Sayfa 474/556 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524 ... SonSon
Arama sonucu : 4446 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1. Arkadaşlar merhaba. Bagfas diğer gübrelere göre primsiz kalmış gibi. Bilmediğimiz bir durum var mı? Yeni yakın yapılmış bir temel analizi var mı bagfas in? Şuan elimde yok izliyorum.

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,707
     Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba. Bagfas diğer gübrelere göre primsiz kalmış gibi. Bilmediğimiz bir durum var mı? Yeni yakın yapılmış bir temel analizi var mı bagfas in? Şuan elimde yok izliyorum.

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sayın mterdemli sadece izleme, izlerken formu'da okursanız bilgi sahibi olursunuz. Enazından kafandaki bir çok soru cevabını bulur.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

3. Sabırlı Borsacı aşağıdakileri yazmış.....
    "Bagfaş ın iyi bir fiyata yükseleceği yılı 2024 olarak düşünüyorum. 2024 yılında 60.00 lara yükselebilir. Sonraki yıllar da ise düzeltmeler olsa da Bagfaş ın 200.00 liralara gideceğini düşünüyorum. Eğer olursa da 60.00 lı rakamları daha önce görürsek, sonrasında düzeltmeler ve daha yüksek yerlere gitmeler 2024 te olabilir."

Öncelikle borsa 90 binde olsaydı senin bu dediklerin belki olabilirdi. Ama borsa yükselişte ve 147 binde. Her hisse 3-5-10 kat arttı.
    2012 yılında 15 TL 0lan bagfaş 20 TL. defter değeri 900 milyon TL
    2012 yılında 20 kuruş olan hektaş 20 TL defter değeri 4 Milyar TL
    2012 yılında 19 TL olan ege Gübre 145 TL defter değeri 1,5 Milyar TL
    2012 yılında 3 TL olan Gübre Fabrikaları 86 TL defter değeri 30 Milyar TL

Bagfaş 2012 yılında 15 TL iken bu gübre üretim tesisinin değeriydi. 2015 yılında ise 150 milyon Euro (1,5 Milyar TL) yatırımla Asit Fabrikası kurmuş ve Gübre üretim tesisini yenilemiştir.

Ben 2024 yılında 60 TL rakamına bu yüzden katılmıyorum. YTD.......

4. Eğer Ege Gübre Konteryner Limanını kiracısından 2019 Aralık ayında satın almamış olsaydı liman konsolide bilançoya dahil olmayacaktı. Bugün fiyatı en fazla 30 TL olurdu. (PETLİM limanı 1 milyar dolar iken Hala limanın değerlemesi yapılmamış ve 700 dönüm arsa bilançoda 65 milyon TL.)
    Hektaş 1 e 100 yapmış, Gübre Fabrikaları 1 e 30 yapmışlar. Bence Gençer hisseleri yolun çok başındalar. Yatırım tavsiyesi değildir...
    Benim 25 yıllık borsa yatırımcısı olarak değerlendirmelerimdir.

5. O rakamlar piyasa değeri değilmi. Bi de gübre fabrikaları 100 ton civarı altın buldu diye biliyorum
     Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    Sabırlı Borsacı aşağıdakileri yazmış.....
    "Bagfaş ın iyi bir fiyata yükseleceği yılı 2024 olarak düşünüyorum. 2024 yılında 60.00 lara yükselebilir. Sonraki yıllar da ise düzeltmeler olsa da Bagfaş ın 200.00 liralara gideceğini düşünüyorum. Eğer olursa da 60.00 lı rakamları daha önce görürsek, sonrasında düzeltmeler ve daha yüksek yerlere gitmeler 2024 te olabilir."

Öncelikle borsa 90 binde olsaydı senin bu dediklerin belki olabilirdi. Ama borsa yükselişte ve 147 binde. Her hisse 3-5-10 kat arttı.

Bagfaş 2012 yılında 15 TL iken bu gübre üretim tesisinin değeriydi. 2015 yılında ise 150 milyon Euro (1,5 Milyar TL) yatırımla Asit Fabrikası kurmuş ve Gübre üretim tesisini yenilemiştir.

CASPER_VIA_M3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by egeli35 Yazıyı Oku
    Sabırlı Borsacı aşağıdakileri yazmış.....

Sayın Egeli35
    Ne güzel cevap yazmışsınız. Teşekkür ederim. Sizin dedikleriniz de pekala olabilir. Bizim bir bilgimiz yok. Olamazda !!! Buna para sahipleri karar verirler.

Para, tekniği bozar!!! diye bir söz vardır. 2021 yılında Bagfaş a iyi bir para girişi olursa, 20.00 lerden 60.00 lara bu sene bile yükselir. Yükselmemesi için hiçbir sebep yok.

Benim yazdıklarım tamamen muhabbet amaçlıdır. Kendi tahminimdir. Onun için kimse benim yazdıklarıma itibar etmesin. Ama şunu size söyleyebilirim ki, ben inandıklarımı yazıyorum. Kimseyi yanlış yönlendirmek te istemem. Benim yazdıklarınla alıp satacak kimsenin olduğunu da düşünmüyorum.

Benim yazdığım yazıları şöyle bir geçmişe doğru bulup okursanız, beni biraz daha tanımış olursunuz. Bagfaş 4.70 lerdeyken 5.00 lerdeyken de ben yazılar yazdım. O zamanlar 40 milyon dolar piyasa değerinde işlem görüyordu. 160 milyon dolara kadar yükselmişti geçen sene. Yani 2020 Ocak ayında. Şu anda ise tam 120 milyon dolar civarında işlem görüyor.

Kusura bakmayın ama ne yazacağımı şaşırmış durumdayım. Şimdi birşey yazsam biri yanlış anlar da gereksiz yere başka muhabbetlere geçeriz diye de çekiniyorum.
    Borsanın sistemi şudur: Borsa, kim kime gorsa!!! Bunu burda olan herkes biliyordur. Biz aslında, hepimiz birbirimizin parasını ütmeye çalışıyoruz. Yanlışım varsa tabiki de düzeltin.

Mesela, bir hisse halka arz olur. Ve hisseleri Borsa İstanbul da işlem görmeye başlar. Ben satarım o alır, o satar başkası alır. Bundan mesela Bagfaş ın hiçbir kârı ya da zararı yoktur. Bu işlem kişiler arasında olur. İlerleyen yıllarda Bagfaş ın bu hisse sahipleri ile münasebeti yani ilişkisi ya BEDELLİ bölünmelerde, ya da TEMETTÜ verimlerinde olur. Onun haricinde başka bir ilişkisi genelde olmaz. Biz yatırımcıların ise, kâr ettiğimizde Bagfaş a teşekkür etmemize gerek olmadığı gibi, zarar ettiğimizde de küfretmemize hakkımız yoktur. Yani biz birbirimizin parasını almaya çalısır dururuz. Bu piyasa da iki kişinin aynı anda kâr etmesi mümkün değildir. İki kişi de aynı anda kâr ettiyse bir üçüncü kişi mutlaka kaybetmiştir. Haaa, şimdi akla şu gelebilir. Hisse fiyatı artıyor ama !!! Herkes kazanır diyorsanız, zaten biz de enflasyon olduğu için aslında kolay kolay böyle bir durum söz konusu değildir. Belki de kafanızı karıştırdım. Ama neyse. Belki de yanlışım vardır, düzeltirseniz sevinirim.

Bu piyasa da birileri kazanacak, birileri de kaybedecek!!! Bu işin doğasında olan bir durum. Mesela bir hisse %10 yükselmiş olabilir. Birisi diyorsa ki ben bu hisseden %50-100 kazandım. İnanın o yine bizden birilerinin zarar ettiği paradır. Bilmem anlatabiliyor muyum??? Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın lütfen. Yanlış anlaşılacak diye de korka korka yazıyorum.

Şimdi gelelim sadete. Şimdi demek istediğim bu piyasa da olan kimse masum değildir. Bu piyasa da olan birine merhamet edilmez, merjamete de layık değildir!!! Buna hepimiz dahiliz!! Kusura bakmayın ama öyle!!

Bu yazdıklarımdan yola çıkarak anlatmaya çalıştığım şey, burda ben de sizi yanıltabilirim. Bana da güvenmeyin. Ben kötü biri de olabilirim. Sizi yanlış yapmaya da sevk edebilirim. Benim yazdıklarım yüzünden zararlarda edebilirsiniz!!! Kimseye itibar etmeyin. Kendi aklınızı ve fikrinizi kullanın. Bunu her konuda yapın. Herkesle sohbet edin, muhabbet edin, kararınızı kendiniz verin. Emin olun ki, bu konuda kimsenin bir bilgisi yoktur. Sadece tahmini vardır. Bu da sadece tahmin boyutundadır. Bu piyasa da kimse para kazandırmak istemez. Niye istesin ki!! Ben şimdi size niye kazandırmak isteyim ki?? Siz para kazanınca benim cebime para mı giriyor??? İtibar mı kazanıyorum. Ne kârım var ki benim bu işte!!!

Arkadaşlar, bugün 03 Ocak 2021 Pazar. Sokağa çıkma yasaklarının olduğu bir günde size muhabbet amaçlı birşeyler yazdım. Uzun ve boş bir yazı yazmış da olabilirim. Kendi arkadaş çevremde, arkadaşlarımla yazıştığüm watsapp grubunda da her yerde de kendi arkadaşlarımı zarar etmesinler diye hep uyarıyorum. Benim yazdıklarım al sat tut kaldır indir vs. şeyler içermez. Çok nadir arkadaşlarıma şunu al şunu sat diye söylerim. Ama 2019 da bagfaş 5.00-5. 50-6.00 civarlarında gezerken hepsine alın diye adeta yalvardım. Mart ayındaki düşüşte 9.50-10.00-10.50 civarında gezerken Bandırmada yaşayan bi abime de aldırdım. 16.00-17.00 arasından da sattırdım. Düşebilir diye, biz sattıktan sonra 18.00-19.00 lara yükselmişti. Vs. Vs. benim söylediklerim açık ve net!!!

Sonuç olarak yazdıklarımın hepsi YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR kapsamında okunsun!!!

Para sizin
    Karar sizin!!

Herkese iyi günler dilerim.

NOT: Amacım kimseyi kırmak üzmek değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Sabırlı Borsacı Yazıyı Oku
    Sen şu an Süleymancılarla hükümet arasında nasıl bir durum olduğundan haberin var mı?

Adamlar son İstanbul seçiminde tamamen imamoğluna çalıştılar. Reis in kuyusunu kazdılar. Neden, şeyhleri şıhları hocaları öyle demişler.

Pekala
    Sizin hangi tarikatta olmanızın bi önemi yok. Sizin şıhınız hocanız da aynısinı yaparsa, siz de oyunuzu değiştir misiniz??? Yani aklinızı tamamen kiraya verir misiniz???

Merak ettim?

Bu soruya cevap verir misiniz???
    sayın Sabırlı borsacı;Din adamımısınız yoksa istihbarat elemanımı? Süleymancılarla bağfas forumunun alakası nedir? Ekrem İmamoğlunuda nasıl olaya bağladın. Hisse ile ilgili fikirlerini zaten paylaşıyorsun. Diğer görüşlerinle burayı meşgul etmezsen daha şık olacağı düşüncesindeyim. yada siyası forumlar var orada tartışabilirsiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by yolcuu Yazıyı Oku
    O rakamlar piyasa değeri değilmi. Bi de gübre fabrikaları 100 ton civarı altın buldu diye biliyorum

CASPER_VIA_M3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doğrudur. Yanlış yazmışım. (piyasa değeri=borsa fiyatı X sermaye)

Sayfa 474/556 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •