Sayfa 481/1000 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581981 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,841 - 3,848 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Geçen gün uzun uzun şunu düşündüm....
    Son zamlar asgari ücretliyi/alt gelir grubunu mu yoksa ortak direği mi daha çok vurdu/etkiledi?

Belirli bir standardı olan/yakalamış ortak direğin kullandığı ürünler acayip/korkunç zamlandı...
    Örneğin Dowe marka sabun tanesi 3 liradan 5 liraya çıktı..
    Yada otomobil fiyatları
    Yada Iphone
    Yada Osmangazi den Geçiş vs vs
    Örnekler çoğaltılabilir....

Asgari ücretliler/alt gelir gurubu içinde hayat çok zor(laştı)...
    Ancak onlar hayat standartlarını böyle durumlarda çok rahat düşürüp/yükseltebiliyorlar....
    Standardını düşüremedikleri kira/sebze meyve grubu mallarda çok zorlanıyorlar...
    Bunların dışındaki her türlü mal ve hizmet grubunda çeşit çeşit kalite/standart mevcut ülkemizde....

Orta direkde mecbur standartlarını düşürecek yada hayat pahalılığından çok daha fazla etkilenecek...

Önemli Not:Bu gönderinin amacı asgari ücretliyi bir eli yağda bir eli balda gibi göstermek değil,orta direk son zamlardan daha çok etkilenmiş olibilir mi ?yi tartışmaya açmak...

Kişisel Dip Not:Bende Dowe marka sabundan, bir alt kaliteye düştüm...

saygılar/başarılar
    Devlet en alt grubun çok ezilmemesi için özellikle çaba gösteriyor.
    Dikkat ettiyseniz kilosu 29 liraya satılan devlet teşvikli kıyma/kuşbaşına hiç zam gelmedi, fiyat hala aynı.
    Benzer şekilde geçenlerde soğan meselesinde olduğu gibi temel meyve-sebze-bakliyat-ekmek gibi ürünlerde ne yapıp edip fiyatı düzenliyorlar.
    orta ve üst gelir grubu ise maalesef kendi başının çaresine bakacak.

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    İTO - İstanbul enflasyonunu açıkladı tatilde...aralık ayın tüketici % -0.14 çıkmış...
    hocam böylece 2018'in son 6 aylık enflasyon oranlarına göre 2019 emekli ve memur maaşı zammı belirlenecek. Yine rakamlarla oynadılar eksi geldi. belliydi tek amaçları emekli ve memurların maaşlarına düşük zam yapmak.

3. IMF 2019 yıl sonu dolar kuru tahmini: 10,21

Veri Mahfi Eğilmezin seminerinden alınmıştır, IMF raporlarını incelemedim ancak ilgili rakamın verildiği seminer videosu altta:

ilgili verinin videodaki zamanı 1:00:20
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Geçenlerde tartışıldı gerçi ama gene yazayım.Anladığım kadarıyla vıop da fiziki dolar olayı yok.Fiziki dolar alanlar piyasadan almaya kalkarsa vıop falan tırt))))))))) Dolar uçar gider.
    Ben hep yastık altını tercih ederim. herşey fiziki olsun elimin altında olsun isterim.valla bankalardan üç kuruş doları bile şu ortamda almak zor verirken düşünüyorlar ...birde dolar 8*10 olsa ne olur hiç veremezler..

5. Hayret konuya yazan yok..
    tl min %30 luk kalan kısmı için aldığım oran %20 aylık.. neti 17 filan geliyor sanırım.. ülkede 25 enflasyon var benden paramı 17 ile bankaya yatırmam isteniyor..
    Son kalan tl mi biraz daha bekliyim diyordum ama bunlarzorla dolar al diyor bugün bana.. fikirlerd açığım ne yapmalı sizce ?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Hayret konuya yazan yok..
    tl min %30 luk kalan kısmı için aldığım oran %20 aylık.. neti 17 filan geliyor sanırım.. ülkede 25 enflasyon var benden paramı 17 ile bankaya yatırmam isteniyor..
    Son kalan tl mi biraz daha bekliyim diyordum ama bunlarzorla dolar al diyor bugün bana.. fikirlerd açığım ne yapmalı sizce ?

Bankalar 2018 de gerçekleşen değil de gelecekteki devletin 2019 enflasyon hedefine göre oran veriyorlar...

18 üye 71 ziyaretçi dolar kurunun durumunu anlamak için piyasalara bakmaya gerek yok,ziyaretçi sayısı durumu izah etmeye yetiyor.Ne kadar ziyaretçi o kadar volatil dolar kuru )))))

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Hayret konuya yazan yok..

Gram altın al )))))))

Sayfa 481/1000 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •