Sayfa 498/1007 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: Viop XL

1.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Palamız güzel fışkırttı. 2500 den lönklerimi kapattım artık gırnızı olmasını bekliycez tekrar lönklemek için
    İyi ki şort tuşunu sökmüşüm cebimiz biraz para gördü
    Son durum bu tarkank abi, 2500 e razıyım mc saatinden sonra düştü düştü, düşmedi bi sonraki fışkırtmayı kaçıracağız, palamız akşam pazarı ucuzluğu yabsa bağri

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

2.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Bende uzun zamandır long-flat işlem yapıyorum yaklaşık 5-6 aydan beri.

Teknik anlamda uyumsuzluk olması beni rahatsız etmeye başladı. Diğer yandan enflasyon ortamında paranın gideceği yerlerin sınırlı olmasıda long için olumlu. Kararsız bir durumdayım.
    Beni de kararsızlığa sürükleyen durum savaş başladığında hisseler çakıldığı sırada (savaş muhabirleri dönemi) kuzenime paranın bir kısmıyla da hisse al demiştim ancak daha düşer diye yanaşmamıştı geçen gün beni aradı kafaya koymuş 4-5 hisseye dağıtarak aldı tabii ki %25 yukarıdan.

3. Aylık 8 bin geliri olan 1 çocuklu aileyi ele alsak 3 bin kira 1500 fatura ödese kaldı 3500 2 kg tavuk 2 kg kıyma alsa ortalama 320 lira 50 ekmek 175 lira çocuk için ayda ortalama 500 tl gider olduğunu düşünelim artıp azalabilir. Et dışı market gideri 2 bin lira olsa gelir bitiyor, aralığa gelmeden bu ailenin geçinemeyeceği çok açık biri işsiz kalsa direk barınamaz gıda alamaz duruma gelirler orası ayrı mevzu. Ayrıca farkettiyseniz hiç bir şekilde konut ya da taşıt alma imkanları yok durum hakikaten vahim üstelik bu insan mühendis mimar diğer teknik elemanlardan olabilir eşi çalışmıyorsa 8 bin alan hatta daha az maaş alan bir sürüü insan var. Eşi çalışsın derseniz büyük anneler bakamıyorsa bakıcı parasıyla azıcık bir para kalır hesaplar ortada daha az kira ödeyemez çocuk var daha düşük fatura ödeyemez çünkü fatura kaleminde cep telefonları ve internede var öyle düşünün.

Alıntı Originally Posted by semh Yazıyı Oku
    Asgari ücret aralık ayında oturulur konuşulur demiş aralığa kadar bu gemi yürür mü ne dersiniz ?
    ona ölümü gösterip sıtmaya razı etmek denir
    muhtemelen temmuzda asagari ücret 5.000 tl
    aslında aralıkta yapacaktık ama fedakarlık ediyoruz diyecekler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Bende uzun zamandır long-flat işlem yapıyorum yaklaşık 5-6 aydan beri.

Teknik anlamda uyumsuzluk olması beni rahatsız etmeye başladı. Diğer yandan enflasyon ortamında paranın gideceği yerlerin sınırlı olmasıda long için olumlu. Kararsız bir durumdayım.
    Bisttin tl bazlı grafikisine bakarsan zaten iki gün fışkırttırıyo bi gün gırnızı oluy iki gün fışkırttırıyo ertesiki gün gırnızı oluy, sonuçta bi yerden dönücek orası tepe olucak... Nerden dönüş olur bilinmez ama fışkırt tekniği ile ilerliyor

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

6. Abka her ay %5 kazanmalıyız dedin beni kaşıntı tutmaya başladı...

yeni ay yarın başlıyor...

bana %5 yapacak bir senaryo lazım...

7. Yeni başlayanlar için VİOP topiği dili ve edebiyatı

cort: short
    lönk: long
    fışkırtma: coşkulu alımlar.
    flat: sadece izlemek.
    makineye jeton atmak: yeni pozisyon açılması
    PALA: viop'u hatta spot'u elindeki sınırsız para ve malla yönlendirdiğine inanılan hayali kahraman/kahramanlar.
    bademcükler: piyasaya hakim badem bıyıklı akp'liler.
    yonca: garan
    kuş grubu: thy,pgsus,tav

8. arkadaşlar endeks nasıl olsa düşmüyor o anlaşıldı sanırım herkes tarafından..artık bizim için önemli olan konular endeksin ne kadar çıkacağı ya da hangi hissenin daha çok çıkacağı olmalı..düşmeyle fln bir işimiz kalmadı pala sayesinde..
    Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 498/1007 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •