Sayfa 493/1000 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. Sen böyle bir sistemi Antalya da veya Bursa da gördün mü?

Bak dombra çalıyor...

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Haklısınız da bardak daha taşmadı.

2. Bayramdan sonra bu kurdan dolar almadığımıza pişman olurmuyuz?

3. Bir kızılderili ata sözü derki; Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam (badem model) paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Üretimden uzaklaşan, doğasını katleden, tarım ve hayvancılıktan kopan bir milletin petrolü veya gazıda yoksa dışarıya bağımlıdır muhtaçtır. Bu muhtaçlık durumundan çıkmadıkça seni çantada keklik görürler.

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Sen böyle bir sistemi Antalya da veya Bursa da gördün mü?

Bak dombra çalıyor...

Hepimizin kabahati var, köyler bomboş, bana şu an git köyüne arazini ek biç deseler,anlıma silah dayasalar gönderemezler garip bi durum, Oysaki devlet teşvik ediyor,seracılığı ve hayvancılığı birebir şahidim.

5. Türkiyede dolaylı vergi düşmedikçe ekonomide herhangi bir kalıcı düzelme olamaz. Tarım Hayvancılık yapılmaz. Köylü üretemez. Kar edemez. İmkansız. Mazottan alınan ÖTV sıfırlanmazsa TL den bir halt olmaz. BİST ten bir halt olmaz.

Kaç tane doktoralı adamı madara ettim hesap kitap gösterek. Hayali ile gerçek hayat farklıdır. Bizim bakanlarımız köyde 3 ay yaşasınlar bakalım ondan sonra konuşalım.

Bilim adamları bunu çoktan ispatlamış. Nobel ödüllü Laffer var. Onun referans alıp kullandığı kaynak IBN HALDUN var. Dolaylı vergi ekonominin dibini oyar işlemez hale getirir.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Bir kızılderili ata sözü derki; Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam (badem model) paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Üretimden uzaklaşan, doğasını katleden, tarım ve hayvancılıktan kopan bir milletin petrolü veya gazıda yoksa dışarıya bağımlıdır muhtaçtır. Bu muhtaçlık durumundan çıkmadıkça seni çantada keklik görürler.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Zaten sorun siyasi ayagin kayip olmasinda. Baklavacisi, mobilyacisi bile olan, yargi, emniyet ve silahli kuvvetleri neredeyse ele geciren bir teror orgutunun siyasi ayaginin hala ortada olmamasi korkunc derecede saibeli ve guven kirici.
    Yoğurt imalatcisindan, deterjan ureticisine, duymadigim meslek kalmadı FETO'cu olmayan, bir tek siyasi ayağı yokmus, heee... yav...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7. Devlet bu işi yanlış yapıyor.

Dolaylı vergi ile kepçe ile alıyor, sonra teşviklerle kaşıkla veriyor.

Havuz problemi gibi düşün. Dolaylı vergi havuzun dibindeki devasa musluk havuzu boşaltıyor, sen ise teşviklerle indirimlerle üstten cılız bir su ile ekliyorsun. o havuz dolmaz sürekli boş kalır...

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Hepimizin kabahati var, köyler bomboş, bana şu an git köyüne arazini ek biç deseler,anlıma silah dayasalar gönderemezler garip bi durum, Oysaki devlet teşvik ediyor,seracılığı ve hayvancılığı birebir şahidim.

8. Benim köyüme son beş yıldır kazadan ekmek arabası gelip ekmek satıyor. Evde fırınlı soba yanmasına rağmen hanımlar hamur karıp ekmek pişirmiyor.

Sayfa 493/1000 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •