Sayfa 498/607 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Peki bu Çamlı Yemde ki zararı hariç tutarsak geçen senenin bilançosuna göre kıyaslarsak Pınar eti performans nasıl Emirhan06

2. 3000 lot kaldı,onuda karanlık odada alacak sanırım.

3.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Abi peki şeker yatırım fonu neden KY gibi davranıyor çok acayip tahta yapıcı olmasın o da kesin yatırım fonumu

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

işte onu ben de bilmiyorum neden aldı neden sattı. Bir fon 1 haftada hisse satar mı ? KY bile daha fazla bekler. Yaklaşık 500 bin lira zarar etti 1 haftada. 4.7 milyon lira para yatırdı , temettü dahil 4,2 milyona sattı. Bir haftada %10 kaybetti.

Bugün satmasa en azından artı kapatırdık. Neyse en azından bu baskı da bitti. Çoğunu da tahtacı aldı . Bu da iyi. Tahtacı ne kadar çok mal toplarsa o kadar çabuk yukarı gideriz.

4.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Peki bu Çamlı Yemde ki zararı hariç tutarsak geçen senenin bilançosuna göre kıyaslarsak Pınar eti performans nasıl Emirhan06

İşte hocam onu kaç kere açıkladım burada. Çamlı yemden ilk çeyrek 1 milyon kar katkısı bekliyordum , 11 milyon zarar geldi.

Bunları toplarsan beklentimdem 13-14 milyon az geldi kar. 30 milyon net kar bekliyordum 16 milyon civarı geldi. Yani petunun kendi performansında sorun yok. Çamlı yem ve kısmen de YBP'nin düşük performansı sebep oldu net kar düşüşüne.

YBP'den de en az 5 milyon bir kar katkısı bekliyordum , 2,5 milyon civarı geldi. Yani oradan da biraz gol yedik. Tüm bunlar beklendiği gibi gelseydi 30 milyonun biraz üstünde bir net kar gelecekti ilk çeyrek. Ama 17 milyonun biraz altında geldi.

Ama sorun değil o balıklar hindiler elbet büyüyecek sene içinde )))))))))))

O zaman o zarar kara dönüşecek ve sene sonu yine 80-90 milyon arası hatta belki daha fazla kar edecek inşaallah Petun

5.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    3000 lot kaldı,onuda karanlık odada alacak sanırım.
    Almadı.Fonun portföyünde kalsın her baktıklarında beni hatırlasınlar istedi herhalde.
    Bu fonun yöneticisi her kimse alış yaptığı fiyatı karıştırdı sanırım.

6. Şekerbank yani emeklilik fonları aldıysa 1 hafta evvel ki malı,
    Büyük zarar yazdı emekliler gitti bayramlık harçlıkları...

7.  Alıntı Originally Posted by grand2023 Yazıyı Oku
    Şekerbank yani emeklilik fonları aldıysa 1 hafta evvel ki malı,
    Büyük zarar yazdı emekliler gitti bayramlık harçlıkları...
    Hocam fonlar için hiç dert değil ki. Zaten bunlar emeklilerin değil şu anda çalışanların bes fonları. En yüksek risk ile bile değerlendirilse bu katkı payları on yıl sonunda işletme masrafı kesildikten sonra devlet katkısı dahil getirisi banka faizinden hallice oluyor. Yani adamların milletin parası ile istediği gibi trade ediyor. Hesap soran, hesap veren yok...

8. Yarın 21.92 üstü kapatırsak gelecek hafta umutları taze tutarız, inşallah bakalım.

Sayfa 498/607 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •