Sayfa 49/78 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon
Arama sonucu : 622 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1. 100 PUANIN ÜZERİNDE 2018/3 BİLANCOSU ACIKLAYANLARLAR.

BSOKE, DYBOY, AKENR

Listeye bugunku kapanıs fıyatıyla akenr de girmiştir.

Yanlız ben karlarda cok onemlı bır degısıklık gormuyorum sırketın öz sermayesi düşüp yükselip duruyor. neyse sımdılık boyle gıdelım aglrotimayı ılerde daha optımıze bır hale getırırız.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Hatirlarsan afyonda banvtte zarardan kara gecmisti bu tarz sirketlerin bazilari ciddi potansiyel doguruyor. O yuzden bahsettigin olayi dusundum ama eklemedim.

Daha once zarar etmismi diye bir kolon ekleyim unlem isareti koydutturabilirim. Ama puanlamada bunu baz almayabilirim.

Yarari olur diyorsan ekleyeyim bu kolonu.

Video konusunda haklisin kisaltacagim.

Vaktin okdugunda izle videoyu .

Tesekkurler bikgiler icin
    ben yararı olacağını düşünüyorum. ama dikkatini çekeyim sadece efk sı peşpeşe 2 dönem zararda olanları(örneğin 150 milyon zarardan 80 milyon zarara düşmüş ama yine de kara geçememiş ) çıkartırsan(yada özel bir işaret ,renk vs.yaparsın) yeterli olur. daha güvenilir bulurum bu durumda bu listeyi..
    zarardan kara geçebilmeyi başaranlar ise ise listene girsin.böylece banvitleri afyonları da kaçırmazsın

3.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    ben yararı olacağını düşünüyorum. ama dikkatini çekeyim sadece efk sı peşpeşe 2 dönem zararda olanları(örneğin 150 milyon zarardan 80 milyon zarara düşmüş ama yine de kara geçememiş ) çıkartırsan(yada özel bir işaret ,renk vs.yaparsın) yeterli olur. daha güvenilir bulurum bu durumda bu listeyi..
    zarardan kara geçebilmeyi başaranlar ise ise listene girsin.böylece banvitleri afyonları da kaçırmazsın
    istikrarlı karlılıkla ilgili bir puanlamada yapılabilirmiş gibi. bununla ilgili bir algoritma kurabılırım.

biraz kafa yormak lazım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. SESİZ TOPIK AZ İCRAAT YAPIN BE AZ CALISIN YAW.

BOŞ DURMAYAN BEN YENİ BİR BİLİMSEL ARAŞTIRMA NİTELİĞİNDE BİR ÇALIŞMA YAPIYORUM.

AŞAĞIDAKİ GÖRÜNTÜDEN NE ANLARSANIZ ARTIK.

5. Çalışmalarımı indirmek isteyenler...

SOn güncelleme bugun yapıldı.

https://drive.google.com/file/d/1o1j...ew?usp=sharing

6. Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

neden temettü ödeyen şirketlere ortak olmalıyız işte bu yüzden. Ben bunları üniversite 3.sınıf öğrencisiyken mittal yerin dibine kadar basarken almıştım. Sonradan bi ara satmışım ama küsürat kalmış. Bu saatten sonra gelen her temettü havadan beleş para.
    Gerçi o dönem ereğli temettü dağıtmıyodu ve o gün 4 liralarda olan ünye çimento hala aynı fiyatlarda bu da başka bi hikaye tabi. 10 fide domatesin hepsinin aynı performans sergilemesini beklemek hayal olur.

IMG-2478.jpg
    IMG-2477.jpg

ekleme :

erhan kardeşim ben önceki foruma 2013 eylülden beri üyeydim . bu foruma da 2 aydır falan girip bakıp çıkıyodum. sırf bu mesajı yazmak için üye oldum. önceki forumda da aynıydın temettüye gerek yok falan. 6 yılda cebimden 1 kere para ödeyip 1e 10 kazanmışım daha neyin gerek yoku anlamadım ki. yıllardır böylesin. biraz sal temettüyü artık.

8.  Alıntı Originally Posted by bobbygeneric Yazıyı Oku
    neden temettü ödeyen şirketlere ortak olmalıyız işte bu yüzden. Ben bunları üniversite 3.sınıf öğrencisiyken mittal yerin dibine kadar basarken almıştım. Sonradan bi ara satmışım ama küsürat kalmış. Bu saatten sonra gelen her temettü havadan beleş para.
    Gerçi o dönem ereğli temettü dağıtmıyodu ve o gün 4 liralarda olan ünye çimento hala aynı fiyatlarda bu da başka bi hikaye tabi. 10 fide domatesin hepsinin aynı performans sergilemesini beklemek hayal olur.

IMG-2478.jpg
    IMG-2477.jpg

ekleme :

erhan kardeşim ben önceki foruma 2013 eylülden beri üyeydim . bu foruma da 2 aydır falan girip bakıp çıkıyodum. sırf bu mesajı yazmak için üye oldum. önceki forumda da aynıydın temettüye gerek yok falan. 6 yılda cebimden 1 kere para ödeyip 1e 10 kazanmışım daha neyin gerek yoku anlamadım ki. yıllardır böylesin. biraz sal temettüyü artık.
    boby nicki yabancı gelmedi ama generıtıc kısmı bu forma özel gibi hoşlgedin hocam öncelikle bence daha fazla yaz.

6 yıldır bu mucadeleyı verıyorum haklısın dolayısıyla size cevap vermemem imkansızdı. Vermek zorunda hıssedıyorum bunun adına ne dersenız deyın. AMa anlatmaya size acıklamaya calısayım.

YANLIŞ anlaşılan mesela bu başarılı hisse senedinin başarsını TEMETTÜ ye bağlamak. Yanlış olan şey bu Kendin azıınızla kendi kendinizle çelişiyorsunuz.

tabiki temettü hisseleri bak ereğli nasıl kazandırmış örneğiyle bu başarıyı şirketin bilanco karlılığına DEĞİLDE temettü ödenmesine adfedip temettüyü ön plana çıkartmak övmek istiyorsun.

Ama birde unyec var hala aynı fıyatlarda hepside aynı değil diyorsun. EE yani mesele temettü meselesi değil miş değil mi ? bu başarıyı sağlayanın temettü vermesi değil bilancodakı karlılık öz sermayenin büyüme hızı olduğunu aslında bizzat verdiğin örnekle gösteriyorsun.

Ancak aşağıya attığın mesaj ve üstte yazdıgın o ilk paragrafın cumlesı verdiğin örneklerle tamamen çelişen durumlar oluşturdugunu farkedemiyorsunuz ?

Ben yıllardır başarının kazanclı hissenin temettüde gizli olmadığını bilancosunda gizli oldugunu bir hisse bilancosu saglamsa öz sermayesini arttırıyorsa istersen her yıl 5 kere temettü versede alın dediğimi görmezden geliyorsunuz.

Ancak kendiniz örnek verirken bu başarıyı temettüye atfediyorsunuz. Bende unyec örnegını veriyor ve başarının temettü vermekte değil başarının bilancoda karlılıkta oldugunu bakın unvyec gitmemiş kazandırmamış diye söyleyince

SEN KÖTÜSÜN SEN ŞUCUSUN BUCUSUN oluyorum.

LÜTFEN ama lütfen. diyorum hisse senedi başarsını temettü ile bağdaştararak tüm temettü veren hisse senetlerine insanları yönlendırmeyın. Başarıyı temettüye bağladıgınız her yazınızda yeni gelmiş küçük yatırımcılar sizin cümlelerınızle Bİr UNYEC alıp senelerce boşa kürek çekecek.

İnsanları bilancoya yonlendırın. Ereğlinin başarısı bilancoda gizli bu gayet apaçık ortada temettü ile konunun alakası yok eğer temettü ile alakalı olsaydı unyec için nasıl kazandırmamış diyebiliriz.

TEKRAR TEKRAR SOYLUYORUM BANA INANMAYAN EREĞLİNİN ÖZ SERMAYE BÜYÜMESİ İLE UNYECIN ÖZ SERMAYE BÜYÜMESİNE BAKABILIR.

BEn söylediğim herşeyin arkasındayım testlerle verilerle bilimsel konuşurum. Ezbere havadan atma biirleri böyle dedi diye bunu kabul etmem. ortada bir tez teori varsa o teoriyi teste tabi tutar sonuçları görürüm. Yazdıgım herşeyide teste tabi tutmanız serbestsiniz eğer çürütür ve ortaya yeni bir teori atarsanız. Size hak verir ve ortaya attıgınız yeni teoriyi tekrar teste tutarım. Ben bilimsel bakış açısı ile olaylara bakarım. Bir kanıt varsa benim için doğru artık odur. Aksi idda edilip kanıtlanmadıgı surece aksi ispat edilirse. Artık benim için doğru odur eski sadece bir teori olarak eskide kalır.

Doğru ne ise benim için doğru da odur hiçbirşeye duysal bağım yoktur. Mantık hayatımın en önemli bölümünü oluşturur. Duygular herzman ikinci planımdadır.

TÜm insanlıkta beklentım benim size aktardıgım bakış açısıyla olaylara bakabılmeniz ben tek istediğim bu bilinciniz açın daha sorgulayıcı doğruyu arayan kımseler olun duygusal bakmayın objektif olun mantıklı olmaya calısın.

Doğru herkesın aradıgı sey değilmidir ? Bunu niye yapmıyoruz gerçeği niçin aramıyor veya aramak ıstemıyoruz.

DUygu yüklü ezberci kibirli egoist insanlarız bu bizim ilerleyişimizi durduruyor bir kere bu sebeplerden ötürü objektif olamıyoruz. bunu kişisel algılamayın lütfen hepimiz için geçerli sebepler.

Herkes müslümanım der. müslümanlık doğru din der. Sor bakalım kaçı diğer dinleri dinler tarihini okmuş onu geçtim kaç kişi aramızdan Kuran-ı Kerimi türkçe meaili okumuş.

AMa sorsan yahudilere küfreder hırstıyanlara küfreder ama müslümandır ve inanıyordur. Bana gelince evet Kuran-ı Kerimin türkçe mealini okudum dinler tarihinide okudum diğer dinleri okumadım yalan söylemeyeyim. Zaten dinler tarihi ve Kuran-ı kerimin türkçesi yeterince açıklayıcı oldu.

bu tarz benim hayat tarzım bir çoğunuz eksik tarafı bence bu benim açık tarafımı ne ise onuda sizlerden duymayı çok isterim. BÖylece eksiklerimi tamamlamamda katkı saglarsınız bana.

Sayfa 49/78 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •