Sayfa 460/601 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 3,673 - 3,680 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Bundan sonra kahırlı ve pozitif düşünsün. Giren onlara girdi. ����
    pardon da son 10 yıldır bu kağıtla iştigal olan herkes zararda
    (senin gibi kaba konuşmayacağım)
    ben şuna bakarım anayasa mahkemesi halen alt mahkemeye kararını gözden geçir diyorsa iş bitmemiş
    dikkatli olun yıllardır kimleri düdüklediler bu hissede devlet eliyle dolandırıldı insanlar
    ne zamanki anayasa mahkemesi dava düşmüştür halkbnk abd de yargılanamaz derse gözünüz aydın derim
    ama öyle bile olsa insanların parası pul olduktan sonra kime ne faydası var
    geç gelen paranın adaletin içine...
    bu saatten sonra bankanın çıkıp yatırımcılardan özür dileyip zararın tazmini için bir fon oluşturmalı
    sonrada vakit kaybetmeden biz bu işi beceremedik deyip borsadan defolmalı
    yapacakları en güzel şey bu olur
    zaten bugüne kadar başka da bişey yapmadılar
    bana göre amerika davası haricinde bu banka özellikle son 3 yıllık süreçteki kayıtsızlığı ile bile yargılanmalıdır
    neticede bu banka sayesinde insanlar kamu bankalrından iğrendiler

koskoca insanlar çocuk gibi sevinmeye devam edin
    bize sevinmek haram olmuş benim param pul olmuş
    geleceğimiz çalındı 23 yıldır kamuda çalışanım bir ev almak hayal oldu
    40 yıllık rutubetli bodrum kata 1,6 milyon diyorlar
    herşey 10 kat arttı benim param bu mendebur yüzünden pul oldu
    umarım bari siz sevinirsiniz ama benim tek hissetiğim iğrenti

3.  Alıntı Originally Posted by browjn Yazıyı Oku
    Net bi şey yok..muallakta bi haber..Hani bayram yeri olmadı bura 2-3 kişi var ��...bir bit yeniği olabilir..dikkatli olunuz kapana alınabilirsiniz...biz ne kararlar gördük böyle alengirli.. 10 yıl icinde vs... iyi haber gibi görünüyor ama bam diye manevra geliverir..bunun adı sülün...kazananlar varsa tabi ki gözelerinden öperim..bazıları 100 tavan yapsa bile zarar da olucak hala..100 tavan yapar mı bilinmez tabiki ne ��
    100 K ÜLKER alınınca onu da götürtmüyordun bir zamanlar. Gördün mü ne oluyor muş? 8 yıldır buralarda konuşan son 2 yıl aynı minvalde konuşmaması gerektiğini bilecek bilmiyorsa konuşmayacak.

Bu iş gereksiz inat kaldırmaz. Şimdi 2. tahsisli peşine 2 lira olur diyen gelsin günah çıkartsın burada.

Pozitif neden bu kadar yanlışta ısrar ediyorsun. Kim sevinmiş burada bu şekilde? Ben mi?

Senin durumunda olanlar haklıdır. Ama son 2 yılda burada kusurabakma bazıları sadece tahtacıya çalışmıştır. Bu gerçeğinde artık farkında olun.

Sanmasın ki kimse gelir yazarım ya da burada yazmaya çok meraklıyım. Topiği okumuyorum bile.

Hayır anlamıyorum ki büyük resimde oynanan oyunu da mı görmüyorsunuz? Goldman rapor gönderdi ne zaman? Peşine bu haber düşüyor. Eğer siz bazı şeyleri tesadüf sanıyorsanız vay halinize bu piyasada.

Sizin düşmanınız ben değilim. Ne zorunluluğum vardı yazdığım bazı yazıları yazmaya? Hani nerede itham edenler?
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 19-04-2023 saat: 21:58.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Sayın BESKİ; Şöyle anlatayım daha net anla:

İlk kez Halkbank davası ortaya çıktığında yargıç Berman yargılayacaktı ancak tam jüri toplanıp yargılama yapılacakken Halkbankası yöneticileri 1.TEMYİZE gitti..1.temyizde OLUMSUZ yanıt aldık ve bizde üst mahkeme olan 2.temyize gittik.2.Temyiz mahkemesinden de olumsuz yanıt alınca en son EN ÜST MAHKEME YANİ NİHAİ MAHKEME OLAN EN ÜST Anayasa mahkemesine gittik.

Anayasa mahkemesinin 9 üyesinin çoğunluğu bugün karar almış: Diyo ki; 2. temyiz mahkemesinin aldığı kararı(kovuşturma) İPTAL ETTİM.2.TEMYİZ MAHKEMESİ SENDE Halkbank'ın davayı reddetme teklifini yeniden gözden geçirme emri verdim demiş.

ŞİMDİ 2.TEMYİZ MAHKEMESİ YANİ ALT MAHKEME ; ANAYASA MAHKEMESİNİ HAKSIZ BULUP KARARI GÖZDEN GEÇİRMİYORUM MU DİYECEK,BENİM ALDIĞIM KARARI NEDEN İPTAL ETTİN Mİ DİYECEK?YTD
    Sayın Ozann,

Biz mahkemeye özetle demişiz ki; “sen bizi yargılayamazsın” o da “hayır yargılarım” demiş..
    İtiraz, itiraz; red, red..

Dönmüşüz en üst mahkemeye; bunlar (!) beni yargılamak istiyor; şundan, şundan dolayı yargılayamaz demişiz; üst mahkeme iki tarafı da dinleyip bir karar vermiş: Özetle,

-Eğer bir çeviri hatası yok ise; 2.temyiz mahkemesi kararını iptal ediyorsa “davanın düşmesi” gerekmez mi ?

Yani; üst mahkeme 2.temyize; ben senin aldığın kararı iptal ediyorum, ama; “bu kararı sen bi gözden geçir” diyor öyle mi ?

Yapmayın arkadaşlar😊

Eğer 2.temyiz kararı “İPTAL” ise; dava biter..

Bu kadar, buraya kadar..

Yok değilse; talebimiz olumsuz sonuçlanmış ve mahkeme kaldığı yerden devam demektir..

Yanlış yorumluyor veya bir çeviri hatası içindesiniz arkadaşlar..

Böyle komik bir “yüksek mahkeme” kararı olmaz!.

Olursa da adına; yüksek mahkeme denmez, aslında mahkeme bile denmez ya, neyse!.
    İnsanlığın gerçekliği algılaması, çıkarlarından ve değer yargılarından bağımsız değildir..

5. Olur olur çokta güzel olur.

https://www.dizibox.tv/diziler/the-good-fight-izle/

Çok güzel bir dizi izlemenizi tasiye ederim. Bir de eskilerden apar topar kaldırılan şu dizi var

https://www.dizibox.tv/diziler/rubicon/

Herkese iyi akşamlar bu kadar bu topiğe takılmak yeter. Bu topicteki girdaba kendini kaptırmamak lazım en çok yeniler dikkat etsin.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    100 K ÜLKER alınınca onu da götürtmüyordun bir zamanlar. Gördün mü ne oluyor muş? 8 yıldır buralarda konuşan son 2 yıl aynı minvalde konuşmaması gerektiğini bilecek bilmiyorsa konuşmayacak.

Bu iş gereksiz inat kaldırmaz. Şimdi 2. tahsisli peşine 2 lira olur diyen gelsin günah çıkartsın burada.

Pozitif neden bu kadar yanlışta ısrar ediyorsun. Kim sevinmiş burada bu şekilde? Ben mi?

Senin durumunda olanlar haklıdır. Ama son 2 yılda burada kusurabakma bazıları sadece tahtacıya çalışmıştır. Bu gerçeğinde artık farkında olun.

Sanmasın ki kimse gelir yazarım ya da burada yazmaya çok meraklıyım. Topiği okumuyorum bile.

Hayır anlamıyorum ki büyük resimde oynanan oyunu da mı görmüyorsunuz? Goldman rapor gönderdi ne zaman? Peşine bu haber düşüyor. Eğer siz bazı şeyleri tesadüf sanıyorsanız var halinize bu piyasada.

Sizin düşmanınız ben değilim. Ne zorunluluğum vardı yazdığım bazı yazıları yazmaya? Hani nerede itham edenler?

Dostum vallahi borsayı bilmez gibi yapıyorsun halbuki ustasın yani.al ülkeri yüklü cıkarmı cıkmaz mı görürsün..birde sen yüklü alimdan bahsediyordun ülkerde !!!! 100 bin liraya bir yıl beklersin birbirimizi yemeyelim dostum..alırsan cakarlar..satarsan yükseltirler bu iş böyle.Siktim sene beklersin hisse de vs.Halkb.mevzusu ayrı mecra bu özel bir konu..biliyorsun dimi bu hisseyi 13 yıl önce 16 dolara aldım ben halka arz oranı 49/51 o zamanlar..3 tahsisli yap sen dısarıda dur de bana..13 yıl sonra yarım dolara düsur hisseyi 15 dolar zarar artı 13 yıl..soyle benim zararı mı? Kac lira olursa kurtulur benim durum.. kumpas var mı hisse de? Dünya agırlıgı kadar kumpas var hisse de.Hadi güven buyur.13 yıldır takip ederim hisseyi yarın bir gün ölüp gidicem..ne zaman kar edicem de yasayacagım hayatı..analarını essek kovalasın merhametsizlerin..sistem bok hocam bok.beş kurusluk savunulacak yanı yok bu sistemin idarecilerini.Nemacı hepsi pustların.

7. SAYIN BESKİ;içtenlikle yazıyorum yarın taban olsun umrumda değil.Haberi tane tane anlatıyom yine yok,dur bi de şöyle deniyeyim.

Arkadaşım, Anayasa mahkemesi derki; 2 .temyiz mahkemesinin yani Anayasa mahkemesinin alt yargı kuruluşu olan 2.temyiz mahkemesinin aldığı kararı İPTAL ETTİM diyor.

2.TEMYİZ MAHKEMESİNİN ALDIĞI KARAR:

ABD 2. Temyiz Mahkemesi ise FSIA kapsamında Halkbank'ın koruma altında olsa dahi "suçlamaların ticari faaliyet istisnası kapsamına girdiğine" karar vermişti.

YANİ YUKARDAKİ 2.TEMYİZ MAHKEMESİNİN ALDIĞI KARARI İPTAL ETTİM DİYOR.

SONRADA ; 2.Temyiz Mahkemesi'ne ŞUNU DİYOR:

Halkbank'ın davayı reddetme teklifini yeniden gözden geçirme emri verdi.

ŞİMDİ 2.TEMYİZ MAHKEMESİNDE ARTIK HALKBANKASI İLE ANLAŞMA MI OLUR,DAVA MI OLUR VEYA BAŞKA BİR ŞEY BİLEMİYORUM.HUKUKÇU DEĞİLİM..

AMA GERÇEK OLAN 2 NİHAİ KARAR ANAYASA MAHKEMESİNCE BUGÜN ALINDI.

1- Anayasa mahkemesi 2 .temyiz mahkemesinin aldığı kararı İPTAL ETTİM diyor. (ABD 2. Temyiz Mahkemesi ise FSIA kapsamında Halkbank'ın koruma altında olsa dahi "suçlamaların ticari faaliyet istisnası kapsamına girdiğine" karar vermişti.) BU İPTAL..

2- Halkbank'ın davayı reddetme teklifini yeniden gözden geçirme emri verdi.

3- BURADA DA RED Mİ EDER,ANLAŞMAMI OLUR BİLMİYORUM.AMA suçlamaların ticari faaliyet istisnası kapsamına girdiğine" karar vermişti DENİLEN MADDE 1 DEKİ KARAR İPTAL..
    E BU İPTAL İSE GERİYE NE KALDI NE İLE SUÇLAYACAN. BUNUNLA SUÇLUYORLARDI YA 10 SENEDİR.-

YTD

8. Tekrar iyi geceler,piyasa ve hukukçular daha iyi bilir.Resmi bir yazı gelir diye düşünüyorum.YTD

Sayfa 460/601 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •