Sayfa 473/1003 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    EIB'deki zayıflık sürüyor nedense
    Bari bugün iyi birşey yapsada 4 günlük getiriyi yemese
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    eib -0.06 %
    suc 0.20 %
    oph 1.04 %

mac, nnf, oph güzel relatiflerle başlamış. yerim seni 2021
    EIB gene hayal kırıklığı yarattı.
    Ne oluyor nasıl yapıyorlar bu eksileri anlamıyorum
    %10 stopajda cabası.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    eib -0.06 %
    suc 0.20 %
    oph 1.04 %

mac, nnf, oph güzel relatiflerle başlamış. yerim seni 2021
    Hocam rakamlar güzel gelmeye başlayınca kötümserlik geçmiş 👍

3. Opi ve oph arasında türev dışında, hisse senedi seçimlerinde ciddi farklılıklar varmı

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Faiz artışları ve devamının gelme ihtimalleri, bazı fonlarda stopaj 0'lanması neticesinde 2021 ilk yarısında kısa vade yatırım araçları ön plana çıkacak gibi duruyor. Fon dünyasında bu araçlar neler?

1 - Para piyasası fonları
    2 - Kısa vade borçlanma araçları fonları
    3 - Kısa vade kira sertifikası fonları

Bu fonlar arasında bazıları önümüzdeki dönemde mevduat ve katılım hesaplarına ciddi rakip olacak. Hatta para piyasası fonlarında bu durum baş göstermeye başladı, daha sonra yapıları itibariyle(kısa vade tahvil ve kısa vade kira sertifikası) yukarıda saydığım 2 ve 3 nolu fon grubu mevduata rakip olacak.

Burada önemli nokta, risk ve getiri miktarı en düşük yatırım araçları olduğu için, %1-2 bu fonlarda çok fark yaratıyor, bu sebeple yönetim gideri en düşük olanlar öne çıkacak ve 2021 de Tl mevduata ciddi rakip olacaklar.

Diğer avantajlarıda valörsüz olmaları nedeniyle mevduat/katılım hesaplarına göre anında günlük getirisiyle nakde dönüşebilmesi; mevduatta hangi kurum en yüksek faizi/kar payını veriyor diye ay ay kapı kapı dolaşmak yerine, tefasa açık fonlardan çalıştığınız kurum aracılığıyla anında yatırım yapılabilir olması büyük kolaylıklar.

Kendi adıma, özellikle valörsüz fonlarda ve altın fonlarinda 31 marta kadar olan stopaj 0'lanmasını önemsiyorum. Bu süreçte mümkün oldukça yeni tasarruflarımı yatırıma yönlendirirken bu durumu göz önünde tutarak, ağırlık vereceğim. Küçük yatırımcı için temennim, inşallah 31 mart tarihi ileride uzatılır veya kalıcı hale getirilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Merhabalar, yatırımdirekt ve ataonline dışında grafik üzerinden fon karşılaştırabileceğimiz websitesi var mı?

6. Fibabanktan PPZ para piyasası fonu alan var mı? Varsa herhangi bir ekstra komisyon vb.. kesinti oluyor mu?

Önceki yıllarda FIL getirisi yüksekti ama son 3 günde baktım getiri oranları diğerlerine nazaran düşük kalmış satıp PPZ almayı düşünüyorum. Ama hangi bankadan almam gerekir? Çünkü bazı bankaların bazı fonlar için kesinti yaptığını söyleyen arkadaşlar duyuyorum.

Bu arada bu vesileyle herkesin yeni yılını kutluyorum.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Faiz artışları ve devamının gelme ihtimalleri, bazı fonlarda stopaj 0'lanması neticesinde 2021 ilk yarısında kısa vade yatırım araçları ön plana çıkacak gibi duruyor. Fon dünyasında bu araçlar neler?

1 - Para piyasası fonları
    2 - Kısa vade borçlanma araçları fonları
    3 - Kısa vade kira sertifikası fonları

Bu fonlar arasında bazıları önümüzdeki dönemde mevduat ve katılım hesaplarına ciddi rakip olacak. Hatta para piyasası fonlarında bu durum baş göstermeye başladı, daha sonra yapıları itibariyle(kısa vade tahvil ve kısa vade kira sertifikası) yukarıda saydığım 2 ve 3 nolu fon grubu mevduata rakip olacak.

Burada önemli nokta, risk ve getiri miktarı en düşük yatırım araçları olduğu için, %1-2 bu fonlarda çok fark yaratıyor, bu sebeple yönetim gideri en düşük olanlar öne çıkacak ve 2021 de Tl mevduata ciddi rakip olacaklar.

Diğer avantajlarıda valörsüz olmaları nedeniyle mevduat/katılım hesaplarına göre anında günlük getirisiyle nakde dönüşebilmesi; mevduatta hangi kurum en yüksek faizi/kar payını veriyor diye ay ay kapı kapı dolaşmak yerine, tefasa açık fonlardan çalıştığınız kurum aracılığıyla anında yatırım yapılabilir olması büyük kolaylıklar.

Kendi adıma, özellikle valörsüz fonlarda ve altın fonlarinda 31 marta kadar olan stopaj 0'lanmasını önemsiyorum. Bu süreçte mümkün oldukça yeni tasarruflarımı yatırıma yönlendirirken bu durumu göz önünde tutarak, ağırlık vereceğim. Küçük yatırımcı için temennim, inşallah 31 mart tarihi ileride uzatılır veya kalıcı hale getirilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    İyi senelerimiz olsun. Yabancı olmadan yükselmiş olan bir borsa açıkçası beni çok korkutuyor. Nerdeyse her hisse iyi kötü yükseldi.Ayı piyasasında küçük yatırımcı daha hızlı ve kontrolsüz çıkacaktır. O yüzden bilanço dönemine kadar beklemeyi düşümüyorum.bu beklrme sürecinde para piyasası fonu ilk tercihim olacak.

8. Herkese sağlıklı ve bol kazançlı yıllar diliyorum. Yıl başından önce bir iki kez yazmıştım. Perşembe günü borsanın hafif de olsa düşmesi yeni yılla birlikte bir düzeltmenın bir işareti olabilir mi? sorusunu aklıma getirdi. Düzeltme olacak ama ne zaman? Kimsenin beklemediği bir zamanda efeten püften bir bahane ileri sürülerek kısa vade de osa bir düzeltme olacak. Bunun tam zamanını bilemiyoruz ama dikkatli olmakta fayda var. Bol kazançlar

Sayfa 473/1003 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •