Sayfa 49/130 İlkİlk ... 3947484950515999 ... SonSon
Arama sonucu : 1039 madde; 385 - 392 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1. Katkılarınız için teşekkürler değerli paydaşlar. Ben ihtiyatlı bir rakamla, 350-400 civarı bir kar gelmesi olasılığında bile, şu andaki sermaye'ye göre piyasa değerinin bayağı bir iskontolu olduğunu düşünüyorum. Y.T.D.

2.  Alıntı Originally Posted by blood Yazıyı Oku
    sn. bensattımgitti, siz özsermaye karlılığı enflasyondan yüksek olan şirketleri alın bu durumda , diğer arkadaşlar pd/dd ile özsermaye karlılığı arasındaki ve risksiz getiri oranı arasındaki ilişkiyi araştırdıklarında gerçeği göreceklerdir.
    Herkes her hisseyi tercih edebilir bunda sorun yok ancak yanlış bilgi vererek bu konuda bilgisi olmayan kişileri etkileyebilirsiniz.
    Pd/dd oranlarına bakarsanız eğer tezoldan çok çok daha ucuz aynı sektörde şirket var.
    Bulunmaz Hint kumaşı değil.ilk yılında yatırımcısına yalan vaad veren şirket.
    2 yıllık 400 mio kar dan 40 mio temettü dağıtımı🙂🙂🙂
    Neymiş bist de büyük temettü oyuncusu olacakmış🙂🙂🙂

3. Şirketin piyasa değeri bugünlerde 100 M USD civarında.
    Senede 20-25 M USD kar etse benim uzun vadeli beklentilerimi fazlasıyla karşılar.
    YTD

4.  Alıntı Originally Posted by bensattımgitti Yazıyı Oku
    Herkes her hisseyi tercih edebilir bunda sorun yok ancak yanlış bilgi vererek bu konuda bilgisi olmayan kişileri etkileyebilirsiniz.
    Pd/dd oranlarına bakarsanız eğer tezoldan çok çok daha ucuz aynı sektörde şirket var.
    Bulunmaz Hint kumaşı değil.ilk yılında yatırımcısına yalan vaad veren şirket.
    2 yıllık 400 mio kar dan 40 mio temettü dağıtımı������
    Neymiş bist de büyük temettü oyuncusu olacakmışï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½ï¿½
    sız de yanlıs bılgı mı verıyorsunuz aceba,bedelsız olarak %120'yı de eklersenız 165mılyon, dağıtılabılır dönem karının %65,45'ını temettü verıyor 40 değıl!!! sektörde daha ucuz hısse varsa, sanırım orda pozısyon acıp, o topıktekı arkadasları engın bılgınızle bılgılendırsenız daha mı ıyı olur sankı,,,ytd
    Son düzenleme : hoca59; 20-03-2022 saat: 15:31.

5.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Şirketin gelir tablosunu son 4 yıl için ortalama USD kurlar ile çevirerek bir inceleme yaptım. Görülen o ki hasılat 100 milyon USD civarında seyrediyor. Kapasite artışı etkisini bu yıl için %10 olarak alırsak yılı 110 mn USD hasılat ile bitirebilir Tezol. 2021 yılı net kar marjına bakınca %29 rakamını kullanırsak 31.9 mn USD kadar net kar çıkabilir. Kurun ne olacağını tespit etmek zor ancak ortalama kurun 15 altında olmayacağını sanıyorum. Bu hesapla 31.9 x 15 = 478 mn TL net kara ulaştım.

Umarım gaz fiyat artışı brüt marjı kötü yönde etkilemez. Şirket borçluluk yapısını bozmaz, yabancı para pozisyonunu iyi yönetirse iyi karlar gelmeye devam edecektir.

Syg.
    ınsallah fırma önumuzdekı yıllarda da temettu konusunda verımlılığe devam eder,karı kac cıkarsa cıksın,,,4,fabrıka da var olan 3'ünden ıkısı gıbı, atık kağıttan uretım yapacak, uretıme baslamasından ıtıbaren gırdı malıyetlerıne katkısı olumlu olur, brut kar marjını daha ıyı noktalara tasır ve kârını umarım bızımle ıyı oranlarda paylasmaya devam eder,,,ytd

6. 23/03/2022 - 23/03/2022 tarihinde EUROPAP TEZOL KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 15,62 - 15,70 TL fiyat
    aralığından 15.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca
    gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte EUROPAP TEZOL KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 23/03/2022
    tarihi itibariyle %29,2902 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer
    almaktadır.
    Ad Soyad / Ticaret Unvanı : ŞÜKRÜ ERHAN TEZOL

7. Alımı Ersin Bey'den bekliyordum, Şükrü Başgan yaptı. Hem hisseyi hem de gönlümüzü aldı. Miktar küçük ama önemli. Long Life Şükrü Başgan 😀

8. Güveni yitirenlerin ,kızanların, küsenlerin hisselerini şimdi itinayla topluyorlar
     Alıntı Originally Posted by bensattımgitti Yazıyı Oku
    Tezol yatırımcısının güvenini kaybetmistir.temettu uzerine verdiği sözler sadece lafda kalmıştır.2 yılda toplam 400 mio kar var ancak sadece 40 mio tlsini temettü olarak verecek.
    Tamamen yalan dolan üzerine yapılmış bir halka arz.....
    SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 49/130 İlkİlk ... 3947484950515999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •