Sayfa 479/672 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579 ... SonSon
Arama sonucu : 5375 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,525
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Bende 2022 den itibaren eurobond kupon ödemelerimle yurt dışı etf almaya başlayacağım.
    Ne alirsan burada da yaz da bilelim..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Ben 1-2 aydır full hisse gidiyorum. Bundan sonra eurobondlar da hisseye, çalışmamdan gelen de hisseye. (hatta hisseden gelen de hisseye :d) Kasadaki dolarları da aylık 1er 2şer çıkıyorum zamana yayarak. 1% Faizle olacak iş değil.

FED'in düşük faiz politikasına oynuyorum. 4%e çekmedikleri sürece büyük tehlike yok. Çekseler ne olacak yine pes edip yine para basacaklar 1 seneye kalmadan.

Hayırlısı diyelim. Dediğim gibi sardı bu olay Kasadaki dolarları 10%'a kadar indiriyorum hayırlısı ile.

ytd

3. Bu kararı almamda en büyük neden seçtiğim şirketlerin resesyon esnasında temettüsünü arttırmaya devam etmeleri. 2008-2012 aralığından bahsediyorum. Yani sağlam şirketlere resesyon tırs geliyor.

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,525
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben 1-2 aydır full hisse gidiyorum. Bundan sonra eurobondlar da hisseye, çalışmamdan gelen de hisseye. Kasadaki dolarları da aylık 1er 2şer çıkıyorum zamana yayarak. 1% Faizle olacak iş değil.

FED'in düşük faiz politikasına oynuyorum. 4%e çekmedikleri sürece büyük tehlike yok. Çekseler ne olacak yine pes edip yine para basacaklar 1 seneye kalmadan.

Hayırlısı diyelim. Dediğim gibi sardı bu olay Kasadaki dolarları 10%'a kadar indiriyorum hayırlısı ile.

ytd
    Bastir Patrick..

Biz de arkandayiz...

Syg,

Bu kararı almamda en büyük neden seçtiğim şirketlerin resesyon esnasında temettüsünü arttırmaya devam etmeleri. 2008-2012 aralığından bahsediyorum. Yani sağlam şirketlere resesyon tırs geliyor.

ytd
    Dogru düsünüyorsunuz. Her ne kadar genel olarak gecerli olmasa da, benim icin tecrübem ile sabittir.
    Portföyümün -50%'nin altina düstügü dönemlerde bile (1996'da basladim hisse almaya) temettülerim en fazla 10%-15% düsmüstü.
    Ancak yeterince büyüme performansi göstermedikleri icin portföyümü 2020'de degistirdim.

Ben 1-2 aydır full hisse gidiyorum. Bundan sonra eurobondlar da hisseye, çalışmamdan gelen de hisseye. (hatta hisseden gelen de hisseye :d) Kasadaki dolarları da aylık 1er 2şer çıkıyorum zamana yayarak. 1% Faizle olacak iş değil.

ytd
    Uzun vadeli (en az 10-15 sene) düsünüyorsaniz, bence dogru yapiyorsunuz.
    Faizlerin inip cikmasinin bir anlami kalmiyor uzun vadede zaten.
    Dünya ekonomik olarak yikilmadikca bir sey olmaz. Yikilirsa da, zaten cok baska sorunlarimiz olur.

7. 60 yıldır temettü arttırarak giden şirken ben aldıktan sonra yıkılacaksa yıkılsın zaten üzülmem.

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,525
    60 yıldır temettü arttırarak giden şirken ben aldıktan sonra yıkılacaksa yıkılsın zaten üzülmem.

ytd
    Patrick sen o zaman dividend aristocrats veya dividend kings listesinden mi seciyorsun sirketleri??

https://moneyinvestexpert.com/divide...MaAmd2EALw_wcB

https://www.fool.com/investing/stock...ividend-kings/

Sayfa 479/672 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •