Sayfa 461/565 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561 ... SonSon
Arama sonucu : 4516 madde; 3,681 - 3,688 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bilanço konusu karambolde kaldı. Muhtemelen mayısa kadar süremiz var dedi, yatırımcı ilişkileri...normalde mayısa kalması zor temettü mevzusu yüzünden.

Yatırımcı ilişkileri ile arası iyi bir arkadaş sorabilir mi
    Tarih vermiyorlar abi 20 mayısa kadar süre var yetiştirmeye calısıyoruz diyorlar forumda 2 3 kişi sormuştu bende dahil aynı cevabı verdiler. Bence kalmaz ozamana yarın bile gelebilir

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bilanço konusu karambolde kaldı. Muhtemelen mayısa kadar süremiz var dedi, yatırımcı ilişkileri...normalde mayısa kalması zor temettü mevzusu yüzünden.

Yatırımcı ilişkileri ile arası iyi bir arkadaş sorabilir mi
    görüştüm ben mayısa kalma ihtimali yok çünkü nisanda zaten kurumlar vergisi verilecek söylediklerinden çıkardığım bir an önce bitirmeye çalışıyorlar bitirip bir an evvel genel kurulu hazırlamak istiyorlar Kendilerine söyledim gelecekle ilgili hiç bir projeksyon paylaşmıyorsunuz hal böyle olunca hisse fiyatı sadece açıklanan mali tablolar ile fiyatlanıyor tablolarda gecikince absürt fiyatlamalar oluyor dedim biraz dert yandım onlar da bir an evvel bitirmeye çalıştıklarını bitirir bitirmez açıklayacaklarını son tarihi beklemeyeceklerini söylediler bence nisana kalmaz bu ay içinde açıklarlar.

3. bu akşama hazır olunca bilanço bekliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    görüştüm ben mayısa kalma ihtimali yok çünkü nisanda zaten kurumlar vergisi verilecek söylediklerinden çıkardığım bir an önce bitirmeye çalışıyorlar bitirip bir an evvel genel kurulu hazırlamak istiyorlar Kendilerine söyledim gelecekle ilgili hiç bir projeksyon paylaşmıyorsunuz hal böyle olunca hisse fiyatı sadece açıklanan mali tablolar ile fiyatlanıyor tablolarda gecikince absürt fiyatlamalar oluyor dedim biraz dert yandım onlar da bir an evvel bitirmeye çalıştıklarını bitirir bitirmez açıklayacaklarını son tarihi beklemeyeceklerini söylediler bence nisana kalmaz bu ay içinde açıklarlar.
    Gülseren hm dı galiba, ben de 2 kez konutum telde geçen yıl. İyi niyetli, ama etki alanı sınırlı tabi. Gerçi bilanço sonrası da satabilirler, net kar artsa da, düşse de bir şeyi bahane edebilir.

İki istisna var, eğer enf. muhasebesi sonrası kardaki belirsizlik ve yüksek faiz ortamına vurgu yapıp temettü dağıtılmayacak denirse 2-3 tavan gelir...Ayrıca ihracatın 55 milyon usd civarı gelmesini bekliyoruz, o da sürpriz yapıp 60 milyonu geçerse, bundan da olumlu etkilenir, 100 seviyesi test edilebilir. Yoksa, paralı bir speğin girmesini beklemeye devam edeceğiz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. lokman 2. tavana gidiyor, çok enteresan. biz unuttuk tavanı.

Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    Değerli ortak,

Deva 2019 yılında turnaround story ile finansallar sıfır kar dan buralara kadar geldi. O zaman bu değişimi görenler güzel kazandı . (0,60 cent den 5 usd gelen hareket ) Güncelde , mevcut finansallar hatta 2024 yıl sonu finansallar için burada pozisyon alınması bence doğru değil. Zira piyasa dinamiklerini bilmiyoruz bu yüzden de temeli bu kadar sağlam bir şirketin neden uzun süre iyi fiyatlanmadığını merak eder dururuz , şaşırırız . (Şubat 2021 den 5 usd dan 2,45 usd a gelen düşüş , dolar bazlı patinaj .)

Şunu biliyoruz , 0,60 cent den 5 usd a giderken aynı yönetim , aynı ketumluk (kap haberi yok ) , imtiyazlı paylar vardı . Demek ki bu şartların fiyata etkisinin sınırlı yada yok denecek kadar az olduğunu söylenebilir. Unexpected change lar bence fiyatın 5 usd a çıkmasına neden oldu .

Hissenin 10 usd gitmesi mevcut yerel yurtiçi satişların oluşturduğu finansallarla mümkün değildir , o yüzden takibimizdeki konu ihracaat ve biyoteknoloji dir. Firmayı level atlatacak konu buradadır ,ve bu süreç çok uzundur . Şahsi görüşüm , o yüzden burada kısa vadede büyük beklentilere girmemek gerekir diye düşünüyorum .

Sevgilerimle

7.  Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    Değerli ortak,

Deva 2019 yılında turnaround story ile finansallar sıfır kar dan buralara kadar geldi. O zaman bu değişimi görenler güzel kazandı . (0,60 cent den 5 usd gelen hareket ) Güncelde , mevcut finansallar hatta 2024 yıl sonu finansallar için burada pozisyon alınması bence doğru değil. Zira piyasa dinamiklerini bilmiyoruz bu yüzden de temeli bu kadar sağlam bir şirketin neden uzun süre iyi fiyatlanmadığını merak eder dururuz , şaşırırız . (Şubat 2021 den 5 usd dan 2,45 usd a gelen düşüş , dolar bazlı patinaj .)

Şunu biliyoruz , 0,60 cent den 5 usd a giderken aynı yönetim , aynı ketumluk (kap haberi yok ) , imtiyazlı paylar vardı . Demek ki bu şartların fiyata etkisinin sınırlı yada yok denecek kadar az olduğunu söylenebilir. Unexpected change lar bence fiyatın 5 usd a çıkmasına neden oldu .

Hissenin 10 usd gitmesi mevcut yerel yurtiçi satişların oluşturduğu finansallarla mümkün değildir , o yüzden takibimizdeki konu ihracaat ve biyoteknoloji dir. Firmayı level atlatacak konu buradadır ,ve bu süreç çok uzundur . Şahsi görüşüm , o yüzden burada kısa vadede büyük beklentilere girmemek gerekir diye düşünüyorum .

Sevgilerimle
    Kusura bakma da, piyasanın hisseyi hak ettiği değerde fiyatlamaması, fair value denen, adil değerinde olduğunu göstermez. Firmanın mevcut haliyle, ekstra hiç bir temel iyileşme olmadan ederi en az mevcut fiyatının iki katıdır...ihracat, biyoteknoloji vs pastanın üzerindeki çileklerdir.

ha, 2-3 yıldır neden fiyatlamadı, 2-3 yıl fiyatlamadıysa yine fiyatlamaz diyebilirsiniz, ama ederi budur, şu anki fiyat hakkaniyetlidir demek, bence çok yanlış olur.

Ayrıca mevcut konjonktürde, sadece yerli ilaç piyasasını düşünürsek, ilaç fiyatları euro bazlı diptedir, daha UCUZLAYAMAZ. Sektör olarak en kötü gerde kalmıştır, bundan sonra ayakta kalabilenler kar marjlarını iyiletirecektir. Kalan sağlar, pastayı bölüşecektir. En geç temmuzda en az %25 zam gelmesin, ilaç yokluğu karaborsaya düşer, hastası olan adamın gözü bir şey görmez, siyasetçi vs tanımaz,
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Sanki bistte hangi firmaların,ne saçma değerlerden işlem gördüğünü bilmiyoruz...hele hisse göreceli küçük bir piyasa değerinde ise, sky is limit durumları yaşanıyor..belki sadede bistin en büyük 15 şirketi fazla değerli işlem göremez, gerisini biliyoruz.

bu hissenin sıkıntıları belli, o yüzden hak ettiği değer vs deyip kendimizi kandırmayalım boş yere. birileri parayı koyacak, alıp götürecek bu kadar basit.

Sayfa 461/565 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •