Onemli Gunler Banner
Sayfa 4590/7020 İlkİlk ... 359040904490454045804588458945904591459246004640469050905590 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 36,713 - 36,720 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Oliver Stone’un yonettigi, Woody Harrelson, Juliette Lewis ve Tom Sizemore’un basrollerni paylastigi suc-drama Katil Doganlar (Natural Born Killers - Assassini nati) 26 Agustos 1994’de Amerika’da vizyona girdi.

“Sadece ask, seytani oldurebilir. / L'unica cosa che può uccidere un demone... l'amore!”

2. 80'ler muziginin unutulmaz parcasi "Self Control"u hayatimiza kazandiran Amerikali sarkici Laura Ann Branigan'in olum yildonumu (26 Agustos 2004)

3. ‘The Metal Masters’ Metallica, 9.studyo albumu Death Magnetic'ten My Apocalypse single'ini 26 Agustos 2008'de Warner Bros. Records etiketiyle yayinladi.

4. Paul Rudd, Elizabeth Banks ve Zooey Deschanel’in basrollerini paylastigi komedi Ah Salak Kardesimiz (Our Idiot Brother - Quell'idiota di nostro fratello), 26 Agustos 2011’de Amerika’da vizyona girdi.

5. Zoe Saldana, Michael Vartan ve Callum Blue’nun basrollerini paylastigi aksiyon-suc-drama Kolombiyali: Intikam Melegi (Colombiana) 26 Agustos 2011’de Kanada, Amerika, Endonezya, Filipinler ve Turkiye’de vizyona girdi.

6. Ingiliz sair, ogretim gorevlisi, aktor, yayinci ve kose yazari (Patrick Joseph Kavanagh) P. J. Kavanagh’nin olum yildonumu (26 Agustos 2015)

Gordugum her ihtiyar adam
    Olume asik oldugu zamanki
    Babami hatirlatir bana
    Bir o vakit derilmisti desteler.

Gardiner Sokagi kaldiriminda
    Tokezlerken gordugum adam mesela,
    Bir bakis atmisti yan gozle,
    Oglu olabilirdim onun da.

Bir de hatirliyorum Londra'da
    Kemani uzerinde kararsiz
    Duran muzisyeni Bayswater'da
    Kafami bulandirmisti vakitsiz.

Gordugum her ihtiyar adam
    Bu Ekim-rengi havada
    Soyle diyor bana sanki:
    ‘Ben babandim bir ara.’

7. Amerikali oyun yazari, senarist ve yazar Marvin Neil Simon’in olum yildonumu (26 Agustos 2018)

"Halkin bana ne gozle baktigini biliyorum. Cunku insanlar yanima gelip onlara iyi vakit gecirttigim icin tesekkur ediyorlar. Ama bu basarilar beni kucuk de dusuruyor sanki. Elestirel acidan, bu kadar cok sayida basarili oyun yazarsan, cok iyi olamazlarmis gibi gorunuyor."

"I know how the public sees me. Because people are always coming up to me and saying, 'Thanks for the good times. But all the success has demeaned me in a way. Critically, the thinking seems to be that if you write too many hits, they can't be that good."

“Para mutluluk getirir; ama bir yerden sonra para, sadece para getirir.”

8. Bu adam olmustur ama,
    Dusmedi topraga henuz vakit.
    Hayatini devrettik agaclara
    Kalbi kimlere ait.

Bu adam olmustur ama,
    Basucundan ayrilamadik.
    Sonsuz kederinde gecelerimizin
    Nedendir hala bu beyazlik.

Bu adam olmustur ama,
    Henuz durmadi nehir.
    Ve nasibi muhtesem kuslar gibi
    Onu goturebilir.

Este hombre está muerto y ausente pero
    el tiempo no se desplomó en el suelo mucho rato.
    Le entregamos la vida de ese hombre a los árboles.
    ¿A quién le pertenece su corazón?

no podíamos apartarnos de su lado.
    En el interminable lamento de nuestras noches,
    ¿por qué esta palidez nunca disminuye?

el río aún no se atreve a decirlo,
    y su fe, como pájaros gloriosos,
    es capaz de llevárselo lejos.

Sayfa 4590/7020 İlkİlk ... 359040904490454045804588458945904591459246004640469050905590 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •