Sayfa 489/1002 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1. Bizim köylü pazarı şu şekilde kimi yumurta kimi peynir yağ yoğurt kimi kuzu kimi kurutmalık vs pazarda eksiği neyse alacağı için onu satar cep harçlığı yapar. Öyle pahalı değil zaten simsarlar %50 aşağı aldığı için normale yakın yinede ucuz verip geçiyor alıcıyı bulursa.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sizin orda hava kalitesi ne durumda santral etkiliyormu acaba ?
    Santralin bulunduğu yer olan Tunçbileğin havası berbat deniyordu, kerameti neyse taaa... Bursadaki şeftali bahçeleri etkilenirdi bu santralden, Tavşanlı'ya ise dumanı gelmezdi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yem veren köylüye de bir şey diyemem.
    Ne yapsın börtü böcek yiyen tavuktan alacağı yumurtayla nasıl geçinsin.
    Mecbur yumurtalık yem verecek.
    Eleştiriyoruz ama bu yemler olmasa herhalde yumurtanın tanesini 10 liraya falan alırdık.
    Abi öyle değil kümeste değil 20-30 tavuk var birazını kendi yer fazlasını satar. Öyle yüzlerce tavuk olmaz kimsede. Öncelikle kendi ihtiyaçları için. Fazla olursa satarlar. Yazın her köyden gelen gidenle yumurta alırım iki üç koli. Kolayda bozulmuyor yumurta doğal olduğu için

4. Kaza öncesinde sürekli belki 10-15 köylülerden alış veriş yapan biriyim. Tam tersine pazarlık yaparken fazla vermeye çalıştım. Abi sattığı şeyler ihtiyacını karşılamaz o kadar fakirler ama gönülleri zengin cömertlerdi. Birinde yaşlı teyze gördüm az pekmez birazda yeşil soğan getirmiş bunu satacak da ihtiyacını alacak. Hepsini aldım fazlası ile para verdim kabul ettirmeye baya uğraştım.

5. Kaza olalı 10 sene oldu o temiz insanlar ölmüş olabilir. Ama bizim semt pazarında hala temiz köylüler var. Hatta çoğunda nakit yetişmiyor ürün çok hoşuna gidiyor kimisi sonra ver der kimisine EFT yapıyorum o derece benim gördüğüm

6. Yaz aylarında Ayhan başkanı atarım fiyatları söyledim 1/3 fiyatından çoğu ürün bizim köylülerde. Abi o kadar güzel taze çıtır çıtır ürünler bedava gibi geldi bana. Hatta her pazara gittiğimde hanımı tembihledim bir malını elleyip zarar verme iki pazarlık yapma diye.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Yaz aylarında Ayhan başkanı atarım fiyatları söyledim 1/3 fiyatından çoğu ürün bizim köylülerde. Abi o kadar güzel taze çıtır çıtır ürünler bedava gibi geldi bana. Hatta her pazara gittiğimde hanımı tembihledim bir malını elleyip zarar verme iki pazarlık yapma diye.

Pazara giderken, bunları tak bari.

Lafım şaka, keşke daha fazlasını yapabilsek.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Cigara ve rakıda sağlığa zararlı katkı maddesi falan varmı, o konuya hiç değinmedik.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 489/1002 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •