Sayfa 492/607 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Temettü alınca maliyet kısmı düşüyor mu? Benim temettü yattı. Maliyet aynı kalıyor dime
    Maliyet aynı kalır temettü yatsa dahi sadece bedelli ya da bedelsiz olursa maliyet düşer
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

2. Teşekkür ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    https://www.google.com/amp/s/www.blo...ti-2278986-amp

Bizde sudan çıkmış balığa döndük bu hafta 😂
    Çamlı yemin balık stoğunu arttırdığından makul canlı varlık değerlemesinde gider yazmış tezi kuvvetleniyor aslında.En azından çamlı yemin bir kısım zararı için bu olmuş olabilir.

Bu haber çok güzel hocam.

Valla keşke Çamlı yeme direk ortak olsaydık da PETUN onun iştiraki olsaydı

Çamlı yemin üretim konuları çok daha temel gıdaya yönelik ve önü çok açık bir şirket.

2022 senesinin su ürünleri senesi olması da çok güzel. Bu arada su ürünlerinde senelik 1.2 milyar USD'lık ihracat yapmamıza şaşırdım açıkcası. Bu sektörün bu kadar büyük olduğunu bilmiyordum.

Çamlı yem balıkçılık konusunda daha da büyür bu gidişle.

Bu arada tam kapanmanın 19 mayıs sonrasına kadar hatta hazirana kadar uzatılma ihtimali olduğunu duydum bir yerlerde. Bu olursa bundan destek bulabilir hisse.

4.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    https://www.bizizmir.com/tr/halfiyat...rih=2021-03-30

Balık halinde aylara göre fiyatlara bakınca bu aylarda çipuranın değeri Aralık ayına göre daha fazla gözüküyor.Dolayısıyla değerleme azalışı değil değerleme artışı olması gerekiyor.

https://www.google.com/url?sa=t&sour...QcYOz1F0NVL1WZ

Yani kendi tezimi çürütmüş oldum.Neyse daha fazla kafa yormayacağım.

Hocam levrek , alabalık , çipura , yavru balık üretimi de var.

Bence o değer düşüklüğünün çoğu hindilerden geliyor. Çünkü her sene oluyor.

5. 45 milyon hindi için çok değil mi abi, 5-10 olsa hindi neyse

6.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    45 milyon hindi için çok değil mi abi, 5-10 olsa hindi neyse

hocam ellerindeki stoğu bilmiyoruz , birim fiyatın ne kadar düştüğünü bilmiyoruz.

Zaten sadece oradan geliyor demiyorum. Başka sebepleri de var tabi . Ama belli ki bu sene eldeki stok geçen seneden çok daha fazla imiş ve birim fiyat düşüklüğü geçen seneden daha fazla olmuş ki , geçen sene 16 milyon olan zarar bu sene 45 olmuş.

Bunun içinde mutlaka döviz borcu varsa onun kur farkı gideri var , yem hammadde maliyetlerine gelen zamdan dolayı oluşan bir zarar da olabilir. Hepsi birleşmiş 45 olmuş. Ama bu zararın her sene ilk çeyrek tekrarlaması bana hindi ile alakalı olduğunu düşündürüyor. Yoksa balık ve dana fiyatı Aralık ayı ile mart ayı arasında o kadar oynamaz ama hindi fiyatı oynar. Çünkü hindi fiyatının tavan yaptığı tarih 31 aralıktır , 1 ocaktan sonra geriler.

7. Yahu şirket.cikipta demiyor ki şu jadar hindimiz var yadabaligimiz var Aralık'ta sunfuyattida şimdi buna düştü şu kadarda hammadde den şu kadarda döviz den olustu demiyor burda bize devreleri yaktıracak.

8.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    hocam ellerindeki stoğu bilmiyoruz , birim fiyatın ne kadar düştüğünü bilmiyoruz.

Zaten sadece oradan geliyor demiyorum. Başka sebepleri de var tabi . Ama belli ki bu sene eldeki stok geçen seneden çok daha fazla imiş ve birim fiyat düşüklüğü geçen seneden daha fazla olmuş ki , geçen sene 16 milyon olan zarar bu sene 45 olmuş.

Bunun içinde mutlaka döviz borcu varsa onun kur farkı gideri var , yem hammadde maliyetlerine gelen zamdan dolayı oluşan bir zarar da olabilir. Hepsi birleşmiş 45 olmuş. Ama bu zararın her sene ilk çeyrek tekrarlaması bana hindi ile alakalı olduğunu düşündürüyor. Yoksa balık ve dana fiyatı Aralık ayı ile mart ayı arasında o kadar oynamaz ama hindi fiyatı oynar. Çünkü hindi fiyatının tavan yaptığı tarih 31 aralıktır , 1 ocaktan sonra geriler.
    Bu sene bir de pandemi dönemine geldiği için hocam insanlar pandemi derdine hindi almayı es geçmiştir dolayısı ile satışlarda azalma olduysa ondan kaynaklı olabilir.
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

Sayfa 492/607 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •