yarım kilo aldı...

Bana anlattırma ewlat, bu hayatta başarıya tesadüf ile ulaşılmaz, çok özveri, çok çalışmak klasik rutinler ama daha da önemlisi ve hatta en önemlisi helal yol ile buralara gelmek.

Sen sen ol tanımadığın, fikrin dahi olmayan insanlar hakkında zinhar ön yargılı olma. Bana rahmetli babam ''Senin yürüdüğün yerde takla attık biz'' derdi. Ben sana bu lafı etmeyeceğim.

Bu işlerin bileni yoktur, benim yolum bu işin en uzun en meşakkatli yoludur. Reel hayatta çok fedakarlık, disiplin ve öz veri ister. Siz gib gençler her şeye çokta uzun olmayan sürelerde ulaşmak istiyorsunuz. O yola bizde zamanında girdik, 2 yılda evin yolunu bulamaz hale getirdiler, bugün artık geldiğimiz noktada hem ihtiyarlıktan hem de evimizin kıymetini bilmemizden dışarı pek çıkmıyoruz.

Ric başkanının hayatı belki de yazılsa roman olurda burada yazılmaz her şey.

Herkesin doğrusu kendine. Ben helal yol ile, alın teri, emek ve fedakarlıkla ulaşılan başarıya saygı duyarım. Bunlar hariç ulaşılan başarıya değil saygı duymak nefret eder içimden buğuz ederim. Günün sonunda hepimiz huzuru mahşerde yüce yaratanın mahkemesine çıkacağız. 3 günlük dünya 3 kuruşlukta malı için doğrulardan vaz geçersek içine öte tarafa ateşten başka bir şey biriktirmeyerek kazandığını düşünürken gerçek kaybedenin ta kendisi olursun.

Allah kimseyi doğruluktan ve doğru yoldan ayırmasın.

Hayde beni bi salın artık yawwww
    Üstad, Allah yaptığı yatırımlarla ihracat devi haline dönüşen yani şu anki durumuna göre neredeyse sıfırdan doğup büyüyen yabancı ortaklı bir koç hissesi karşına çıkarmış. Sen de bu nimeti görüp değerlendiren belki de üç beş ön görülü kişiden biri olmuşsun, hem de piyasada ciddi dayak yiyip pes etmemissin, yolundan şaşmamışsın.. Gölcük depremi, 2 bn krizi, Lehman krizi, gezi, 15 temmuz vs bir suru kriz atlatmissin...Ne mutlu sana. Allah güle güle, huzurla harcama olanağı, uzun ömür versin, keşke arayanın bulabileceği bir yerlerde hikayeni anlatsan da deneyimlerin gençlere rehber olabilse.

6. Ric dede tüm paralarını bana ver, gençliğimi sana vereyim.. hahahaha

7. Günün sonunda para kazanan başarılıdır.

8. Froto 2023 takasi

Sayfa 456/929 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •