Onemli Gunler Banner
Sayfa 49/567 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 4535 madde; 385 - 392 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by kuzey Yazıyı Oku
    O zaman hisseyi neden taşıyoruz Sn.Cautionary
    Nasıl yani. Bilanço hareketi olacak diye hisse taşımadım hiç. Daha doğrusu yarı profesyonel bu işlerle uğraşmaya başladığım 2017'den bu yana. O zamandan beri orta vade portföyümde hisse taşırım, ortalama vadem 2-3 senedir. Portföydeki hissemin bilançosunda 2 çeyrek üst üste bozulma görmezsem taşımaya devam ederim.

Herkesin yatırım anlayışı farklı olabilir, benimkisi böyle.

Bu arada portföyümün riskini, orta vade düşüş trendi olursa endekste, endeks30 short kontratı açarak yönetiyorum, hisse satarak değil.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Eski bir Deva yatırımcısı olarak naçizane görüşüm karın 1 ya da 1.2 milyar TL gelip gelmeyeceğinden ziyade asıl konu karın ne şekilde dağıtılacağıdır. Çok yüksek kur farkı geliri ve son çeyrekte artan kutu bazlı satışlar (SELEC bilançosundan görülebilir) zaten karlılığın çok iyi olacağını göstermekte, fakat buna rağmen hisseye kuvvetli bir giriş bulunmamakta. Şirketi beğenip yönetimin hep bana zihniyetini beğenmeyen yatırımcılar bu zihniyetin değişip değişmeyeceğini görmek isteyecektir. Kar dağıtım tablosunda imtiyazlı paylara tam dağıtım yapıp, yönetime maksimum bonus verip borsadaki ortaklara yine çerez parası verirlerse bana göre kar ne kadar olursa olsun anlamlı bir hisse tepkisi olmayabilir. Tersi durumda düzgün bir temettü dağıtımı ile kar düşük gelse bile hisse tepkisinin çok olumlu olmasını beklerim. Hisse fiyatını baskılayan şirketin mali yapısı yada faliyetleri değil yönetimin küçük yatırımcıya bakış açısıdır.

3. Yazılanların nerdeyse hepsini okuyorum henüz benim beklentime yaklaşan bir kâr tahmini yok , 1-2-3. çeyreklerde depoyla firma ile pazarlık yaparak ilaç alan eczaneler son çeyrekte minnet rica ilaç alabildi. deva gibi jenerik firmalar bile 10. aydan sonra nerdeyse sıfır mal fazlası uyguladı. şöyle ki ilk 3 çeyrekte %20 nin üzerinde azalma varken 4. çeyrek ile hem önceki 3 çeyreğin açığı kapatıldı hem de 2021 yılından fazla satış yapıldı. üstüne bir de daha az mal fazlası verip daha yüksek kârlılıka satış yapıldı.
    *Yıl sonu Bilançoya yansıyacak kur farkı getirisi *şubatta gelen %37 ilaç zammı
    *depolarda ve eczanelerde henüz yeterince stok olmaması *Depoların ve eczanelerin ihtiyacı pazardaki sıkışmadan dolayı hâla düşük mal fazlası ile giderilmesi
    *Atölye stasündeki ilaç üretim merkezlerinin dahi ihracata başlaması *sustengo nun pazardan pay almaya başlaması 1.çeyrek içinde olağanüstü kâr beklentisi aynen devam ettiriyor ben de
    şirket inci gibi parlıyor ama hepsinden önemlisi bu yatırımcıya nasıl yansıtılacak ?
    10 kuruş temettü verirse aynı fiyatlardaki ereğli mi acaba diye sormaz mı yatrımcı kendine ?
    Veya kur kârı ile yeni yatırım ile büyütecekse kendini 4 f/k daki şişecam var orda.. tahtayı takip ediyorum 1 lot ile kademe indirip kaldırıyor adam. bu ara bizim borsa 2060 ı geçemiyor bir türlü .. piyasa bu tarz hisseleri çok iyi bilanço bedelsiz şirket satışı dışında yukarı götürmüyor genelde.. Bence deva hissesinin en büyük sorunu pazarda yarıştığı şirketlerin bist’te olmamasıdır. Bakalım az kaldı iyi forumlar herkese

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BECLOSP 100 MCG BURUN SPREYI SUSPANSIYONU
    VZOLE 200 MG IV INFUZYONLUK COZELTI HAZIRLAMADA KULLANILACAK KONSANTRE ICIN TOZ (1 ADET)
    Dün itibariyle sgk geri ödemeye alınmış.Hayırlı olsun..

5.  Alıntı Originally Posted by pharmacIEn Yazıyı Oku
    Yazılanların nerdeyse hepsini okuyorum henüz benim beklentime yaklaşan bir kâr tahmini yok , 1-2-3. çeyreklerde depoyla firma ile pazarlık yaparak ilaç alan eczaneler son çeyrekte minnet rica ilaç alabildi. deva gibi jenerik firmalar bile 10. aydan sonra nerdeyse sıfır mal fazlası uyguladı. şöyle ki ilk 3 çeyrekte %20 nin üzerinde azalma varken 4. çeyrek ile hem önceki 3 çeyreğin açığı kapatıldı hem de 2021 yılından fazla satış yapıldı. üstüne bir de daha az mal fazlası verip daha yüksek kârlılıka satış yapıldı.
    *Yıl sonu Bilançoya yansıyacak kur farkı getirisi *şubatta gelen %37 ilaç zammı
    *depolarda ve eczanelerde henüz yeterince stok olmaması *Depoların ve eczanelerin ihtiyacı pazardaki sıkışmadan dolayı hâla düşük mal fazlası ile giderilmesi
    *Atölye stasündeki ilaç üretim merkezlerinin dahi ihracata başlaması *sustengo nun pazardan pay almaya başlaması 1.çeyrek içinde olağanüstü kâr beklentisi aynen devam ettiriyor ben de
    şirket inci gibi parlıyor ama hepsinden önemlisi bu yatırımcıya nasıl yansıtılacak ?
    10 kuruş temettü verirse aynı fiyatlardaki ereğli mi acaba diye sormaz mı yatrımcı kendine ?
    Veya kur kârı ile yeni yatırım ile büyütecekse kendini 4 f/k daki şişecam var orda.. tahtayı takip ediyorum 1 lot ile kademe indirip kaldırıyor adam. bu ara bizim borsa 2060 ı geçemiyor bir türlü .. piyasa bu tarz hisseleri çok iyi bilanço bedelsiz şirket satışı dışında yukarı götürmüyor genelde.. Bence deva hissesinin en büyük sorunu pazarda yarıştığı şirketlerin bist’te olmamasıdır. Bakalım az kaldı iyi forumlar herkese

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    sektörü biliyorsunuz. paylaşım için teşekkürler. arada bir yazarsanız memnun olur, faydalanırız.

bist 100 -%6,40
    deva -%8,84
    Rts Endeks -%43,16 (Rus Borsası )

Hep piyasadan daha kötü fiyatlanıyoruz Tabana doğru gidiyoruz , tabana kitleyecekler mi görelim. Zaten uv portföyümüzdeydi , şimdi tam uzun vadeci olacağız.

Bir yıl önce satış yerimiz 32 lerdi bir yılda enflasyon %40 deva 28 lira

Godot beklemeye devam

Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    bist 100 -%6,40
    deva -%8,84
    Rts Endeks -%43,16 (Rus Borsası )

Hep piyasadan daha kötü fiyatlanıyoruz Tabana doğru gidiyoruz , tabana kitleyecekler mi görelim. Zaten uv portföyümüzdeydi , şimdi tam uzun vadeci olacağız.

Taban hayırlı olsun , bu kadar kötü mü gerçekten hacim 11 mio tl ile...

Burası sabır zorlar ..

Sayfa 49/567 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •