Sayfa 46/201 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon
Arama sonucu : 1607 madde; 361 - 368 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Ben biraz problem olabileceğini kestirsem de bir de şunu paylaşmak istedim��

Burada amaç kimseyi üzmek değil tabii ki ancak gerçekleri görerek yola devam etmek her zaman iyidir. Burada yazanlar veya videoda anlatılanlar 'gerçek' diye de bir şey yok tabii ki ancak düşüncelerdeki çeşitlilik çoğu zaman geliştiricidir (ve/ veya başka yatırımcıların nasıl dışündüklerini anlamamızı sağlayabilir)

https://mobile.twitter.com/degeryati...20145604947968
    Son 6-7 yılın kesitinde baksaydı başka bir şey görecekti.
    Bankalardan huylanan biri olarak birdenbire banka savunmasına geçmek istemem ama yine de bazı şeyler çok açık.
    Döngüsel ekonomideki şirketler ( inşaat, demirçelik, otomotiv, dayanıklı tüketim vb) için bu yıl iyi geçmeyecek.
    Bu şirketlerin yerine önerilienler de genelde gıda perakendeleri ve telekom şirketleri.

Sonuçta gıda perakendecileri stoklarından dolayı kar edip, nakit yaratıyorlar ama hiçbiri bankalar kadar nakit yaratamazlar.
    Bu konudaki bir karşılaştırma dahi absurd olur.

Karlılık tarafına gelirsek, diyelim Bim, Migros, Şok şrketlerinin piyasa değerlerini ve favök karlarını alt alta toplayıp büyük özel bankalardan birisinin karşısına koyun. Bakalım size iyi bir yatırım gibi gelecek mi??
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Endeksi ürkütmeden, korkutmadan, yavaşça göstere göstere düşürdüler. Almak isteyene istedikleri kadar malı verdiler, vermek isteyene ise bekle çıkacak dediler.. Bekliyoruz bakalım çıkacak mı...

3. SAHOL VE DOAŞ pozisyonum %50 hisse % 50 nakit.. Açılışta Akbank alacaktım iki kere elim tuşa gitti cesaret edemedim, açılş sonrası -4 yedi hala cesaret edemiyorum..

4.  Alıntı Originally Posted by Laozi Yazıyı Oku
    Ben biraz problem olabileceğini kestirsem de bir de şunu paylaşmak istedim��

Burada amaç kimseyi üzmek değil tabii ki ancak gerçekleri görerek yola devam etmek her zaman iyidir. Burada yazanlar veya videoda anlatılanlar 'gerçek' diye de bir şey yok tabii ki ancak düşüncelerdeki çeşitlilik çoğu zaman geliştiricidir (ve/ veya başka yatırımcıların nasıl dışündüklerini anlamamızı sağlayabilir)

https://mobile.twitter.com/degeryati...20145604947968
    Analizinde bir sorun yok. Ama bilinmesi gereken bankaların düşük faizli devlet tahvil stoklarının ve olası bir faiz artışı durumunda ne kadarlık zarar yazacakları. Bu konuda sayısal değerleri bilmek lazım. Ki bence, yatırımcısını bilgilendirme yükümlülüğü olan bankalar, bu konuda KAP bilgisi paylaşmalılar. KKM biterse ballı gelirin biteceği meselesi: KKM biterse vadeli mevduat hesapları artacaktır. Hepsinin dövize gideceği bir durum oluşturulmayacaktır. Yatırım yapılabilir bir durum oluşursa bu daha iyi bir durum olarak değerlendirilecektir. Güven veren bir yönetim oluşursa dışarıdan gelebilecek sıcak para tl değer kaybını da sınırlayacaktır. Bankaların ucuz olmasını normal değerlendirmesi, F/K'nın ve PD/DD'nin düşük olmasının dikkate alınmaması meselesi: Bist'te hisse alacak bir yatırımcının karşılaşacağı en olumsuz durum fikrimce balon fiyattan alış yapma ve karlılığı geçici, geleceği belirsiz, vizyonsuz yönetim olumsuzluklarına sahip şirketlere yatırım yapmaktır. Bankalar balon mu? Hayır. Kötü mü yönetiliyor? Hayır. Sadece bankaların kötü kaderinin nedeni bellidir. Bu durum değişince taşlar yerine oturacaktır.
    En büyük endişem; aşırı fakirleşme,talep düşmesi, uzun süreli durgunluk,kredi batıkları ve daralması, toplumsal olaylar ,planlanmış terör olayları,birilerinin kendini kurtarmak ve öncelik olmaktan kurtulmak için yapacağı toplumsal sabotajlar, durumu organize edecek liyakatli ve cesur bir idarenin kurulamaması v.b. şeyler. Elbette bunlar büyük risklerdir.
    Aslında mevcut dönemi altında geçirmek en az riskli olanı olabilirdi. Aralık ayında bu geçişi yapmamakla hata ettiğimi düşünüyorum. Düşüşü Mart , Nisan'da bekliyordum. Temettü döneminde strateji değiştirmek istiyordum. Olamayacak sanırım. Beklemeye devam edeceğim.

5.  Alıntı Originally Posted by furki Yazıyı Oku
    SAHOL VE DOAŞ pozisyonum %50 hisse % 50 nakit.. Açılışta Akbank alacaktım iki kere elim tuşa gitti cesaret edemedim, açılş sonrası -4 yedi hala cesaret edemiyorum..
    Sn.Furki,

AKBNK almaktan beklentiniz nedir ?

Eger nakit temettu oncelikse, ANHYT'a neden bakmiyorsunuz ?

Yatirim tavsiyesi degildir yanlis anlasilmasin.

6. Smile

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Sn.Furki,

AKBNK almaktan beklentiniz nedir ?

Eger nakit temettu oncelikse, ANHYT'a neden bakmiyorsunuz ?

Yatirim tavsiyesi degildir yanlis anlasilmasin.
    Hiç bir zaman hiç bir sigorta şirketi ilgimi çekmedi , bedava mal almak istesem sabancı ve işc zaten var.. Maceraya luzum yok

7.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Şimdi ben de soruyorum.
    Dünyanın neresinde görülmüş yıllarca temettü dağıtmamak?
    Dünyanın neresinde görülmüş bu şekilde tahsisli sermaye artırımı.?

Bir karlı şirket tesbit ediyorsunuz Kari ve bedelsiz potansiyeli yüksek. Belli bir oranda sermayeye ortak oluyorsunuz. Ama o da ne? bazı bahaneler ile temettü dağıtılmamiş ve bazı bahaneler ile tahsisli bedelsiz sermaye artırılmış.

Tahsisli sermaye artırımı ile Bir anda elinizdeki kağıt miktarı sermaye oranı açısından yarıya düşüyor ve yıllarca hiç temettü alamıyorsunuz.
    Sülün Osman bile bu kadarini akıl edememiştir.
    Hocalar boş boş kitabı lafları konuşuyor. Yanlış rakam ve bilgileri doğru toplamaya çalışıyorlar . Anlatsınlar ya bu şekilde tahsisli sermaye artırımı ne demek?
    En büyük Sorun kamu bankalarin temettü vermemesi ve tahsisli sermaye artırmasını oluşturduğu güvensizlik ortamı.
    Oyun esnasında kural koymak ve kural değiştirmek nereye kadar gider?
    Kim neye güvenecek de milyar dolarlık şirketlere yatırım yapacak ?

8. Allah kahretsin açılışta alacaktım almadım, -4 de alacaktım almadım, gittim -5 de aldım.. AKBANK -8 yaktın ulan milleti..yuhhh.

Sayfa 46/201 İlkİlk ... 3644454647485696146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •