Sayfa 477/1006 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by correct Yazıyı Oku
    Merhabalar, Nkolay bono ile ilgili bir şey sormak isterim
    Malum mevduatın üzerinde faiz veriyor.
    Mevduatta TMSF garantisi varken bonoda yok. Aktif bank ta hesabım var ve Nkolay bono almak istesem şöyle 300k 400k kadar riski nedir acaba? Yani İşbank bonosundada TMSF garantisi yok ama arkada dev bir banka var. Bir sabah kalkdığımızda nkolay bono yatırımcısı parasını kaybetme riski ile karşılaşabilirmi?
    Nkolay günlükte 13.42, çevirirseniz 13.49 veriyor, sanıyorum şu anda günlükte 13 veren bankalar var, boşta kalan bir miktar para ile birlikte ana paranın hacmine bağlı olarak oran 12.60 - 12.75 civarında değişebiliyor, anlayacağınız arada atla deve farkı yok, o yüzden yukarıda yazdıklarımı tekrarlamak isterim, en küçük bir şüpheniz varsa Aktifin kapısını çalmayın. (Bunu bir Aktif müşterisi olarak yazıyorum)

2. Ben N kolaya para yatırmadım bence 32 güne 13,5 HSBC den almak daha avantajlı N kolay 15 in üzerine çıkarsa avantajlı olur
    Kısaca ben 15 in üzerini bekliyorum en geç 26 ekim de

3. 32 gün yatırıyorsunuz, beşinci gün faiz arttı diyelim, 14,5 oldu 27 gün artı faizi kaçırmış olursunuz, ben bu dönem günlük gidip likit kalma tarafındayım.

4.  Alıntı Originally Posted by Grand Yazıyı Oku
    32 gün yatırıyorsunuz, beşinci gün faiz arttı diyelim, 14,5 oldu 27 gün artı faizi kaçırmış olursunuz, ben bu dönem günlük gidip likit kalma tarafındayım.
    Tüm bankalar nerdeyse 500 bin üstüne günlük vermiyor İng e turuncu veriyor onun da şu an verdiği yüzde 11, ppf alsan stopaj avantajı yok o yüzden iyi kötü demeden 32 gün verilen teklifi 500 üstü meblağ için kabul ediyorum, geçen ay aylıkta 13 vermişti Odeabank kabul etmemiştim pişman oldum, şimdi en yüksek 12.60 verdiler 3-4 gün için uğraşmamak için kabul ettim ama genel manada haklısınız ben de günlük gidiyorum

5.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Tüm bankalar nerdeyse 500 bin üstüne günlük vermiyor İng e turuncu veriyor onun da şu an verdiği yüzde 11, ppf alsan stopaj avantajı yok o yüzden iyi kötü demeden 32 gün verilen teklifi 500 üstü meblağ için kabul ediyorum, geçen ay aylıkta 13 vermişti Odeabank kabul etmemiştim pişman oldum, şimdi en yüksek 12.60 verdiler 3-4 gün için uğraşmamak için kabul ettim ama genel manada haklısınız ben de günlük gidiyorum
    hocam ing turuncu devam faizi 75k ve yukarısı için % 12 veriyor
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6. Ben TEB i tercih etmiyorum çünkü EFT limiti çok düşük bildiğim kadarıyla 100k olması lazım
    ayrıca bu hafta faizler artmazsa 26 sın dan önce artmaz bu benim tahminim 32 gün gitmekte iyi şu an 2 ekim de bağlayanlar için

7. Odea oksijen günlük 13 galiba boşta kalan miktar ne kadar?

8.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Haklısınız, Odea’yı aradım Oksijen 250 bine kadar.

Sayfa 477/1006 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •