Sayfa 485/1002 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by gogoman Yazıyı Oku
    Arkadaşlar selam,
    Ben iyi mi yaptım kötümü, bilen, fikri olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen.
    Geçmiş getirilerine bakarak Tahvil ağırlıklı YOT ykb ve
    GPG aldım fakat içinde bulunduğumuz şu günlerde ve gelecekte doğru bir alım mı kafam karıştı şimdiden yardımlarınız için çok Teşekkür ederim

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    fon alırken vadeniz ne kadardı...?
    sepetinizin ne kadarını oluşturuyor?sepette başka neler var?
    sizin risk priminiz nedir?(fonun değil)

vs vs sorulara cevap veremiyosanız başkasının fikri inanın size yardımcı olamaz. (müspet yada menfi yönde belirtilen)...

o yüzden öncelikle bu sorulara cevap aramalısınız...

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Şunu da ekleyeyim borsa da ges çok cazip olursa ciddi satış yer
    %23 ....cazip değil...borsaya etkisi olmaz..

3.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Ben şu aralar GPG'yi tercih ediyorum
    1,3,6 aylık getiriler iyi yönetiliyor izlenimi veriyor..ama portföydeki yerli hisse senetleri bence berbat...yabancı hisse senetleri bilmiyorum....

ama takibe devam...dengeli görünüyor...

t+2 olması da avantajlı...

4.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    şant manukyan'ın 1976-1980 döneminde maliyet enflasyonu ve fed'in faiz artırması ve abd 10 yıllıklarının artması dönemni inceleyen bir videosunu,analizini seyretmiştim..o dönemde S&P VE GOLD abd 10 yıllıkları artşına rağmen artışına devam ediyordu..linkini bulamadım,bulsaydım koyacaktım...

dolayısıyla uzun vade düşünürsek eğer (düzeltmeleri dikkat etmez isek)
    kurdan bizi koruduğu için de bence yabancı hisse senedi fonlarına yatırım yapmak bence mantıklı geliyor...en azından sepetin belli bir yüzdesini yabancı hisse senedi+altın+gümüş fonları alınmalı diye düşünüyorum...

(keşke o videoyu bulabilsem...çok güzel bir analizdi..)

(bu arada yabancı hisse senedi derken tematik fonları ya da sadece teknolji ağırlıklı fonları kasttetmiyorum...)
    ABD enflasyon düşüş eğilimi göstermediği sürece borsa aşağı gider , bizde bunun tersi oluyor , sebebi de basit ABD de enflasyonu dizginlemek için faizi artırıyor , faiz arttıkça borsa düşüyor , biz de enflasyonu dizginlemek için faiz indiriyoruz , enflasyon arttıkça borsa da yükseliyor .
    Şant , geçen sene sabah 4 de kalkıp hergün kripto para grafiği atardı , muhtemelen parası da orada erimiştir

5. Borsa da hisse alım satımında BİST100 dışına çıkmam çok nadirdir , çoğu şirket hakkında da bilgim yoktur
    TEFAS a hisse senetleri fonlarına baktığım da ZJL ilgimi çekti , oldukça başarılı
    portföyünü inceledim hisse senetleri rast gele seçilmemiş , yani hisse senetlerini inceleyerek böylece BİST 100 dışı şirketler hakkında kendini geliştirebiliyorsun
    Netice de bir miktar portföye ekledim , umarım hüsrana uğratmaz , uğratsa bile BİST 100 dışını tanıma kazancımız olur
    borsa 15 hazirana kadar yatay seyreder şu GES olayının sonuçlarını görür ,sonra yoluna devam eder diye düşünüyorum .
    tabi ülkemizde sıkıntı bitmez Suriye işi nerelere evrilecek bilemeyiz

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bu güruhun alakasız konulara, hele ki kendi para kazanma peşinde olduğu konulara hiç hicab ve rahatsızlık duymadan kolayca vatan millet bayrak kuran ezan askerlik vs. karıştırması her zamanki halleri ve yaptıklarının arkasından neler çıktığını hepimiz geçmişten biliyoruz. geçmişten ders almamakta ısrar eden, bu aşırı sağcı söyleme tüm gücüyle karşı çıkamayan sözde muhalefet olacak güruh yüzünden de bu haldeyiz biraz da aslında. memlekette neyi tutsan elinde kalıyor.

ancak bu kişiden bağımsız olarak ben olsam yabancı içerikli tüm yatırım fonlarımı satardım(gerçi bunu yaparak çoğunlukla zararda çıktım, yine de yapardım yatırım konusunda korkağım) halihazırda kkm'de faiz getirim dışında en az %10 kardaydım vade dönümüm 30 haziranda olduğu için faiz dışındaki tüm karım gitti gözüyle bakıyorum şimdiden. haliyle şu enflasyon ortamında hakkaten canım çok sıkkın sizin fikriniz nedir? özellikle yabancı fonu olanlar satmak veya kalmak konusunda ne düşünüyor?
    üstadım yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. bu adamı çok şişiriyor malûm media. canınızı sıkmanıza hiç gerek olmadığınızı sanırım cuma akşamı anladınız. ben bu adamın hükümete yakın olduğunu bildiğim ve aralık ayında da uyarmıştım sözüne istinaden bir şeyler duymuş ve ondan ben söylemiştim demek için satın dediğini düşünmüştüm ama yanıldım. özellikle çıkacak senetlerin faizinin biraz daha yüksek olup doları 16'ya doğru çekebileceği izlenimi vermişti konuşması. hesap edemediğim durum ise, yaptıkları işlere dini karıştırarak birilerine yaranma ve vatandaşın elindeki birikimleri zenginlere tıransfer etme politikasına hizmet için böyle davranabilme ihtimaliydi. anladığım şu: bu devirde akıllı olacaksın, yoksa insanın aklını alırlar. bu ucube paylaşımı dillendirdiğim için de bütün forumdaşlardan içtenlikle özür diler haklarını helal etmelerini rica ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Borsa da hisse alım satımında BİST100 dışına çıkmam çok nadirdir , çoğu şirket hakkında da bilgim yoktur
    TEFAS a hisse senetleri fonlarına baktığım da ZJL ilgimi çekti , oldukça başarılı
    portföyünü inceledim hisse senetleri rast gele seçilmemiş , yani hisse senetlerini inceleyerek böylece BİST 100 dışı şirketler hakkında kendini geliştirebiliyorsun
    Netice de bir miktar portföye ekledim , umarım hüsrana uğratmaz , uğratsa bile BİST 100 dışını tanıma kazancımız olur
    borsa 15 hazirana kadar yatay seyreder şu GES olayının sonuçlarını görür ,sonra yoluna devam eder diye düşünüyorum .
    tabi ülkemizde sıkıntı bitmez Suriye işi nerelere evrilecek bilemeyiz
    bistyüz dışı fonlardan iş bankası ve garantinin de var. onların içerikleriyle karşılaştırma imkanınız oldu mu?

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Takip ettigim ve yatirim yaptigim bazi fonlarin guncel dagilimlarini paylasayim. Kap a bildirilen dagilimlar degismis olabilir Nisan ayi son islem gunundeki dagilimi gosterir.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

AOY %5.68
    OLD %2.40
    IKP %2.50

Bu kadar fark hesaplama saati arasindaki farktan dolayi olsa gerek. OLD ve IKP saat 18 kapanisini esas aliyor AOY ise gun kapanisini hesaplamaya yansitiyor olsa gerek.

Bazi kisiler Twitter da tabloyu kendi yapmis gibi paylasiyor ve takipci arttirmaya calisiyorlar.

O yuzden made by black mirror from hisse.net ibaresini dusme geregi duydum.

Saygilar , bol kazanclar.
    Linki one alayim. Tablodaki cogu fonu guncelledim.

Sayfa 485/1002 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •