Onemli Gunler Banner
Sayfa 486/637 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Yatırım sadece borsadan ibaret degil sepet yapan kişiler için bir kayıp söz konusu degil

Parasını 5 eşit parçaya bölüp Dolar + Euro + gr. Altın + TL mevduat + Borsa yapanlar 3 yılda zaten parasını 2 ye katladı

5 Enstürümanın birleşik grafigi mevduat faizleri grafige dahil degildir

2.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Yatırım sadece borsadan ibaret degil sepet yapan kişiler için bir kayıp söz konusu degil

Parasını 5 eşit parçaya bölüp Dolar + Euro + gr. Altın + TL mevduat + Borsa yapanlar 3 yılda zaten parasını 2 ye katladı

5 Enstürümanın birleşik grafigi mevduat faizleri grafige dahil degildir

Sepet yapmanın önemi burada ortaya çıkıyor. Benim sepetimde %10 dolar, %10 Euro, %40 gram altın, %40 hisse şeklinde.
    Hissede zararda değilim ama karda da değilim.Diğerlerinde oldukça iyi karım oldu.

3. Ben hisse alımının aylık düzenli,rutin şekilde yapılmamasını son iki gündeki gibi çöküşlerin beklenerek bu uygun çöküş anlarında alım yapılması gerektiğini savunuyorum.Bu sayede hem nakitteki para günlük faizde tutularak faiz kazanabiliriz hem de alımı en uygun anda yapabiliriz. Sizler ne düşünürsünüz bu konuda? Ereğli, petkim gibi en baba hisseler bile mutlaka işler kötü gittiğinde çok güzel fırsatlar veriyorlar.Froto gibi bazı istisna hisseler borsa çöküşte de olsa alım fırsatı vermeyebiliyor tabi.

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Kazandığı parayı yarın yokmuş gibi har vurup harman savuranlara ders diye okutulacak bir yazı.
    Size diyecek bir şey yok yalnız tasarruf edebilmek amacıyla para konusunu çok sıkıp hayat kalitenizi çok düşürmemenizi öneririm. İnsan dünyaya da bir kere geliyor, ne kadar yaşayacağımız da belli değil, hayatın zevklerinden mahrum kalmamak, mümkünse sıkıntı çekmemek, para harcamak da lazım. Önemli olan dengeyi tutturmak, akıllıca harcama yapmak, israf etmemek.
    Size başarılar diliyorum..
     Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    bravo kardeşim işin rast gitsin.
    Teşekkür ederim.

5. Ben her ayın 17sinde saat 17 de düzenli olarak tasarruf ettiğim miktarın %70 le alım yapıyorum. Elimde %30 nakit kalıyor. Bu bu gibi düşüşlerde bu nakiti kullanıyorum. Portföy 10 hisseden oluşuyor. Hisseleri satmıyorum biriktirmeye devam.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Buffet amcamız bugünler için önemli bir tavsiye vermiş.

Warren Buffett: Just Looking At The Price Is Not Investing
    https://www.youtube.com/watch?v=Qm0jktMIYlk
    Son düzenleme : Trade Shark; 12-04-2018 saat: 12:32.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by turkuaz Yazıyı Oku
    Ben hisse alımının aylık düzenli,rutin şekilde yapılmamasını son iki gündeki gibi çöküşlerin beklenerek bu uygun çöküş anlarında alım yapılması gerektiğini savunuyorum.Bu sayede hem nakitteki para günlük faizde tutularak faiz kazanabiliriz hem de alımı en uygun anda yapabiliriz. Sizler ne düşünürsünüz bu konuda? Ereğli, petkim gibi en baba hisseler bile mutlaka işler kötü gittiğinde çok güzel fırsatlar veriyorlar.Froto gibi bazı istisna hisseler borsa çöküşte de olsa alım fırsatı vermeyebiliyor tabi.

FROTO nun nasıl çöktüğünü görmek istiyorsanız 2008 yılı grafiğine bakın derim.

bu hisseye apple veya Amazon hissesi muamelesi yapılması gerçekten garip, sektörde onlarca oyuncu dünyada işleri etkileyebilecek binlerce değişken var.

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    FROTO nun nasıl çöktüğünü görmek istiyorsanız 2008 yılı grafiğine bakın derim.

bu hisseye apple veya Amazon hissesi muamelesi yapılması gerçekten garip, sektörde onlarca oyuncu dünyada işleri etkileyebilecek binlerce değişken var.
    bence apple ve amazon da çok sağlam sayılmaz..trump 1-2 tweet le amazon u baya salladı...manyak istese yarı fiyatına indirir amazonu....her zaman kötü olasılıkları göz önünde bulundurmak lazım...ama hep kötüyü düşünüp beklersek de, ömür boyu beklemek zorunda kalabiliriz.

bu nedenle beklemeden azar azar yatırım yapmalı bence, haa, büyük bir fırsat denk geldi bunu da değerlendirme için kenarda yedek akçe olmalı.

Sayfa 486/637 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •