Sayfa 462/964 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by sdksmr19 Yazıyı Oku
    Ne zaman ı ya 4 aydır bir şey olmadı. KasIm 15 olmadı aralık 20 dendi olmadı şimdi de Mart. Çağrı muhabbetinden 4 yıl geçti onu saymıyım bile. NolcaK icra lar 18 ocak otel icrası. Diğeri vs. Eylül bültenine bak 200 mLyn kaçırmış diyor spk . Yalan mı sölüyor. Ne diyeceskin aşama akşam adamın asabını bozuyorlar...
    Daha önce de yazmıştım. Şirket arayış içerisinde, yani en azından bazı girişimleri var. B.A.E'de çalışan bir dostumdan firmanın bir garanti limiti oluşturduğunu duyduğumu burada yazmıştım. Abu Dhabi'den yaklaşık 120 m EUR civarında bir teminat ayarlanmış ve bu garanti karşılığında Türkiye'den bir bankadan cover edilen tutar kadar 7-8 yıl vadeli bir kredi kullanılması planlaniyormus. Bunlar sadece konuşma arasında duyduğum notlardı. Fakat yurtiçi banka bu konuda ok vermediği için başka bankalara teklif götürülecekmis. Firmanın Abu Dhabi'den bu garantiyi işlevsel hale getirmek için g.menkuller üzerindeki haciz ve ipoteklerin kalkacağına dair yazıları alması gerekiyor. Bu süreç bence 2-3 aydan önce sonuçlanmaz. Bu duyumu olumlu mu olumsuz mu algılarsınız bilemem ama en azından yurtdışındaki bir banka firmanın gmenkullerine güvenip 120 m eur kredi riskine girebiliyor. Demekki kendilerine göre bu gmenkuller bankanın marjını da düşünürsek en az 150 m EUR değerinde. Firma eğer bu operasyonu sorunsuzca halledip borçlarını uzun vadeye yayarsa 2-3 senelik bir süreçte 150-200 m EUR piyasa değerine ulaşabilir. Bu da tl olarak 1.5-2 TL civarında bir fiyata denk gelir. Umarım tüm bu beklentiler gerçekleşir ve burada uzun zamandır eziyet çeken yatırımcılar da bu sıkıntılı bekleyişin karşılığını alır. YTD.

2.  Alıntı Originally Posted by metin oktay Yazıyı Oku
    Daha önce de yazmıştım. Şirket arayış içerisinde, yani en azından bazı girişimleri var. B.A.E'de çalışan bir dostumdan firmanın bir garanti limiti oluşturduğunu duyduğumu burada yazmıştım. Abu Dhabi'den yaklaşık 120 m EUR civarında bir teminat ayarlanmış ve bu garanti karşılığında Türkiye'den bir bankadan cover edilen tutar kadar 7-8 yıl vadeli bir kredi kullanılması planlaniyormus. Bunlar sadece konuşma arasında duyduğum notlardı. Fakat yurtiçi banka bu konuda ok vermediği için başka bankalara teklif götürülecekmis. Firmanın Abu Dhabi'den bu garantiyi işlevsel hale getirmek için g.menkuller üzerindeki haciz ve ipoteklerin kalkacağına dair yazıları alması gerekiyor. Bu süreç bence 2-3 aydan önce sonuçlanmaz. Bu duyumu olumlu mu olumsuz mu algılarsınız bilemem ama en azından yurtdışındaki bir banka firmanın gmenkullerine güvenip 120 m eur kredi riskine girebiliyor. Demekki kendilerine göre bu gmenkuller bankanın marjını da düşünürsek en az 150 m EUR değerinde. Firma eğer bu operasyonu sorunsuzca halledip borçlarını uzun vadeye yayarsa 2-3 senelik bir süreçte 150-200 m EUR piyasa değerine ulaşabilir. Bu da tl olarak 1.5-2 TL civarında bir fiyata denk gelir. Umarım tüm bu beklentiler gerçekleşir ve burada uzun zamandır eziyet çeken yatırımcılar da bu sıkıntılı bekleyişin karşılığını alır. YTD.
    Bana kalırsada duyduğunuz notların gerçeklik yüzdesi hem fazla hemde olumlu. Hep diyoruz ya. Selim Sayılgan zamanında ne böyle bir girişim nede şirketin bataktan çıkması adına olumlu bir hamle yoktu. Hissenin bu sıralar buralarda sabit değerlerde tutulmasından tutunda diğer pek çok gelişmenin ayak sesleri yakında hissede kendini bariz şekilde belli edecek kanaati taşıyanlardanim. Elbette uzun yıllar bekleyen yatırimcılar adına sancılı bir süreç geldi ve halada devam ediyor. Dediğimiz olursa 2018 in flash hissesi kervansaray olacaktır ümidini taşıyanlardanız. Ama biraz daha zamanı var olgunlaşması adına. Olgunlaşması kelimesi eski yatırımcıyı muhakkak rahatsız edecek ama kabak bile 3 ayda olmuyor. Ahhh eski pislikler ahhh. Temizlenmesi zaman alıyor alacak. Sonu iyi olur umarız.

3. Geldim geldim. Lara da yedik içtik anca yetiştim. Ss karşımdaydı. Dedim ne olcak bu memleketin hali.
    Pardon bu şirketin hali. O anlattı ben dinledim. Dedim ayın sekizi oldu benim maaş yatmadı. Yarın hesapta dedi.

4. Biz patron adamıyız ya....
    Şaka be şaka kimse para vermedi. Antalya da da değildim tabi ki.

5. Konuya gelirsek belliki tetikçiler var burada.
    Çağrı olmadan gözaltından çıkmazmış. Kim dedi zaten gözaltından çıkacak diyee.
    Bizim dediğimiz süresiz brüt ve internet yasağının kalkması.hoş tabi çağrı olsa keşke verip, sik..rip girsek.

6. Sanki babamın şirketi. Herkes parasını ve vadesini kurtarma derdinde. Ben dahil.
    Şubat ayında 12 aylık var. Denetçi var. Özsermaye var. Mecbur bekleyeceğiz.
    Hep beraber.

7.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Sayin Melike, tabi ki sizde diger arkadaslar da hakli. Soyle ki; SPK ya 100 lerce msj cekmis biri olarak. Ve temsilcilerimizin yuz yuze SPK ve BIST le yapmis oldugu gorusmelere istinaden.

Ve en son brut takas ve internet yasagi ile ilgili yuzlerce msj atmamiza ragmen ve de ve de kesinlikle su anda brut takasta ve internet yasagi uygulamasinda hic bir neden yokken... Spk su ana kadar aldigi kararlarda hep gec kalmistir.

Spk verdigi cvplarda ya da bizim kervanla ilgili sikayetlerimizde bulten,KAP ve finansal tablolarda aciklamalara dikkat cekmistir.

Yani Bulten, KAP veya finansal tablolarda yapilan aciklamalarda kamuoyuna aciklanmis sayiliyor...

Direk SPK nin bultende mahkemeyi kaybettik diye beklememiz bence biraz hayalperestlik olarak goruyorum. Ama keske herseyi bultende aciklasa....

Eger bultende mahkeme sureci ile ilgili birseyler aciklasa idi... Bugune kadar danistay ve bolge idare mahkemesinin spk aleyhine verdigi cagri yok kararlarini aciklamaliydi. Keske aciklasalar... Ancak gorustugunuzde ya da yazdiginizda sirketin kap aciklamalarini gosterebiliyorlar.

Ama haklisiniz burasi Turkiye, cagri kesin artik dedigimiz anda onlarca mahkeme karari ve kurum karari olmasina ragmen. En son yargi makami olan karar duzeltmeden cagri yoktur diye donmus ve onceden cagri vardir diten alt mahkemede buna uymustur.

Bunun tersi olmayacagi garanti degildir. Ama sansi cok dusuktur.

Sizin ve sayin 1prometheusun degindigi bunlarin SPK ile isi bitmez ya bu deveyi gudecek ya da bu diyardan gidecek tezinizin altina imzami atarim.

Yine 1prometheusun soyledigi amaclari biktirmak veya dokmek olduguna ben de katiliyorum. Ancak minareyi nasil daha saklayabilecekler merak ediyorum...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Minare okadar açıkta kalmış ki. Ama devletin ilgili kurumları o kadar ilgisiz ki.. neden acaba

Okadar çok sayıda katakule iş oldu ki,
    Yatırımcıyı soğuşlene işleri O kadar açıktaki, spk nın çok sayıda tespitine rağmen
    Bu kadarını bukadar cüretkarla yapıp uzun uzun sürdürme üst siyasal kurumların desteği olmadan mümkün mü?

Mesela bunların onda biri Koç grubu bşr şirkette olsaydı on defa şirketlerin tepesine binmişlerdi.

Şimdi yöne birilerine çıkacak ortalığı politize ettin diye suçlamalar yaygaralar yapacak...

Güneş balçıkla sıvanmaz..

8.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Minare okadar açıkta kalmış ki. Ama devletin ilgili kurumları o kadar ilgisiz ki.. neden acaba

Okadar çok sayıda katakukke iş oldu ki,
    Yatırımcıyı soğuşlene işleri Herşey ıkadar açıktaki, spk nın çık sayıda tespitine rağmen
    Bu kadarını bukadar cüretkarla yapıp sürdürme o kadar kolay değil. Siyasi kanallardan güçlü destek olmadan asla mümkün değil diye düşünüyorum

Mesela bunların onda biri Koç grubu bşr şirkette olsaydı on defa şirketlerin tepesine binmişlerdi.

Şimdi yöne birilerine çıkacak ortalığı politize ettin diye suçlamalar yaygaralar yapacak...

Güneş balçıkla sıvanmaz...
    kaç yıldır bekliyorum ya batar yada 1 tl olur ardıma bile bakmam ama asla zararına satmam bu saatten sonra 1 tl olsun sonrası 100 bile olacagını bilsem umrumda degil

Sayfa 462/964 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •