Onemli Gunler Banner
Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Viop - XXVII

1.  Alıntı Originally Posted by jiggy Yazıyı Oku
    Doların düşmesi iyi bişey değil bak biraz düştü yeni gelecek iphone 12 yi almayı düşünüyorum geçen hafta öyle bi düşüncem yoktu. Kim bilir benim gibi kaç kişi düşünüyor, turizmin olmadğı ihracatın zorlaştığı şu piyasada ithalatı ve cari açığı artıracaktır.
    O aldığın iphone ile hiç bişi patlamaz emin ol..
    Oradan bi iphone parası da vergi geliyor devlete..
    Anca devleti fonlarsın..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    O aldığın iphone ile hiç bişi patlamaz emin ol..
    Oradan bi iphone parası da vergi geliyor devlete..
    Anca devleti fonlarsın..
    Hükümeti hatta ne devleti fonlayacAK ki bunnar..

Biliyo dediğini de güya yol yabıyo kazmanın sapı misal..

-1.000 bassalar burda muhabbet derin deği$ir..

Yada DowF -100 cük..

Yada Dolar 7,73+..

Felan fıstık.

4.  Alıntı Originally Posted by jiggy Yazıyı Oku
    Doların düşmesi iyi bişey değil bak biraz düştü yeni gelecek iphone 12 yi almayı düşünüyorum geçen hafta öyle bi düşüncem yoktu. Kim bilir benim gibi kaç kişi düşünüyor, turizmin olmadğı ihracatın zorlaştığı şu piyasada ithalatı ve cari açığı artıracaktır.
    Ensonhaber.com yeni akit forumlarina atilan yorum olmus bu

Adamsin jiggy

5.  Alıntı Originally Posted by jiggy Yazıyı Oku
    Ben karşıyım ne gerek vardı o yatırımlara paraları bize verseydi Reyiz rahat rahat yaşasaydık benim çocuğum yok 2050 de dünyanın ilk 10 ekonomisine gireceğiz diye milyarlarca dolar altyapı yatırımı benim için önemsiz ama diğer çoluk çocuğuna iyi bi gelecek bırakmak isteyen seçmen için önemli.
    Sanki Reyiz bilmiyormuydu bunların böyle olacağını o tercihini alacağı evi krediyle almaktan yana kullandı ben ise param olursa alırımdan yanayım. Bu hangimizi haksız çıkarır sonuçta ikimizde ev sahibi olacağız.
    Ev sahibi olma örneği çok güzelmiş. Şimdi bir arsamız var diyelim ev yaptırmak istiyoruz. Sizin yukarıda anlattğınıza göre

1- X Dolar kredi çekip hemen yaptıralım
    2- X Dolar para biriktirelim.Paramız olunca yaptıralım.

seçeneklerimiz var.

Fakat biz 3. seçeneği kullandık. Müteahhit çağırdık. Bu evi sen yap. Ben sana 25 yılda toplam 12 X dolar kira ödeyeyim. Sonra da ev benim olsun dedik.

Ev sahibi olmaya kimsenin itirazı yok. X dolarlık eve neden 25 yılda 12 X dolar ödemeyi garanti ettik onu sorguluyoruz.

6.  Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    -1.000 bassalar burda muhabbet derin deği$ir..

Yada DowF -100 cük..

Yada Dolar 7,73+..

Felan fıstık.
    belki haftayı en yüksekinden kapatmak ister belki kim bilebilir?
    show must go on style?

akape döneminde 2 liralık iş devlet kendisi yapacakken 10 liraya başkasına yaptırdı.. neden ?? o anda 2 lirası olmadığı için.. toplanan vergiler israf edildiği için..bu işlemle kendisi de borçlanmadığı için borç/gelir rasyosunu düşük tuttu makyaj olarak..bunun da reklamını yaptı borçluluğumuz düşük diye.. bir taşla iki kuş..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8. Ben Akp li değilim zaten devlet politikalarını da öngöremediğim için de tüm yatarımlarım dolar bazlı olduğu için karşı bacağında dolar shortluyorum . Yazdıklarımı anlayamıyorlar. Ama bi çocuğa bi şeker veriyosun karşılığında teşekkür ediyor sana, bu kadar sene memlekete gerçekten dünya çapında yatırımlarla emek vermiş insana da hakkını vermek gerek diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    1 hafta sonrasına öngörün nedir? Aramızda ileri görüşlü biri varmis bilelimde 1 hafta sonra ne olacağını ona göre pozisyon alalım. Forumdan çok değerli ustadlari kaçırdık malum.🤣

Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •