Sayfa 49/997 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    fonlama faizi her gün ayni yere demir atıyor her ne kadar likidite açığı rekor seviyede olsa da, burada da görünmez bir el müdahale ediyor olmalı
    fonlama faizinin her gün aynı çıkmasının nedeni gizli el değil, likidite açığının miktarı ile ilgili, zira GLP kanalından bankalar ne kadar isterse (teminatları yettiği sürece) o kadar para verilmesi kanunen zorunlu olduğu için klasik repo ihalelerinin aksine oluşan faiz likidite açığı büyüklüğünün bir fonksiyonu haline geliyor. Tcmb o nedenle bu faizi önceden belirleyemiyor sadece oluşacak faizin bandını dar bir aralığa sıkıştırabiliyor.

Zaten pratikte gidebileceği seviye %12-12.10 un ötesine geçemez.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Aslında Tahvili de bırakın şu grafiğe bakın.
    Bitcoin grafiği. Son 2 yılda 20 katına çıktı.
    Gelecek Bitcoin ve türevlerinde
    Not: Resmi eksik almışım. Tarihler görümüyor. Grafik Eylül 2015'ten başlamakta.

ablam işi biliyor.
    kızdırmasalar bize neler anlatacak neler.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    ablam işi biliyor.
    kızdırmasalar bize neler anlatacak neler.
    Teşekkür butonu sonra gel dedi.
    Buradan size teşekkür ediyorum(evds hk.)

4. Forumdaşlar özel bir durumdan dolayı bitcoin grafiği paylaşmamanızı istiyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    DOW bu seviyelerde iken 2.50 nin üzerine çıkamayan ABD 10 yıllıklarının olası bir DOW düşüşü ile birlikte 2.50 nin üzerine çıkacağını düşünmüyorsunuz herhalde..
    SPX ile UST (ABD borsası ile ABD tahvillerinin getirileri) arasındaki ilişki çok uzun zamandır koptu, normal şartlarda her ikisi de ayni yönde hareket ederdi yani SPX yükseldiğinde US tahvillerinin getirileri artıp fiyatları düşerdi, son 8 yıldır ters hareket var, DOW & SPX arttıkça tahvillerin fiyatları da artıp durdu (getiriler düştü), piyasanın görmek istemediği bir gerçek var ve o da bundan sonra QE lerin olmayacağı, o zaman da UST çıkması gereken seviyeye çıkmak zorundadır SPX ne yaparsa yapsın, özetlersem SPX veya DOW'daki olası bir çöküş otomatik olarak UST lerin getirilerinde bir düşüşe yüksek olasılıkla tekabül etmeyecek
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. Yilbasindan beri %8 TL faizini attık köşeye 3.53 ten alan Ocak ta 3.90 dan satmayip hala tutuyorsa maliyeti 3.81 ..(faize koymadiysa) usd faizinde tuttuysa 8 ayda 2.5 geldiyse hala %5.5 ekside...( Bugünkü guncel kurla %7 zararda ) yani onunda maliyet 3.72.....zipladimi hopladimi selalemi oldu sabah akşam noldu kaç olcak vs vs oda ayrı sıkıntı ...TL oh mis garanti para

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    fonlama faizinin her gün aynı çıkmasının nedeni gizli el değil, likidite açığının miktarı ile ilgili, zira GLP kanalından bankalar ne kadar isterse (teminatları yettiği sürece) o kadar para verilmesi kanunen zorunlu olduğu için klasik repo ihalelerinin aksine oluşan faiz likidite açığı büyüklüğünün bir fonksiyonu haline geliyor. Tcmb o nedenle bu faizi önceden belirleyemiyor sadece oluşacak faizin bandını dar bir aralığa sıkıştırabiliyor.

Zaten pratikte gidebileceği seviye %12-12.10 un ötesine geçemez.
    açıklama için tşk ama "fonlama faizinin her gün aynı çıkmasının nedeni gizli el değil, likidite açığının miktarı ile ilgilidir" demişsin, öte yandan likidite açığı sürekli rekor kırıp duruyor yani yukarı yönde değişime uğruyor ve açık artıyor, bu durumda FF nin statik kalması mantıklı mıdır? Likidite açığı artıyorsa FF nin de artması gerekmez mi? En azından bandın üst limitine çıkmasını beklerdim.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. herşeyi öcesinden not düşmeye çalışıyorum, izleyen var ise 3,88 iken dolar burdan dönecek 2,7-2,9 u 2 yıl içinde görecek demiştim, yazdığım günün ertesi 3,94 görüldü ve o gün döndü, borsa keza 70 den 82/83 e gelince herkes burası son dedi, deli gibi sattı, kaçtı, ben 100ü gösterirler demiştim, gösterdiler, yalnız çoğu banka gitmedi kar cüzi kaldı, borsa şu an 100 ü devirdi, üzeri balon, balon hafif şişiyor patlarsa zaten millet telef olacak,batacak ben 100 de borsadan çıktım, gelelim tahvile, borsa ile dolar kadar kolay değil,her babayiğidin harcıda değil, mantık dışı geç hareket ediyor, anlaşılmıyor, şu an 16-18 olması lazımdı, olmadı, gecikti, Eylül'de 22 olması lazımdı, gecikti, olmadı, neyse çok yazmaya gerek yok, piyasada tl yok ve merkezde bedavaya verecek değil, er geç banklaar çuvallayacak ve sert arttıracaklar faizi, dua edelim 22 bu yıl olsun, 22 olunca ekonomi 4x4 canlanır, piyasada talep patlaması olur, benim yazdıklarımı burda 1-2 kişi anlıyor ve onlar şanslı Kişiler,%99 unuz 3,80 üzeri dolara geçtiniz, sıkı sıkı sarıldınız, panik anında, herkes yaşar bunu, bu hata değil, tecrübe kazanmak için gerekli olan ders. denize geçenlerde iskelede yürürken ayağım kaydı düştüm, İnan'ın o an yılan değil köpek balığı olsa insan sarılır. Panik, korku anında beyin böyle çalışıyor olabilir, uzmanlar az beyine kafa yorsun, herşey beynin değişik katmanlarının çalışmasında gizli, ben artık emekli oldum, 1400 tl emekli maaşını ye ye bitmiyor, aynı gün geldiği gibi bitiyor, yalnız devlet baba düzenli her ay yatırıyor, sistem süper, emeklilik keyfi süper, şu Saroz tarafında ucuz yazlık arıyorum, Mecidiye, Erikli, ibrice de olabilir, sessiz ve sakin bir yerde, hiç Saroza gitmedim, suyu soğuk ama sebil binlerce balık var, balık cenneti diye duydum, şehirden uzak. balık tutarak yaşamak istiyorum, balığın çok olduğu her yer olabilir, emekli olunca para piyasalarına elveda dedim, bu işin sonu yok, tam 47 yıl boşa geçip gitti, göz kalmadı, kulak kalmadı, sağlık kalmadı, şu an düşününce bu işlerin saçmalık olduğunu anladım, sonsuz döngü, girenin çıkamayacağı bir tuzak, hiç buraya borsa ile ilgili yazı yazmadım, ilk kez yazıyorum, damara enjekte edilen ilk zehir borsa, bundan sonrası çorap söküğü gibi geliyor, para kazanmak, daha çok kazanmak, sonu yok bunun, oyunda kalan ve dışına çıkamayan bunu göremiyor, gençlere tavsiyem girdi iseniz çıkın,
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

Sayfa 49/997 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •