Sayfa 499/853 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ali Cemal abi artık salgın bitiyor...covid için aşınin yanında ilacda üretmeye başlayacaklar .Aslında kriz covid krizi değildi zaten yeni bir kaynak dağılımına ve realiteye ihtiyaç vardı...Amaçları yeni bir dünya düzenine geçmek..Covid de bahanesi oldu..Yaşam şeklinde kendi lehlerine göre istedikleri düzenlemenin ilk adimini attılar..Sermaye böyledir ...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İstanbulda hastaneletde covid yoğunluğu nedeniyle yer kalmadığını ve yeni covidlilerin Kocaeli gibi çevre hastanelere yönlendirildiğini Kocaelide çalışan bi doktor arkadaştan duydum.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    İstanbulda hastaneletde covid yoğunluğu nedeniyle yer kalmadığını ve yeni covidlilerin Kocaeli gibi çevre hastanelere yönlendirildiğini Kocaelide çalışan bi doktor arkadaştan duydum.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Türkiye böyle zaten...ben küresel durumu anlattım.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Magician, evet kestirmeden söylemek gerekirse "Vaka test sayısı oranına bakmak gerek." Bu tür bir oran yayınlanmıyor.

---

human, bazı ülkelerde vaka sayısı hızlı düşüyor, diğerlerinde yavaş. Umduğumuzdan uzun sürecek gibi. Bizde dahada uzun sürecek gibi çünki deve ülkeyiz. Hiç bir yerimiz doğru değil. Aşı alırken hangi firmayı zengin edelim diye hesap yapmışız o yüzden iş uzamış. En başında yazmıştım, "bizimkier harıl harıl bu işten nasıl cebimizi doldururuz diye hesap yapıyordur" diye. Devler direk aşı alacağına araya şirket sokmuşlar.

---

kelebek uzun süredir durum yazdığın gibi.

4. Alicemal bey hani fon diyorsunuz ya, sizce bu fonu kim yönetecek,
    Aklıma şunlar geliyor, fon manipulatorlerin eline geçerse, Normalde küçük şirketlerde daha çok yaptıkları kaldır indir hareketini bist 30 da da yapip milleti daha da dökmek için, zaten az olan yapanciyi soguslemek icin kullanırlarsa, bu sayede kas yaparken göz çıkarmış olmaz miyiz

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P hakkında yazdıklarımın doğruluğuna dair bir ipucu. Japon finans ve aracı kurumu nomura var. Bizde adamlar vur kaç işleri ile uğraşıyorlar. abd dede çok büyük işleri var.

nomura, Cuma günü S&P de, goldman ve morgan(ikisi en büyük siyonist finans kurumlarından) ın hoşuna gitmeyen işler yapmış, anında cezalandırılmışlar. goldman ve morgan(S&P nin piyasa yapıcıları bunlar olabilir yoksa neden nomurayı zorlasınlar.) hemen nomuraya işlem kapama zorlaması yapmış ve 20 milyar dolarlık satış yaptırmışlar. Detaylı bir haber, benim çıkardığım önemli kısmı yazdım. Detayı okumak isteyene linki koyacam ama vazgeçtim, siyonist bluumbergin linki, reklamı olmasın.

SOnuç: S&P nin güvenilirliğini bozacak hareketlere izin verilmiyor. Anında cezalandırılıyorlar. S&P de çıkar grupları uzlu durmak zorunda kalıyorlar çünki orada yöneticiler var. Gerçek yöneticiler. yaw buranın maaşı iyi gidip orada koltuk kapalım maaş alalım diyen haramzadeler değil.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    fezali FON BIST yöneticilerinin kuracağı teknik bir ekip tarafından yönetilecek. Yapay zeka destekli olacak. Önce BIST yönetimi ve BIST ekonomistleri tarafından kurallar belirlenecek, ona göre yapay zeka ayarlanacak, ekip yazılım ve ekonomi mesleklerindeki tecrübelilerden oluşacak. FON un kurulduğundan ve işleyişinden kimsenin haberi olmayacak. Yoksa olmalımı.? Bu tür şeylere karar verilecek vs..

Özetle buna benzer bir şey. Teknik olay.

Kötü yönden bakarsak, FON kötü kullanılırsa bir işe yaramayabilirde. Adamın altına Mercedes son model araba verirsin, arabada İnek taşırken elektrik direğine vurur. Bunun gibi. İyi araç kapasitesiz ellerde bir işe yaramaz. Buyrun fedakar TR vatandaşları ve siyasetçiler. Siyasetçilerimiz TR vatandaşlarını hep aşağı çekmişler-çekiyorlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST e gelirsem, az miktar hisse long la bugün ve belki bir kaç gün kenarda duracağım. Daha önce yazdığım gibi belirsizlik katlandı.

Temele, tekniğe mantığa uymayan gelişmelerde ben dağılıyorum, grogi durumuna düşüyorum. yabancıların son aylardaki hareketleride böyle. Aslından papaz olayından beridir yaklaşık böyle.

8. Doların 8.02 ye düşmesi BIST i destekler (mi)?

Sayfa 499/853 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •