Sayfa 491/1252 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 3,921 - 3,928 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bu eurobondun getirisi hesabıma göre %15.55.
    sabit kupon oranı: %4.75
    temiz fiyat: 79.22 usd
    kirli fiyat: 79.22+2.2430=81.463 usd
    itfaya kalan gün: 919

%22'yi nereden çıkardınız anlamadım.
    Bende sizin gibi hesapladım. Getiri yine de çok iyi. ancak ikinci elde bulunur mu orası şüpheli

Eurobond’un dezavantajları

Sunduğu avantajların yanında dezavantajları da bulunan eurobond’lar faizlerin yükseldiği dönemlerde değer kaybederek yatırımcının anaparasından kayıplara neden olabilmesi en büyük dezavantajını oluşturuyor.

Genellikle T+3 valörde işlem gören eurobondlar, yatırımcının yaptığı anlaşma doğrultusunda 3 gün sonra anlaşma fiyatından gerçekleşmesi de diğer bir negatif unsuru. Organize olmayan piyasalarda işlem gören eurobondlarda, yatırımcılar her zaman alım ve satım işlemlerinde istedikleri fiyattan gerçekleşmeyebiliyor.

Eurobond’daki diğer bir dezavantaj da, eurobond’u ihraç eden İhraççı kuruluşun itfayı, kupon ödemelerini erteleme veya kıymetin itfa olmaması durumunda aracı kuruluşun sorumluluğu bulunmuyor. Ayrıca, özel sektör eurobondlarında da, şirketin iflas etme, faiz veya anaparayı ödeyememe riski de bulunuyor.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Çok kaba hesapladım ama 79 verip 100 aldığımızda dahi bu 21 birim kar 919 günde koyduğumuz 79 birime göre %32 gibi bir getiri yapıyor yani senede %10-11 arası kupon getirileri hariç. Kupon getirileride zaten düşük fiyattan dolayı %12'yi buluyor. Temiz kirli fiyat çok fark ettirmemesi lazım zira sadece 1 kupon ödemesinin belirli bir kısmı kadar fark eder.

Sizin program anapara kazancını yıllık getiriye nakit akışı indirgeyerek hesaplıyor mu?
    kirli temiz fark eder çünkü kupon ödemesine 3 gün kalmış.. 6 aylık kupon faizi kadar fark etmezmi..

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Çok kaba hesapladım ama 79 verip 100 aldığımızda dahi bu 21 birim kar 919 günde koyduğumuz 79 birime göre %32 gibi bir getiri yapıyor yani senede %10-11 arası kupon getirileri hariç. Kupon getirileride zaten düşük fiyattan dolayı %12'yi buluyor. Temiz kirli fiyat çok fark ettirmemesi lazım zira sadece 1 kupon ödemesinin belirli bir kısmı kadar fark eder.

Sizin program anapara kazancını yıllık getiriye nakit akışı indirgeyerek hesaplıyor mu?
    şu formülün kökünü secant ile hesaplattırıyorum. bir bankanın verileri ile kontrol ettim doğru çalışıyor.

Ek 19763
    yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    işbankın % 11.52 getirili 2022 vade eurobondu gözüküyor.. iyide nereden alacaz bunu.. işbankın kendi sitesinde yok..
    Genelde banka Eurobondu 2.elde zor alınıp satılıyor diye biliyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    kirli temiz fark eder çünkü kupon ödemesine 3 gün kalmış.. 6 aylık kupon faizi kadar fark etmezmi..
    %4.75 fark eder, 919 gündeki etkisi %1.5'un altında kalır gibi. Kupon ödemesi o kadar yakın ise %22 %20.5'a düşebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    şu formülün kökünü secant ile hesaplattırıyorum. bir bankanın verileri ile kontrol ettim doğru çalışıyor.

Ek 19763
    En iyisi c# veya excelde algoritma ya da makro olarak yazmak. Eurobond hesabında formül pek sevmiyorum en güzeli iteratif makro ile hesaplamak. Boş bir zamanda kontrol edeceğim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Şuanda yapılacak en uygun hareket bence doları uygun bir yerden alıp beklemek, Faizler ve kur oldukça yukarı gidecek gibi duruyor. Tabii CDS de yukarı yapacak ve uygun bir zamanda eurobond alınabilir, Bence 2019 şubat ve sonrasında uygun seviyeler bulunabilir. Devletin Martta büyük ödemeler var çünkü.

Sayfa 491/1252 İlkİlk ... 391441481489490491492493501541591991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •