Sayfa 460/1960 İlkİlk ... 3604104504584594604614624705105609601460 ... SonSon
Arama sonucu : 15680 madde; 3,673 - 3,680 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. #Russia Federasyonu Devlet Duması 15 Temmuz'da olağanüstü oturum için toplanacak.
    Oturum detayları paylaşılmadı.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Hüseyin Aygün
    @HuseyinAygun62
    ·
    12s
    Fettullah Gülen hastaneye kaldırılmış.
    Entübe edilmiş. Günleri sayılıymış.
    Bu olay 2016 öncesi olsaydı; tüm AKP’liler Amarika’ya gider; kaldığı evi türbeye çevirirlerdi..

3. Ender R. ARSLAN
    @EnderRagip
    ·
    9s
    AHaber'de Prof.Dr. Canan Karatay saydırıyor:
    "Bu pandemi tamamen bir senaryo."
    "Bu yapılan aşılara ben aşı değil, sıvı diyorum."
    "Pandemi döneminde kimin neden öldüğü bilinmiyor çünkü otopsi yapılmadı."
    "Yapılan sıvılar kalp krizlerine neden oluyor."

4. rxpu
    @r_x_p_u
    ·
    22d
    Twitdaş sabah erken saatlerde Bursa Termianle gitmiş. Bir de bakmış ki etraf otobüs kaynıyor. Saat sabah 7.22'de içerde tam 865 otobüs saymış.
    Bursa Terminalinde duyumlara göre yakın tarihin otobüs rekoru kırıldı.
    Bir otobüsün de yarıdan biraz fazlası içerdeymiş. Anlık 865.516

5. Oktay Özden
    @oktayozdn
    ·
    6s
    Sinop'tayım köylünün 5 lt sütü 30 TL ye sattığını öğrendikten sonra 160 litre sütle İstanbul'a dönesim var. Tereyağın kilosunu 70 TL ye satıyorlar, hakiki sapsarı köy tereyağı hem de.

6. DW Türkçe
    @dw_turkce
    ·
    11s
    Elektrik üretiminde Rusya'nın doğal gazına alternatif arayan Almanya'da hükümet kömür santrallerini yeniden devreye sokmaya hazırlanıyor

Kışın yaşanacak doğalgaz sıkıntısında taşkömürü veya ham petrol yakıtlı 16 termik santral tekrar faaliyete geçebilecek.

7.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Ender R. ARSLAN
    @EnderRagip
    ·
    9s
    AHaber'de Prof.Dr. Canan Karatay saydırıyor:
    "Bu pandemi tamamen bir senaryo."
    "Bu yapılan aşılara ben aşı değil, sıvı diyorum."
    "Pandemi döneminde kimin neden öldüğü bilinmiyor çünkü otopsi yapılmadı."
    "Yapılan sıvılar kalp krizlerine neden oluyor."
    3 biontech aşılıyım. Once nabzım yükselmeye başladı. Pek önemsemdim.

Sonra tansiyon yükselmeye başladı. Kardiyolojiye başvurdum.

Ekg, eko falan çektiler. Nabız 100'un ustundeydi. Fakat simdilik ritim bozuklugu yok.

Doktor şu an ilaç başlayamayız dedi. Tansiyon ve nabızı ölçüp yaz bakalım dedi.

Bana amigdala yapiyor gibi geliyor dedim. Olabilir dedi. Amigdala yapiyorsa hizla tansiyonu da bozar dedi. Tansiyonu surekli olctum. Yalniz ayni tansiyon aletiyle nabiz da olcunce, nabiz dogru cikmiyor.
    Nabiz icin telefon uygulamasi var. Kronometre ile kontrol ettim dogru olcuyor.

Neyse ben amigdala teshisini koyunca, diyafram nefesi de almaya basladim. Ne kadar sik alirsaniz o kadar iyi. Amigdala bu egzersizi ancak 4 hafta sonra algilamaya basliyor.

Diger taraftan tansiyon da hizli bozulmaya basladi. 12-8'in ustunde hic tansiyon olcmemistim simdiye kadar. Once 13'e yakin degerler cikmaya basladi. Sonra 14'ler gelmeye basladi.

Tansiyon icin germe egzersizleri var. Gunde 3 kez onlari da yapmaya basladim.

Sonra sinüzit için, burnu acmaya yonelik nefes egzersizleri var. Onceden bunlarin tansiyonu dusurdugunu biliyorum. Tansiyon 13-14 olunca onlari yapmaya basladim. Hemen 11 civarina dusuruyor.
    Sonra germe egzersizini yapiyorum. Sonra da diyafram nefesi aliyorum.

Once nabiz düştü. Hem de 60'in altina geldi. Artik daha fazla dusmesini istemedim. Germe egzersizlerini biraktim. Sonra da tansiyon dustu. Simdi 11-7'ye yakin rakamlar cikiyor.

Tansiyon cok sinsi bir sey. 15-16'ya ciksa haberiniz bile olmaz. Hatta kendinizi iyi hissedersiniz.

Germe egzersizleri gercekten iyi geliyor. Nefes egzersizleri de.

Bu arada karpuz gibi kan sulandirici ve potasyum icerigi yuksek besinler de tansiyonu dusuruyor.

Cok yemeyin. Fruktoz kanser yapar.

Tansiyon ve nabzinizi olcunuz.

Bir komşum vardı. Tansiyonu 25'e firlayinca ambulans cagirdiydik. Hastaneye goturduk 2 gun boyunca yogun bakimda 25 olan tansiyonu dusuremediler. Sonrasinda 3 tansiyon hapi verdiler, sinirsel, cok inatci tansiyon sorunu var.

Amigdala bu abi boru deel.

8. "Aniden kalp krizi geçirdi."

Hiç bir şey aniden olmaz. Mutlaka sinyal verir. Ama tansiyon, ama nabız.

Mutlaka kontrol edin. Şu an tansiyon aletine bile ihtiyacım yok. Parmağımı bileğime koyunca anlayabiliyorum.

Kesinlikle aniden olmaz, mutlaka sinyal verir.

Sayfa 460/1960 İlkİlk ... 3604104504584594604614624705105609601460 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •