Sayfa 49/438 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon
Arama sonucu : 3499 madde; 385 - 392 arası.

Konu: ULUUN - Ulusoy Un Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by esatay Yazıyı Oku
    Burada daha yolu var mı ? Yoksa bu kadar mı dediniz. Ben yolu var gibi anladım arkadaş sizin uyarınız ile sattım demiş anlamadim

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Atlar koşarken; yarışı değil, en son ve en yüksek oynanan bahsi takip edin. O kişi hem araştırmış hem içeriden bilgi almıştır; hem de emin olmak için sonu beklemiştir...
    (Borsaya kurgulayın) https://t.co/BmnFDTNcCB

Adam yazmış...Siz borsaya uyarlayın.. son noktayı pik seviyesinde koyarlar. Yolu olsa da olmasa da tercih kişilerindir. O ndan sonra bakarız dedik hep değil mi...

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. En önemli noktayı yine yakalamışsınız Reis im.. iç piyasada normalde göremeyeceğimiz bir mamül zincir markete düşmüşse hani işler durgun olsa dersin ki, toptancı adam satamıyor malı parekendeye düşmüş. Ama durum öyle mi.. Kapasite bu kadar artmışken bir zincir market talepte bulundu ise ve raflarda adı sanı duyulmamış (borsa camiasından başka) bir un bu kadar satılıyor ise bu firmanın vizyonunu gösterir. Bu kadar büyük bir krizde üretimini katlayan bir firma için gün aydınlık demektir. Bu da bir nasip meselesi. Her zaman olacak iş değil. Dolayısı ile Gıda bu zamanlarda iş yapar. Hele ki un. Daha pik yapmadı.. Görelim bakalım...
     Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    İşte bu Un a olan Aşırı talebi gösteriyor.
    Normalde hiç huyum değildir. Hiçbir zaman tekniğe taktiğe duyuma yok temel analize vs e göre araştırmadan daha önce hisse almamıştım. İlk defa burda aldım. Unutmayın fiyata göre hisse alırsanız hayal satın almışsınız demektir. Fiyatlar her zaman gerçekle örtüşmez. Fiyatlar gerçekleri unutturur.
    İktisat ekonomi bilen hiç kimse teknik analize göre hisse almaz normalde. İktisatın ekonominin kuralları bellidir. 5 bin yıl öncede aynıydı. 5 bin yıl sonrada aynı olucak.
    Gerçek hayatla borsa birebir aynıdır. Galeriye gittiniz, araba alıcaksınız, galerici size 50 bin lik arabaya 70 bin fiyat çekti. Sizde hayırdır bilader bizimi yiyon dediniz. Galerici de tekniğe göre üçgen oluştu, flama yapacak haftaya sen de 100 bine satarsın dedi, nasıl olsa flama yapacak dedi))) misal. Alırmısınız o arabayı? Almazsınız. Eee burda niye flama çsnak olacak diye alıyorsunuz??? )) çünkü sürü psikolojisi. Öyle olduğu varsayılarak öğretilmiş çaresizlik. Onu diyenler insanları sürü psikolojisine yönlendirip muhtemelen kendileri çıkıyordur.
    Varlık yatırımında fiyatlar şekillere göre ya da geçmişe göre oluşmaz. Piyasa dinamikleri hep canlıdır ve kendini günceller. Unutmayın araba da ev de petrol de hisse de vs hepsi varlık yatırımıdır. Hepsinin maliyeti vardır. Arz ve talep e göre fiyat oluşur. Normal şartlarda kimse malını maliyetinin altına zararına satmak istemez. Aslında bu tv idi çıkanlar eğitüm verenler teknik taktik diyenleri 1 aydır inceliyoruöim.%99 aracı kurumların forex çileri. Forex şirketleri kapanınca işsiz kalınca hepsi kurstu eğitimdi tv idi derken teknik taktik le insanları bi nevi beyin yıkaması yapmışlar. Hiçbiri borsacı değil aslında. 90 larda da olan yurtdışında olan future options dedikleri bu vadeli geleceğe yönelik forex vs li işlemlerin fiyata yönelik kurallarını borsaya uyarlamışlar. 2 si çok farklı mevzular. Hisse senedi bir varlık yatırımıdır, ecnebilerin; asset investing dedikleri..Future options forex kaldıraç teknik vs ile ilgisi olabilir, lakin asset investing yani varlık yatırımı yani hisse senedinin teknikle vs ile ilgisi yok, özü şirketin kar- zarar etmesi ve temettü vermesi esasına dayanır, 10-15 yıllık planlanır, ve çeyrek hesabına göre yapılır misal 40 çeyrek bilanço ya da 60 çeyrek bilanço gibi. 1 yılda 4 çeyrek bilanço geldiği için.
    Araba aldınız 50 bin tl ye, lastik değiştiniz bi de boya vs size geldi maliyeti 70 bin tl ye, satıcaksınız, bi müşteri aradı, ya 21.günlük üstsel ortalama 210 günlük hareketli ortalama, fibonacci , çanağa göre senin araban 30 bin tl eder dese ne dersiniz???))) Küfredersiniz. Lakin tvlerde şirket hisselerini adamlar çanak boyu, yok üstsel ortalama diye kafalarına göre indirip çıkarıyo..
    Yani borsada da patronlar şirket piyasa değerlerinin şekillere göre fiyatlanmasını ister mi? Bu ticarete aykırı. Eski patronlara sorun hepsinin bildiği şirketimin piyasa değeri nedir ya da defter değerim kaç. Yeni nesil patronlar da favok ebidta bi de olsa olsa fiyat kazanç bilirler. Ticarette ekonomide herşey arz talep ve maliyete göre işler. Hep diyorum. Bi denk gelsem ya da siz denk gelseniz)) o tv lerde ya da kurs vs verenlere diyin sizin 100 bün tl lik arabanız ters çanak oldu fibo direncinden döndü, aslında fiyatı 50 bin tl diyin bakın nasıl zıplıyorlar))) araban kaza yapar fiyatı düşer, şirketlerin zarar etmesi gibi. Yani borsa fiyatlamsı bi nevin hayatımızın kopyası..
    ---///
    İlk başa döneyim. Şimdi 2 haftadır bu şirketi iyice inceledim. İç piyasa ile perakende ile işi yok aslında.
    Biri yazmıştı bi yerde: ya sanırsın bu şirket iç piyasaya tüm Türkiyeye un u veriyomuş gibi fiyatlanıyor abartı var gibi.))) Onu yazan kamil, İç piyasaya %26 un verme yüzdesi , ürettiğinin %74 ü nü ihraç ediyor, aslında bi nevi Dünyaya Un veriyor. Baktım BM in açtığı ihalelrri de almış. Ne alaka şu alaka. BM gariban ülkelere bedava Un dağıtıyor, parasını BM veriyor. İhale açmış.
    Yani aslında bu şirket iç piyasada da toptancılara ya da Endüstriyel şirketlere un veriyor. Misal pastanecilere fırıncılara markanacılara helvacılara pizzacılara gibi. Eğer ki markete kadar olay inmişse, marketlere un veren orta ölçekli şirketler Un yetiştiremiyor demektir.
    --//
    Burda da teknikçilerin düzeltme dediği benim dağı tırmanırken arada bi durup çadır açıp yemek yemek lazım wc ye uğramak lazım bi nefeslenmek lazım dediğim şey))) olursa güzel olur. Sonuçta talep var. Reelde gerçekte ticareti dönüyor. Bana göre benim hür fikrime göre suni şişen bi balon yok. Size göre varsa o da sizin fikriniz saygı duyarım. Şirketin gerçektte hayatın olağan akışına göre cidden şu 2 ayda çok büyük paralar kazanmış olması lazım.
    Borsada da İşlem hacimleri de iyi. İsteyen alım isteyene satım fırsatı da veriyor. Dinlenip düzenlenip çıkması daha güzel daha normal olanıdır. Güç toplayarak yükselirsen zirvelere ulaşırsın. Ama sonuçta piyasa şartları alıcı satıcı iştaşı. Bazen patronlar, lotları çevirenler bile piayasa şartlarına 2 yönlü de karşı koyamazlar. Büyük alıcılar ya da büyük satıcılar, piyasayı belirler.
    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.
    Asla yatırım alsat tut tavsiyesi değil, bireysel fikirlerimdir.
    Neyse, yine çok kafa ütüledim. Arada ütüye devam))) kızmayın..
    SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Yukarıda ki traşı şunun iç yaptım.
    Normalde şirketleri araştırır ona göre alırım ya da satarım, bu sefer ilk defa hisse aldım, sonra şirkrti araştırdım. O yüzden uzunca traş yaptım az önce.
    Herkesin kendisine göre doğrusu var. Herkes yolunda. Kimisi teknik diyo kimisi taktik diyo kimisi temel analiz kimisi takas diyo. Bana göre benim doğrum hepsi boş iş. Ben ağalara, coniylere bakarım, ortaklık yerli yabancı şirket satın alma vs varsa oraya akarım, piyasa nerdeyse ordayım. Kimin ciro su kar ı artıyorsa kimde borsa hikayesi varsa ordayım. Borsacıyım. Rüzgar nereye esiyosa orda mevzi alırım.

Çünkü, Bi grup teknikçi, 82 binde nakitte kalın aman cıss tekniğe görr 70 bin olucak diye milleti 1 aydır dışarıda tutuyo, hepsi zararda 1 aydır bekliyo, 82-99 bin çıkışı oldu halen düşecek diye bekliyorlar, şimdi borsa düşse ne olur, hiç değilse zararları azalırdı, hepsi kafasını duvara vuruyo şu an. Borsa düşse bakın ben demiştim diyecekler, eee 82-99 bin çıkışı ne olacak???
    Bi grup teknikçi de 82 bin de borsa W çizrccek önce 103 bin sonra 120 binlere tekrar gelecek diyordu..
    Benim teknikte tek kabul ettiğim benim doğrum destek ve direnç tir. Ona inanırım. Gerisi benim doğruma göre, boş iş. Adam x hissede bi şekil çiziyo fullish bulish formasyon hisse 5 tl , çizginin formasyon hedefi 30 tl. Allah Allah. Firmaya bi bakıyon, 2 masa 1 kasa. Ne satıyo, kar artacak mı? Borsa hikayesi var mı? Coniyler ortak mı oluyo? Hiç biri yok. Arkadaş bulish çizdi diye olacak. Heee hee çok beklersin.
    Lisede felsefe dersi sıfır falan kim buldu. Harzem buldu, Ömer hayyam dı Fibonacviy di. Tak 3-5 yıl sonra adamın adı Borsada))) len adamın çağında borsa mı vardı. Adamın kemiklerini niye sızlatıyosunuz.
    Dediğim gibi. Herkesin kendi doğrusu var. Herkes aynı şeye inansa zaten hisseler hep çıkar ya da hep düşer. Herkes aynı şeye inanmadığı için zaten düşüyor çıkıyor. Video var, borsada doğru bilinen yanlışlar mış))) eee senin doğrun bana göre yanlışsa ne olacak???sen borsanın gurusu musun? Borsada tek bi doğru tek bi yanlış olmaz. Çok bilinmeyenli denklrm gibidir.
    Bana göre futbolda kaleciler gereksizdir, para almamalıdır. Bi insan gol yiyor diye para kazanabilir mi? Dünyanın bana göre saçma işi. Sana göre de golu kurtarıyor diye olması lazım ve de en çok para kazanması gerekiyordur.
    Benim yazdıklarım da sana saçma deli vızıltısı geliyordur.
    Borsada her zaman kazanç vardır. Kayıpta. Krizde de savaşta da hisse alınır. Yeter ki doğru zamanda doğru şirkette olmasını bilin. Viop tu foreksti varantı takılmıyorsanız, endeks bizi çok bağlamaz. Önemli olan şirket ve hissesidir.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    A101 e de gelmiş Ulusoy Un...Ek 24819
    sonunda marketlere dusmus coksevındım.parekende alabılırız umarım heryerde vardırda.uluun bı araba kazandırdı bana cogunu cıktım umarım daha fazla yukselırr herkez mutlu olur

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun...

Uluun un matketlere kadar düşmesi üretim kapasitesinin ne kadar arttığını gösteriyor. İhracatada iç piyasaya da yeterim diyor. Ytd

SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Timsah41 Yazıyı Oku
    Bu sene temettü vermeye başlarmı acaba ? Önceden vermemiş ama bu sene olabilirmi.
    Bloombergde bu sene temettü konusunda veremiyebiliriz gibi bir laf etti patron .2015 ve 2016 da verdi %5,47..%2,9 oranında

7.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    sonunda marketlere dusmus coksevındım.parekende alabılırız umarım heryerde vardırda.uluun bı araba kazandırdı bana cogunu cıktım umarım daha fazla yukselırr herkez mutlu olur
    Senle ilgisi yok kardeşim de, affına sığınaraktan yazını alıntı yaptım) aylardır evdeyiz, bugün gevezeliğim üstünde. Sen yazınca aklıma geldi)

2013 ya da 2014 tü bende o zaman hayal meyal aklımda yaklaşık 4 maliyrtli 18k logo vardı. Hareketler falan filan kağıt çıkıyo. Çelik gibi irademle) bekledim. Kendi kendime dur bakalım kamil dedim, bu yolun sonu ya hak yolu ya da ayak yolu. Neyse kağıt 9 oldu ordan 6 oldu ordan 14 oldu geri 12 oldu derken 24 mi 25 mi ne oldu. Kademe kademe verdimiştim. Benim 70 bin yaklaşık 250 bin olmuştu. Galiba 14 mi 15 tl ortalama ile parça parça vermiştim. O zaman saolsun logo forumunda, kaptan america resimli kılıçlı avatarlı biri vardı ismi aklıma gelmedi, çok iyi sernayolar la bizi bilgilendirmişti. Herkeste kademe kademe satmıştır. Aldım sattım lot arttırdım diyen yalan konuşuyordur. Kağıdn tarihi zirvesi 7 idi, 9 olunca fübonaccili grafik atanlardan tut balon diyenler , satın beyler elinize kulak arkası ooo yazan yazana. Tekniğe göre sat verdi diyenler))
    Sonra bi baktık meğersem coniyler toplamış kağıdı.
    Kendi kendime dedim kamil sen bu işi biliyon tamam artık Borsa sensin kardeşim. Kağıt sonra 60 lara kadar gitti.
    Bi araba peşine bi başka hisse aldım. Sonra bi kısmını o hissede düşürdüm. Başka hisse derken bi de birazını Ali dayı şekli ezmiştim) bi araba kalmıştı. Her hisseui logo gibi, kendimi de borsanın uzmanı sanınca bi araba kalmıştı)))
    Biz her gün patrona dua ederken, hisse 60 dan 35e düşmüş, 60 dan alanlarda sövüyordu))
    Hep derler ya anlatırlar halbu ki ne yapan vardır ne de öyle biri. bel ki 1000 kişi de 1 kişi. İşte 15 yıl önce 10.000 tl lik Asel alsan şu an trilyonluktun fakan diye. Senin bu yazıuı okuyunca logoya baktım 80 tl olmuş. 2014 desen 6 yıl. O zaman satmasam beklesem yaklaşık 1.5 mtl. Bekleyen varmıdır çok zor. 20 yi görünce o zaman sevşnçten arkamıza bakmadan cızz))) beklesek dolardı altındı muhtemelen onlardan çok kazandırmıştı.
    Başa döneyim araba iyidir kardeşim) burda kazandığını hiç değilse başka kağıtta düşürmezsin.
    Hayırlı akşamlar herkeşe..
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

8. Son işlem hacmi düşüktü öncekilere göre,Keşke yüksek işlem hacmiyle tavana gitseydi.Ya beklenti çok büyük kimse satmıyor,Yada kimsede kalmadı speğin lotları ortada dolanan.Böyle tavan tavan giderse kim cesaret edebilir alış kademesine girmeye.Dün tavanda kaç lot vardı alıcı soran varmı aramızda.Ciddi oranda alıcı varsa kolay çözülmeyecek gibi tavanlar.Tabi fake alıcı değilse.Kısaca bu fiyatlardan sonra elinde hala yüklü miktarda hissesi olan arkadaşın kalbinin sağlam olması gerekir.Düşük maliyeti olanlar için sorun yok tabi..Malı kaptırmakta var sonradan pişman olacağımız fiyatlara giderse....YTD

Sayfa 49/438 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •