Onemli Gunler Banner
Sayfa 488/929 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon
Arama sonucu : 7431 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Bende yasağa karşıyım. Öyle bir vergi koyacaksın ki, uzun süre elektrikli araç sübvansiyonlarının bütçeye yükünü azaltacak.

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Kedicik buraya da takılıyodu...Mart ayı gelmeden gelse iyi olacak. Biz kaldırdık geliyoruz, engelleri engelleri...

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Elbette risk.

Ama borsanın zaten kendisi risk

Benim kriterlerime uyan bu üçlünün sektör riski diğer yerlerde karşı karşıya kalacağım risklerin yanında çok çok düşük. O yüzden ben bu riski uzun yıllar boyunca aldım ve almaya devam ediyorum.

Aynı patronun iki hissesini almamak doğrudur lakin bunu da Koç kurumsallığı ve yabancı ortaklarının farklı oluşu tolere ediyor bende. Koç un da başına bir şey gelecekse zaten ortada yatırım yapılabilecek bir iklim bir borsa kalmayacak demektir.

Biri size çıkıp Çin geliyeahh derse hassssss ulan dalyaprak otomobili îcâd etmiş, 2. Dünya savaşını kazanıp dünyayı hakimiyetine almış, 3 olmadan da bu hakimiyeti hiç bir alanda bırakmayacak adamlar sana üstelik kendi çöplüklerinde meydanı boş mu bırakır sanıyorsun dersiniz. Susar, suzmazsa kıçına tekmeyi basar yaka paça dışarı atarsınız. Onun amacı başkadır.
    Alark ne oldu, gelecek görüyordunuz?

4.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Alark ne oldu, gelecek görüyordunuz?
    Yeni faaliyet alanları büyümeleri operasyonel vizyon ve yönetimi ile karlılığı vs çok iyi ancak halka açıklığı arttırma kararları ve bunu yapış şekilleri çok amatörce oldu. Benim oğlum bunların yatırımcısı o yüzden takip ediyorum. Benim ilk kriterimi geçemediği için bende olmayacak. Orada son yaşananlar da benim anayasa ilk maddemin beni bu tür hoş olmayan süprizlerden ne denli koruduğunu bana bir kez daha gösterdi. Bir şirketin çok iyi yönetilmesi vs sebep değil sonuçtur. Sebep kurumsal kültürü gelişmiş, ortaklık haklarını kendi menfaatine yakın gören hatta ayırmayan kurumsal yabancıların varlığının olması gerekliliğidir.

Benim borsada yatırm olayına bakışım böyle. Beni pek çok olumsuz süprizden korudu bugüne kadar, size veya başkalarına veya herkese uymayabilir. Bu işlerin tek doğrusu yoktur. Herkesin doğrusu kendi konfor alanına ait sınırların genişliği ile orantılıdır.
    Az insan çok huzur

5.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Yeni faaliyet alanları büyümeleri operasyonel vizyon ve yönetimi ile karlılığı vs çok iyi ancak halka açıklığı arttırma kararları ve bunu yapış şekilleri çok amatörce oldu. Benim oğlum bunların yatırımcısı o yüzden takip ediyorum. Benim ilk kriterimi geçemediği için bende olmayacak. Orada son yaşananlar da benim anayasa ilk maddemin beni bu tür hoş olmayan süprizlerden ne denli koruduğunu bana bir kez daha gösterdi. Bir şirketin çok iyi yönetilmesi vs sebep değil sonuçtur. Sebep kurumsal kültürü gelişmiş, ortaklık haklarını kendi menfaatine yakın gören hatta ayırmayan kurumsal yabancıların varlığının olması gerekliliğidir.

Benim borsada yatırm olayına bakışım böyle. Beni pek çok olumsuz süprizden korudu bugüne kadar, size veya başkalarına veya herkese uymayabilir. Bu işlerin tek doğrusu yoktur. Herkesin doğrusu kendi konfor alanına ait sınırların genişliği ile orantılıdır.
    sn ric, uzun zamandır bende fort ve traktör yatırımcısı iken, traktörleri tofaş ile değiştirdim. uv böyle devam edeceğim.
    ancak size başka bir soru sormak istiyorum, daha doğrusu görüşünüzü merak ediyorum.

tcell ve enjsa hakkında kısa bir yorum almak isterim, şimdiden teşekkürler

6. Evladım ben cahal bir ihtiyarım, bu işler spk dan lisansı olan insanların işi. Benim haddim olmadığı gibi yönetmeliğe göre de tavsiye vermek suç. Ben bu toplara girmem.

Haydi şimdi pazar karpuzu keselim

Tart oğlum oradan 3 okka Zort
    Az insan çok huzur

7. Noldu yav, ihtiyar, köhne kafalı, işbilmez, yatırım bilmez, dalgacı, çükü taşşağına denk, hadsiz @ric, birden âkil adam oldu.

Kitabın tam ortasındaki soru bu, ne alayım, ne alalım?

Adı geçen Froto ve Ttrak zaten geçmiş grafiklere bakınca kendilerini fazlasıyla ispat etmişler, Brisa da onlar kadar olmasa da efendi, saygılı, terbiyeli bi kardeşimiz, işinde gücünde, haytalık bilmez.

Asıl soru bundan sonrası için, ileriki 10 yıllık süreçte de bu hisseler buna yakın şekilde getiri yapar mı? Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz mı, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı mı yoksa bu köşe yaz köşesi şu köşe kış köşesi ortada Transit Custom uzun şasi mi?

Cevaplar için teşekkür ederim @ric abi.

Sayfa 488/929 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •