Sayfa 491/1044 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 3,921 - 3,928 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,990
     Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    selimcan akd nediii hele bak bi şuna

2 dipte gördük bide 368 tehtidinide

emeklerinize sağlık ağalar
    Hayırlı akşamlar

Canımın içi beyaz atlim. AVOD yakın takibimde olmasa da gün aşırı fiyatına bakıyorum. Listemde ekli. Henüz işlem yapmak için poz açmadım. Akd verileri deyince bana bı gol attın. Evde değilim. Cepten yazıyorum. Evde de cihaz kapalı. Uzaktan bağlanamıyorum. Ama yeniden söyleyeyim. Tutarlı bir hikaye var. Eğer sabır da varsa ekmek yedirir
    Açık konuşmak gerekirse hissenin tepe noktalarında işlem açtım. Boynunu bukunce vedalaşmak zorunda kaldım. İçerde olanların büyük bir çoğunluğunun K/Y olduğunu ilk fiyat hareketinde hemen satacaklarina adım gibi eminim. O yüzden soğukkanli bir bakış açısıyla birazcık parayı risk etmek gerekecek. Ben varım . Ama henüz değil. Armutlar olgunlaşmadı diye düşünüyorum. K/Y dökmeyi basarabilirse önümüzdeki dönemin flash hisselerinden biri olacaktır. Eminim. Selim demişti dersiniz. Ben varım.

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    selamlar....
    sanırım tablonun rengi otomatik değişiyor....
    bölgeler döngüyü ifade ettiği için....rakamlar yerine...al-güçlü al-sat-güçlü sat yazılabilir belki....
    aynı şekilde kesişimlerde yapılırsa....
    aldan-güçlüala geçenler gibi süzme yapılabilir...

zaman kısmına, haftalık ve aylıkta eklenebilir belki.... eklenirse base zone kısımları eklenirse...
    aynı anda günlük-haftalık-aylık bölgeler görüleceği için zamanlama için kolaylık sağlar gibi....

eğer bu şekilde olursa.... sadelik için...roc, volume, rate/base, mom/base gibi sayısal verilerin olduğu kısımların gizlenmesi
    anlaşılmasında kolaylık sağlayabilir...

eğer liste bir defa girilmesi gerekiyor ve değişmesi zor ise.... sektörel ayrım...
    aynı anda sektörü görme açısından ve kıyas için daha güzel olabilir gibi....

şimdilik aklıma gelenler....bunlar hocam...
    Tavsiyeler için teşekkür ederim...

AL/SAT tavsiyeleri için en sonunda ayrı bir sütun açarak tavsiye niteliğinde bir puanlama ile dediğin gibi yapılabilir...

Şu anki listede görmek istediklerimizi görmemizi sağlayacak şeylere öncelik vermeye çalışıyorum...

Nasıl ki; şu anda 2 farklı modelimiz var:

- Önce hisseyi tespit ediyoruz (her zaman dilimini kontrol ederek ve tüm hisseleri tarayarak)

- Sonra da bulunan çok az sayıdaki hisseyi tek başına tüm zaman dilimlerinde derinlemesine inceliyoruz...

O nedenle burada belirli kıstaslara uyan hisseleri daha sonra kendi içinde inceleme düşüncem var. Tek hamlede senin bahsettiğini yapmak bir çok varyasyonu içinde barındırır ve bunu tablolamak zorlaşır...

Her hisseyi ve her zaman dilimini yan yana sütunlarla yaparsak çok fazla sütün olacaktır. O nedenle 2 'ye bölmeyi düşünüyorum. Önce hisselerin tespiti, sonra incelemesi gibi...

Ben tüm bunları hazırlayacağım ama sanırım genelde ilgilenilecek olan:

- Hangi hisseyi alıp, hangisini satıyoruz? olacaktır...

İşte bu da en son tablomuz olacaktır...

Yani toplamda 3 tane tablo olacak ama sanırım ben en sonuncuyu paylaşsam yeterli olacaktır. Fakat bu sonuncu için önce hangi kıstaslara göre AL/SAT yaptıracağımıza kesin karar vermemiz lâzım. Ben her gün incelemeye devam ediyorum. Sistemin çalışmasını keşfetmek gerekiyor. Nerelerde zayıflık gösteriyor. Nerelerde güçlü, bunları anlamam lâzım...

Her fikir benim için değerlidir. Kafama yazıyorum ve yeri geldikçe kullanıyorum...

Fikirlerini paylaşan herkese sonsuz teşekkürler...

Burada belki çok kişinin ilgisi çekmeyecektir ama ilgisini çekeceğini bildiğim bir kişi var. Onun da daha önceki soruları kafamda ve ilerleyen zamanlarda sistemin istatistiki, sonuçlarını da paylaşmaya çalışacağım. Örneğin:

- Hangi bölgede kaç bar kalıyor?

- Hangi bölgeden hangi bölgeye geçerse, daha etkili oluyor?

- Hangi zaman dilimi daha güzel sonuç veriyor?

- Hangi açılarda giriş yapılıyor ve etkileri devamında nasıl oluyor?

gibi birçok istatistiki veriyi toplamayı düşünüyorum. Bu verilerden sonra sistemi daha yakından tanımış olacağız. Fakat bu aşamaya daha zaman var. Tablolama işi bir süre zamanımı alacak gibi görünüyor. Sonra bu aşamaya geçerim inşaAllah...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3. eyvallah hocam,
    eğer yanlış hatırlamıyorsam... o tarz soruları soran...sn thejackhalav'dı galiba...(ismini yanlış yazmış olabilirim)
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

4. eğer müsaitseniz,(veya müsait olduğunuzda)
    günlükte, gyolardan...
    dzgyo, ekgyo, hlgyo, ısgyo, trgyo, tsgyo, vkgyo, zrgyo bir arada görüntülerini paylaşır mısınız?
    teşekkür ederim...
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Tablo için tavsiyesi olan varsa, yazarsa çok memnun olurum...

Bir defa kodladıktan sonra değiştirmek zor oluyor...!

Buraya kadar olan kısım standart olduğundan doğrudan yazdım ve paylaştım. Fakat bundan sonra özel talepler olabilir. Onları da tabloya ekleyebilmem için vakitlice bildirilmesinde fayda var...

Tabloda en dikkat çeken hisse OYAKC oldu. Baz değerine göre bölge değiştirdi. Zaten bir kaç gündür düşüşten etkilenmiyor...

Yakından tâkibe devam...
    Elinize sağlık sayın T/A.
    İlgiyle izliyorum. Şahsi tavsiyem yok.
    Ancak aşağıdaki linkte Relative Rotation Graph(RRG) ile ilgili bayağı kaynak var.
    Belki yardımı dokunur:

https://support.stockcharts.com/doku...ols:rrg-charts

Kolay gelsin. Başarılar.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by KısaVade Yazıyı Oku
    Elinize sağlık sayın T/A.
    İlgiyle izliyorum. Şahsi tavsiyem yok.
    Ancak aşağıdaki linkte Relative Rotation Graph(RRG) ile ilgili bayağı kaynak var.
    Belki yardımı dokunur:

https://support.stockcharts.com/doku...ols:rrg-charts

Kolay gelsin. Başarılar.
    Teşekkür ederim...

Oradan bayağı istifâde ettim ve geliştirmemde çok faydası oldu...

Oradaki versiyon olarak sadece Relative durumunu gösteriyor. Yani kendi iç dünyasına işaret etmiyor...

Biraz daha geliştirme ile her ikisini aynı anda görebilecek hâle getirdim...

Orada BIST hisselerine ulaşılmıyor...

Adamlar bu sistemin patentini almışlar. Fakat sırlarını çözdüm ama madem patent almışlar kullandıkları formülü açıklayamam ama paylaşımlarda ara ara buna da yer veriyorum. En yavaş hâli ile paylaştığım grafikler bunların kullandığı formül ile yapılmış olanlardır. Birebir kontrol ettim ve aynısı olduğunu gördüğümde çok şaşırdım. Adamlar nelere patent alıyorlar, inanılır gibi değil...!

Sonuç olarak; onlardan daha üstün olarak yapmaya çalışıyorum, başarabilirsem ne âlâ...

eyvallah hocam,
    eğer yanlış hatırlamıyorsam... o tarz soruları soran...sn thejackhalav'dı galiba...(ismini yanlış yazmış olabilirim)
    Doğrudur...

Bu işlere derinlemesine dalmamda etkisi ve katkısı çok fazladır...

Her dâim kendisine teşekkürü bir borç bilirim... O her ne kadar alçakgönüllü olsa da, durum böyle...

eğer müsaitseniz,(veya müsait olduğunuzda)
    günlükte, gyolardan...
    dzgyo, ekgyo, hlgyo, ısgyo, trgyo, tsgyo, vkgyo, zrgyo bir arada görüntülerini paylaşır mısınız?
    teşekkür ederim...
    Hem XU100 'e göre hem de sektöre göre paylaşım yaptım...

Eğer okuyamadığınız olursa bölünmüş ekrandakilerin hangisini isterseniz onu tek başına da atabilirim...

Ayrıca listeyi düzenli verdiğiniz için de teşekkür ederim. Yazmak için uğraştırmadı. Alıp kopyala/yapıştır ile iş bitti...

Sayfa 491/1044 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •