Sayfa 492/1001 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Viop - XXIX

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Evet doğru diyorsun.
    Pazartesi yeni tavan taban yüzdeleriyle bir çok kağıtta günlük %40 varan marjlar oluşacak. Kumarhane kağıtlarında heyecan zirve yapacak
    başkan emin misin ? net bi haber göremedim. ?
    Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

2.  Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku
    "Bir şeyi ölçerken onu değiştirirsin"
    Mesela Çarşamba ve Perşembe günlerinin X30-X100 5 dakikadan-Saatlik grafiğe kadar bak, Perşembe Çarşambanın tersi!!!!

Peki ne yapacağız?
    .

Hocam vadeli için ne yapılabilir açıklamaya çalışmışsın eyvallah

ben arşiv tuttuğum yerde 20-25 hisseden 6-7 hisse anca gözüme yarayan çıkartabildim ..
    bakıyorum bir sene içinde çoğu neredeyse 1 e 3 kazandırmış fezaya mı gidecek bunlar diye eledim doğru mu yapmışım?

Alıntı Originally Posted by joker16 Yazıyı Oku
    başkan emin misin ? net bi haber göremedim. ?
    %20
    %15
    ve %10 diye aklımda kalmış
    yanlış olabilir.

hah buldum yazıyıda burada böyle demişler

https://www.facebook.com/photo.php?f...5659060&type=3

ama içeriğini okuyuınca aşağıda değişiklik yok gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Bu çıkış biterde bir gün satışa dönerse
    Hiçbir indikatörde önceden tahmin edemeyeceğiz fikri oluştu bende.
    Şimdi üç kademe macd uyumsuzluğuna rağmen çıkıyor.
    Deprem gibi olacak düşüş.
    Ons gece son saniyelerde yılı 1900 direncinde kapadı.

5.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    Bu çıkış biterde bir gün satışa dönerse
    Hiçbir indikatörde önceden tahmin edemeyeceğiz fikri oluştu bende. .
    Piyasalar hakkındaki en birinci kural Hiçbir beklentiye girmeyin yoksa acısını sizle beraber size inanıp değer verenlerde çeker ...

Dünyadaki ekonomik krizler: 150 yılda yaşanan 14 resesyon nasıl başladı, maliyeti ne oldu?

bana göre böyle bir krizle son bulur, tekrar geldiğimiz yere döner sıfırdan yeniden başlarız. tut diye veriyorlar işte... şimdilik sarılın yatın sıcacık
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

7. DiPNot; İyi bir trade, trade kurallarınıza uyma kararlılığınız ile hata yaptığınızı kabul etmenizi sağlayan esneklik arasındaki dengedir.

TRADE yapmıyorum ama bazen burada aklımdan geçeni paylaştığımda peryot farkı bakış açısı kendime göre yapıldığından insanları yanlış yönlendir oluyorum.

çok çok özür dilerim hata payını okuyanlar çok iyi hesap etmemeliler ki kazançlarına engel bir durum olmasın .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,775
     Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    VIOP'ta dolar kontratlarında vergilendirme ile ilgili bir sorum olacak. Pazartesi aracı kuruma da sorarım ama burda daha önce deneyimi olmuş olanlara soruyorum...

Bildiğiniz gibi dolar, euro, altın kontratlarında kar üzerinden %10 stopaj var. Aynı çeyrek içinde kar/zarar oldu mu aracı kurum bunu mahsup ediyor, orda problem yok. Lakin farklı çeyreklerde kar/zarar oldu mu bunun mahsuplaştırması nasıl oluyor? Bunu aracı kurumunuz otomatik mi yapıyor yoksa bizzat vergi dairesine filan mı gitmek gerekiyor?

Sayısal örnek verelim. Diyelim ilk çeyrekte dolar kontratlarından 100 bin TL kar yazdınız, hesabınızdan 10 binTL stopaj kesildi. 2. çeyrekte 100 bin kar daha yazdınız, 10 bin daha kesildi, etti 20 bin. 3. çeyrekte 100 bin kar daha yazdınız, 10 daha kesildi etti 30 bin ... Sonra son çeyrekte 300 bin TL zarar ettiniz. Yani aslında yılı sıfır karla kapattınız ama ilk 3 çeyrekte 30 bin TL stopaj ödediniz. Mantıken bu stopajın geri alınması gerekir. Bunun, eğer oluyorsa ki olmalı, nasıl olacağını soruyorum yani...

Bu konuda teorık bilgiden ziyade pratık bılgısı olan, başına gelmiş ve stopaj iadesi almış olan varsa yani, yazarsa sevinirim. En azından sn Bear-bull o kadar farklı kontratlarla farklı vadelerde işlem yapıyorken muhakkak biliyor olmalı...
    daha öncede çok kez soruldu uzun uzun cevapladım.

kısaca.

ihtiyari beyanname doldurup - aracı kurumdan aldığın stopaj kesintileri belgesi ile birlikte bir dilekçe ekinde
    mart ayına kadar vergi dairesine başvuracaksın, haziran - ağustos arası bir tarihte senden kesilen fazlalık stopaj banka ıban numarana yatırılacak.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Sayfa 492/1001 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •