Sayfa 480/1032 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,833 - 3,840 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Haydar Acun Türkiye'de pek bilinmez ama yurtdışında gayet tanınan bir isimdir. Marmara Varlık Yönetimi şirketinin sahibidir ve çok tecrübeli bir piyasa adamıdır. Yabancılarla sıkı fıkı bir finans adamıdır. Haydar geçen gün Hükümetin demiryollarını özelleştirme cihetine gidebileceğini ve buradan ciddi bir meblağ elde edebileceğini söyledi. Yurtdışındaki fonların çoğuna bu haber servis edildi.
    Onu bilmem de, iptal edilen köprü ve otoyol ihalesiyle ilgili bir şeyler duyuyorum ben ama çok alt kanallardan...Ne olur bilemem...Sonuçta para basan yerler buralar ve kuşak yol projesinin sahipleri tarafından gayet ilgiyle karşılanacaktır bu tür bir gelişme...Yalnız, bu İngiliz sermayesiyle yakınlaştıkça hem Pentagon hem de Rusya tarafından ciddi biçimde sıkıştırılıyoruz farkında mısın bilmem trendciğim...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Yok karistirmisim, o Mars Soda'dan kalmis. Ilk geldigimde o kadar gazliyorlardi ki Uzay Mekiigi uretiyor zannetmistim! E, bu resim de kacmaz tabi.

3. Temim'in "bir yerlerde duran" 15 milyar $'nı oradan alıp buraya getirmesi sonrası değişen jeoekonomik konjonktürü iyi okumak lazım abi...Sonuçta bu büyüklükteki paranın sirkülasyonunda küresel baronların muhakkak izni vardır ve bir yerlerde bir şeyler konuşulmuştur ...Sanki İdlib, ama bunları yazabilmek için henüz çok erken...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Hadi be cak birkac milyon iste Meri satarken. Biz mi tutacagiz senin bankani 200 bin lotla?

Isc almaya basladigindan beri tutunuyor goruldugu gibi.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Citi 1.5 milyar dolarlık bir OFAC cezası bekliyor. Son raporunda bu beklentisini aynen devam ettiriyor. Piyasa değeri sadece 1.1 milyar dolar olan bir bankaya 1.5 milyar dolar ceza kesmek makuliyet prensibini ihlal etmek demektir ve skandal bir karar olur. Bu OFAC mevzusu aylardır arka planda bekleyip duruyor ama bir türlü açıklanmıyor. ABD'nin siyasi hedefleri için bir koz olarak tutuluyor. Bakalım ne zaman açıklayacaklar.
    Merhaba TRENDHOUND reis,
    gozumuz yollarda kaldi.

Hocam nerelerdesin 1 aydan fazla oldu denizlerdesin

Dolar sen giderken 4.8 imis simdi 6.55 arada 7.2 de gordu. TL % 36 deger kaybetti.
    halkbank 6.45 iken 6.1 suan. 5.7 yi de gordu. %5 de o deger kaybetmis Dolar bazli deger kaybi yuzde 40 lari felan buluyor.
    halkbank 20 temmuzda 1.34 $ imis suan 0.93 $ . DOlar bazli da %30 kaybettirmis..

yani o zman 1.6 milyar $ deger bictimigimiz bankamiz 1.177 milyar dolar USD olmus. Ulkede Kur krizi oldu. AMerika ile iliskiler ise ipten koptu gitti.

1-Sizce OFAC yuksek bir ceza kesemez mi ? Sonucta baz aldiklari defter degeri mi dir yoksa Piyasa degeri mi dir ? Yani 1.5 milyar dolar deilde 5 milyar dolar kesemezler mi ? SOnucta amac Hukumeti cezalandirmak icin elde bir sopa tutmak deil mi ?
    2- Bakan Albayrak bir ceza beklenmedigini Amerikadaki Hukuk danismanlarina bunu belirtiklerini soylediler. Sizce boyle bir durum sozkonusu mu ?
    3-Birde Ekonomisi bitmis, Dolar bazinda parasi devale olmus bir ekonomiye acaba sirf ekonomik krizdeler diye ceza vermeme durumu gerceklesebili mi ?
    4- OFAC hukumet kontrolunde bir kurumda Trumpta Kasim Ayindaki Secimden once Cezayi aciklayip, Turkiyeye nasil ayar verdim moduna girebilir mi ? Malum ne yapacagi belli deil ?
    5-Turkiye AMerika iliskerli sizce nasil devam eder ? Bu Krizden Erdogan ve kabinesinin cikamayacagi belli. Avrupa birligi KEndine gelecek tehlikeler nedeniyle Erdoganin yanlis politikalarina goz yumup turkiyeyi kurtarir mi ? Ne olacak sizce bundan sonra ?

Biliyorum suana kadar butun tahminlerinizde yanildiniz ama bundaki Suc Erdogan ve Kabinesinin bu kadar cok yanlis karar almayacagini dusundugunuz icindi

Son 15 yılda herşeyi dayak yiyerek öğrendiler.bu krizi de iyi bir dayak yiyerek öğreneceğiz.detaylari girmeyeceğim.kolay gelsin.bol sabırlar.

7. OOo TH reis hosgelmissin... Gel gel battik biz sen yokken gelll...

@erick

Bana sormadin ama ben cevap vereyim.

Solmon geceleri uyuyamaz, yatakta donermis. Karisi Maria bundan artik iyice rahatsiz olmus. Bir gun Solomon'a derdinin ne oldugunu sormus. Solomon da komsusuna para borcu oldugunu, ve onun her gun borcunu istedigini, nasil parayi bulacagini bilmedigini soylemis. Aradan 3-5 gun gecmis. Solomon yine geceleri yatakta bir saga, bir sola donuyor.

Maria dayanamamis, cami acmis ve komsusuna dogru bagirmis "Abraham, Solomon borcunu odemeyecek.". Cami kapatmis ve kocasina "Simdi birak o uyuyamasin" demis.

Yani ne farkeder. Sonuc ne olacaksa olsun, yapacak birsey yok. OFAC bitene kadar hikayesi boyle bu bankanin. Fazla kafa yormaya gerek yok.

Sayfa 480/1032 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •