Sayfa 470/601 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon
Arama sonucu : 4807 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    Abd enflasyonu konusunu ben tamamen unutmustum. Kara oglanlar kabul edermi acaba bunu supheliyim.
    Her yerde böyle. Özellikle TR'de ki mantıklı olan da bu.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

2.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Her yerde böyle. Özellikle TR'de ki mantıklı olan da bu.
    Dogrudur. Malum afrikada hersey kitabina gore gitmiyor. O yuzden supheliyim. Bugunku hareket haber gelecek hissi uyandirdi bende biraz agresifti.pek hissenin gecmisinde yukari yonlu agresif gidis hatirlamiyorum. Taban yedigimiz gunleri gayet iyi hatirlıyorum.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    Ben o kadar ayrintili hesaplamadim hocam icerde goynukte var birde ayirmak zor.sizi bu zorlu goreve davet ediyorum
    Göynükte üretim belli , satış fiyatı da büyük oranda belli ; yarısını devlete satıyor zaten onun da fiyatı belli.
    Bankalar , Sabancı , Koç vb. uçunca, alınabilecek az sayıda hisse kaldı alternatif.
    Sayı az olunca ayrıntılı analiz de çok gerekli olmuyor., analizin şekli de değişiyor.

Aksen' de yeni yatırım haberlerini izliyor , kuru analiz ediyorum şahsen hisseden çok.
    Gaz santrallerinin katkısını önemli görüyorum ona bakacağım
    Alarko' da da kömür fiyatları ve ptf ler izlemede.
    Kömürü de sabitlemişler zaten , geriye bir tek ptf ler kaldı

1700 borsada elbette endeksin analizi de çok önemli...

Borsamızda çok para dönmüyor aslında. Aynı para sektörler arasında geziyor. Borsayı top yekün uçuracak miktarda sermaye girişi henüz yok.
    Düşünsenize geçen ay dolar yükseldi diye 9 dan dolar bozup TL varlık alan yatırımcı şu an zararda.
    Bu durumda yabancı yatırımcı zor gelir.
    Genelde doların olması gereken matematiksel bir fiyat vardır. O fiyatın yüzde 10-20 üzerine çıkınca yabancı döviz satıp TL varlık alırlar. Ondan sonra dolar bollaşmış olur, kurlar düşer. Borsa yükselişe geçer. Adamlar hem kur düşüşünden hem hisse fiyatının yükselişinden kazanırlar. Bu geçmişte hep böyle olmuştur.

Kurların adil fiyatını nasıl tahmin edebiliriz.
    Çok zor, ekonomistler bile yanılıyor. Çok farklı parametreleri değerlendirip bir rakam bulmak.

Ben şöyle bir hesap yapabilirim. Özellikle 2012-2013 Kurlarını adil kabul edersek. O günden bugüne TUİK in değil de gerçek enflasyonu hesaplayabilirsek. Bundan ABD ve dünyadaki gelişmiş ekonomilerdeki ortalama enflasyonu düşersek. Olması gereken kurlar hakkında kabaca bir fikir sahibi olabiliriz.

5. Suan yine bir doviz krizi yasadigimiz icin tl cinsinden hisse fiyati anlamsiz hale geldi.ptfler artmaya devam edecektir.favok tahminlerini birkac ay sonra ortalik sakinlesirse yapmak lazim.

Yatirim tavsiyesi degildir.

6. Arkadaşlar şirketin 2021 senesi için dolar kuru beklentisi seviye hk. olmuşmuydu malum dolar kuru seviyeleri ortada...

Nasıl böyle iyi miyiz?
    Piyasa düşer yükselir ama Aksen kendi halinde harektler yapar.
    Endeks yükselirken eksi düşerken artı olabilir.
    Çünkü onun kendi dinamikleri var ve o yönde hareket ediyor.
    2 yıldır olduğu gibi.
    Trend hep yukarı ama bazen yavaş bazen hızlı. Yatırımlar ve karlılık sürdükçe de böyle devam edecek görünüyor.

8.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şirketin 2021 senesi için dolar kuru beklentisi seviye hk. olmuşmuydu malum dolar kuru seviyeleri ortada...
    Şirket direkt olarak paylasmadi ama 3.ceyrek sonu paylaştığı yilsonu revize rakamlarında favök 2.4 mlr tl idi.

Sırf o günden bu yana usd kuru %25 civarinda artış gösterdi. Favök un büyük kismi yurtdisindan geldiğine göre, bu yükselişin aksene %20 yansıdığını kabul edersek, yıllık favokun 2.9 mlr tl gelebilecegini tahmin edebiliriz diye düşünüyorum.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 470/601 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •