Sayfa 5/66 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon
Arama sonucu : 521 madde; 33 - 40 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    17 mion açmışlar ... Epey çok.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
     Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    benim de ilgimi ilk o çekti. anlaşılan patron, bu damarı kuvvetli tutacak. kozmetik kâr marjları oldukça iyidir, muhtelif sebeplerle biliyorum.
    şirketimiz çok rasyonal ve akılcı bir politika izliyor.

Mağazalaşmayı belirli bir orana getirdi önce....

son 2-3 yıldırda mağaza sayısı bakımından zayf olduğu İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerine ağırlık verdi. Hatta Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde dahi bir çok mağaza açıldı. Orayı belirli bir aşamaya getirdikten onrada Mion işine ağırlık verdi... ha yinede mağaza açmaya devam edior

son ayda 80-100 civarı mağaza açacağımızı ve yaklaşık yarısının Mion olacağını düşünüyorum

elektrikli araç istasyonlarınada ağırlık verilecektir son çeyrekte. - ki buda çok öenmi bir konu bu sene son aya kadar 13 bin togg ve 10 bin tesla satıldı. sadece iki markada 23 bin satış var. yıl sonunda bu rakam 30 bini totalde 70 bini geçecektir. bu araçların önümüzdeki yıldan itibaren sarj ihtiyacı orataya çıkacak . işte bizde o zaman devreye gireceğiz. zaten yolumun üzerindeki Migrostaki şarj istansyonunda dahi başladı şarj dolum şleri
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    şirketimiz çok rasyonal ve akılcı bir politika izliyor.

Mağazalaşmayı belirli bir orana getirdi önce....

son 2-3 yıldırda mağaza sayısı bakımından zayf olduğu İç Anadolu ve Karadeniz Bölgelerine ağırlık verdi. Hatta Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde dahi bir çok mağaza açıldı. Orayı belirli bir aşamaya getirdikten onrada Mion işine ağırlık verdi... ha yinede mağaza açmaya devam edior

son ayda 80-100 civarı mağaza açacağımızı ve yaklaşık yarısının Mion olacağını düşünüyorum

elektrikli araç istasyonlarınada ağırlık verilecektir son çeyrekte. - ki buda çok öenmi bir konu bu sene son aya kadar 13 bin togg ve 10 bin tesla satıldı. sadece iki markada 23 bin satış var. yıl sonunda bu rakam 30 bini totalde 70 bini geçecektir. bu araçların önümüzdeki yıldan itibaren sarj ihtiyacı orataya çıkacak . işte bizde o zaman devreye gireceğiz. zaten yolumun üzerindeki Migrostaki şarj istansyonunda dahi başladı şarj dolum şleri
    Elektrikli araç çoğalıyor. Çalıştığım firmada dün bir tane aldı. 1650 TL. Byd atto çin arabası.şarz olayı sıkıntı olmaması için her yerde olması lazım. 30 dakikada yüzde 30 dan 80 e şarz ediyormuş hızlı şarz olursa. Kullanılacak belki sonraki arabaların hepsini elektrikli alabilirler. Migrosta uygun yerlere koyup müşterilere verecegi hizmet ile avantaj sağlar. Tabi kar ederek.

3.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    Elektrikli araç çoğalıyor. Çalıştığım firmada dün bir tane aldı. 1650 TL. Byd atto çin arabası.şarz olayı sıkıntı olmaması için her yerde olması lazım. 30 dakikada yüzde 30 dan 80 e şarz ediyormuş hızlı şarz olursa. Kullanılacak belki sonraki arabaların hepsini elektrikli alabilirler. Migrosta uygun yerlere koyup müşterilere verecegi hizmet ile avantaj sağlar. Tabi kar ederek.

işte tam da bu noktada migen sadece Migros ve iştirakleri önlerinde değil hem diğer şirketlere ekipman satışında hem de belki bizzat benzinlikler gibi şok (çok hızlı) elektrik dolum tesisleri kurup farklı bir noktaya gelebilir ki benim de beklentim bu yönde. hadi özgür başkanım, görelim seni. bugüne hep doğru adımlar attın, seni buralardan çok yerdim zamanında, sen son dönemde olumsuzu olumluya çevirdin, bu da neden olmasın?
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    işte tam da bu noktada migen sadece Migros ve iştirakleri önlerinde değil hem diğer şirketlere ekipman satışında hem de belki bizzat benzinlikler gibi şok (çok hızlı) elektrik dolum tesisleri kurup farklı bir noktaya gelebilir ki benim de beklentim bu yönde. hadi özgür başkanım, görelim seni. bugüne hep doğru adımlar attın, seni buralardan çok yerdim zamanında, sen son dönemde olumsuzu olumluya çevirdin, bu da neden olmasın?
    Olabilir. Hızlı şarz yerleri yapılabilir. Bakalım zaman ne gösterecek benzinliklerin bir kısmı bu işe ayrılır kesin

5. Kimsenin keyfini kaçırmak istemem ama elektrikli şarj istasyonları şirket için öncelikli olmamalı. Buradan ciddi gelir geleceğini de düşünmüyorum. EV alanlar daha çok müstakil evlerinde ya da şirket otoparklarında normal kullanım fiyatlarıyla şarjı önceleyenler. Çünkü EV'lerin ekonomik olması böyle mümkün. Hızlı şarj istasyonlarında şarj etmek çok hesaplı değil. Bir kaç gün önce Ankara-İstanbul arasında Highway AVM' de mola verdim. Büyükçe bir şarj alanı oluşturmuşlar ama yalnızca iki araç vardı.

6.  Alıntı Originally Posted by ada1 Yazıyı Oku
    Kimsenin keyfini kaçırmak istemem ama elektrikli şarj istasyonları şirket için öncelikli olmamalı. Buradan ciddi gelir geleceğini de düşünmüyorum. EV alanlar daha çok müstakil evlerinde ya da şirket otoparklarında normal kullanım fiyatlarıyla şarjı önceleyenler. Çünkü EV'lerin ekonomik olması böyle mümkün. Hızlı şarj istasyonlarında şarj etmek çok hesaplı değil. Bir kaç gün önce Ankara-İstanbul arasında Highway AVM' de mola verdim. Büyükçe bir şarj alanı oluşturmuşlar ama yalnızca iki araç vardı.
    teknolojinin altyapı olarak oturup oturmayacağı küresel zeminde tartışılıyor. olumlu bir senaryoda bu masada da varız diyebilir ve hızlıca aksiyon alabilir şirket. ola ki teknoloji oturur ve benimsenirse ciddi kazanımlar olurken olumsuz bir senaryoda az da olsa kâr ettirecek ve zarar ettirmeyecek bir yatırım olarak kenarda bekler migen. tabi bir de migen'in yenilenebilir enerji alanında verimli yatırımlar yapıp yapmayacağını bilemeyiz. ges yatırımları şirketin enerji maliyetlerini sıfırlayacak noktaya getirilecektir, ötesi? işte burada da olası yüksek kazançlı bir hikâye var.

ama diyelim ki olumlu senaryoların çoğu gerçekleşmedi, nasreddin hocamızın dediği gibi "olmazsa da çay demleriz". ziyanımız olmaz.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

7. Vayy beee, bim'e 120 liralık farktan getirdin 25 liralık farka.
    Tahtacı efendi ile biraz sohbet edelim.
    Şunu bilesin ki; 4 aydır yürüttüğün operasyonu bizler çoook deneyimledik.
    40-50 arasındaki taş çatlatan operasyonlarından sağ salim çıkan yatırımcıları bu ucuz oyunlarınla saf dışı bırakmayı düşünüyorsan bence büyük yanılıyorsun... Nokta

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by aboriste diwane Yazıyı Oku
    Vayy beee, bim'e 120 liralık farktan getirdin 25 liralık farka.
    Tahtacı efendi ile biraz sohbet edelim.
    Şunu bilesin ki; 4 aydır yürüttüğün operasyonu bizler çoook deneyimledik.
    40-50 arasındaki taş çatlatan operasyonlarından sağ salim çıkan yatırımcıları bu ucuz oyunlarınla saf dışı bırakmayı düşünüyorsan bence büyük yanılıyorsun... Nokta

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    11.50 fk
    Bim 16.70 fk da. Yani suyunu çıkardılar.

Sayfa 5/66 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •