Onemli Gunler Banner
Sayfa 468/1002 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Hem yabanci hisse hem emtia fonlarini satisa gecdiyseniz , dunya krizi fiyatliyorsunuz.Yani petrol 60 a bakir 500 emi dusecek yani
    Sahsen sattim hepsini. Petrol 60 dolara dusmez belki , bakir 500 e dusmez belki ama. Petrol 90 - 100 dolara duser belki. Bu emtialar , hisseler nereye kadar yukselecek. Tum varliklar icin bi yerde yukselis duracak , dusecek veya yatay belli bir bant araliginda gidecek.

Fed vuracagim kirbaci , piyasalardan bol parayi cekecegim diyor. Fed in enflasyonla mucadele konusunda basarili olacagini dusundugum icin cikis yaptim. Belki Fed in yapacagi faiz arttirimlari yetersiz kalacak , enflasyon nedeniyle emtia ve hisse fiyatlari yukari gidecek, bilemiyorum.

Bir yanda savas var. Hisse senetleri kaos ortamini sevmez diye dusunuyorum. Belki bazi emtialar kaos ortamindan beslenebilir, bilmiyorum. Birde yeni enstrumanlar gelecek , dolarin belini kiracagiz dediler, iyice korktum kazanclarim silenecek diye. Bu yatirim islerinde urkek bir ceylan gibiyim

Fear and greed endeksi

https://edition.cnn.com/markets/fear-and-greed

Yatirim tavsiyesi olarak dikkate alinmasin lutfen.

Yabanci ve yerli hisselerden benimde umudum yok.ancak emtia larin yuksek seyredecegini dusunuyorum.genel bakis acisi ile dunyada tuketimin onune gecmek china yi kuculmek hedef gibi duruyor.bizde doviz i dusurmek icin net yuksek faiz gerekli , buda durgunluga sebeb olacagindan tercih edilmek istenmiyor

3. Valla ben yatırım çeşitlendirmesi konusunda kendimi aştığımı düşünüyorum; marketten aldığım tuvalet kağıdı bile yatırım gibi gelmeye başladı, dün 65 liralık 32lik bir tuvalet kağıdını 50 liraya buldum, üç tane aldım, kendimi Viking Kağıt Hisse senedi alıyormuşum gibi hissettim :D

Yoğurtlara da yine %35 gibi bir zam bindirmişler. Kase kase yoğurt alıp Ak Sarayın kapısına fırlatmak istiyorum, bu nedir ya? 1.5 kilo Dost yoğurt neredeyse 22 lira. 1 kilo süzme yoğurt pazarda 51 lira. Ayıptır. Muhtemelen peynirlere de bindirmişlerdir. %200 enflasyon rakamları dolanıyor ortalıkta, hisseden fondan kazansak ne olacak?

4. Enflasyona endeksli tahvillerin süresi 1 yıl olacak. Daha önce bozduranlar kârdan yararlanamayacak. Yıllık TÜFE %40 mı olmuş, tahvil sahibi 1 yıl sonra %40lık payını alacak, ayrıca ekstra en az 10 puan gelir elde edecek. Toplam %50lik kazanç olacak. En sağlam yatırım. Bozdur dövizini, al tahvilini, kurtar vatanını. Bu uygulama piyasada büyük hareketlilik meydana getirecek, tahvillere resmen hücum başlayacak...

Türk lirasındaki kazanımlar bir anda artacak, kur balonu bu defa tamamen sönecek. Bankalardan mevduat kaçışı yaşanmaz, zira tahviller döviz bozdurana satılacak, TLye sahip olana değil. 92 ve 180 günlük süper bonolar hazineye ek yük getireceği için tercih edilmeyecek. 20 Aralık öncesi de vatandaşı uyarmış, haklı çıkmıştım. İlk etapta dolar 14 liraya düşer. Tutunamazsa 12-13 TL aralığına döner.Bu tahvillerin büyüklüğünün 15 milyar dolarla sınırlanacağını düşünüyorum. Elde edilecek 240 milyar liralık kaynakla enflasyonun beli kırılacak, çiftçilere gübre, mazot, tohum desteği artacak, KOBİlere can suyu sağlanacak. Yatırımlar genişleyecek, istihdam artacak, vatandaş gülecek. Oyun böyle bozulur...

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/y...el/627348.aspx

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Enflasyona endeksli tahvillerin süresi 1 yıl olacak. Daha önce bozduranlar kârdan yararlanamayacak. Yıllık TÜFE %40 mı olmuş, tahvil sahibi 1 yıl sonra %40lık payını alacak, ayrıca ekstra en az 10 puan gelir elde edecek. Toplam %50lik kazanç olacak. En sağlam yatırım. Bozdur dövizini, al tahvilini, kurtar vatanını. Bu uygulama piyasada büyük hareketlilik meydana getirecek, tahvillere resmen hücum başlayacak...

Türk lirasındaki kazanımlar bir anda artacak, kur balonu bu defa tamamen sönecek. Bankalardan mevduat kaçışı yaşanmaz, zira tahviller döviz bozdurana satılacak, TLye sahip olana değil. 92 ve 180 günlük süper bonolar hazineye ek yük getireceği için tercih edilmeyecek. 20 Aralık öncesi de vatandaşı uyarmış, haklı çıkmıştım. İlk etapta dolar 14 liraya düşer. Tutunamazsa 12-13 TL aralığına döner.Bu tahvillerin büyüklüğünün 15 milyar dolarla sınırlanacağını düşünüyorum. Elde edilecek 240 milyar liralık kaynakla enflasyonun beli kırılacak, çiftçilere gübre, mazot, tohum desteği artacak, KOBİlere can suyu sağlanacak. Yatırımlar genişleyecek, istihdam artacak, vatandaş gülecek. Oyun böyle bozulur...

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/y...el/627348.aspx
    Ben de siz yazdınız sanıp ciddi ciddi okudum :D

6. Çıkacak olan enflasyona endeksli tahviller hangi fonları olumsuz etkileyebilir?borçlanma araçları fonunda ilk etapta sert düşüşler olma ihtimali var. Ya da dövize endeksli fonlarda..bu konuda ne düşünüyorsunuz..al sat tavsiyesi değildir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Yabanci hisse de vergiyi de iyi hesaplayiniz........
    Midas degil vergiyi siz odemelisiniz..

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Yabancı hisse alımı için Midas kullanacağım.
    Saygılar. Sevgiler.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Eurobond satilirsa catt diye vergi odemek gerekir, usd bu seviyelerde iyi de vergisi cikar...

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Temettu hisselerinizi ve eurobond satmamakla cok iyi yapmissiniz. Pasif gelir gelmesi cok guzel bisey.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 468/1002 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •