Sayfa 50/153 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Abd'de seçimler yapılmayacak...

1. Murat Tufan
    @muratufan
    ·
    32d
    İran ve Rusya’nın ABD Başkanlık seçimlerine müdahele etmek için seçmen kayıtlarını çaldığına yönelik bazı iddialar Amerikan vadeli endekslerinde baskı yaratıyor.

2. Talat Çetin
    @TalatEnverovich
    ·
    38d
    ABD Ulusal İstihbaratının yeni başı John Ratcliffe Rusya ve İranın ABD
    seçimlerine müdahale etme isteği
    var demiş. Bazı seçmen bilgilerini
    ele geçirdiklerini ve İran’ın Trump
    aleyhine bazı saldırılar yaptığını da
    eklemiş.
    Abd seçimleriyle ilgili İran'ın suçlandığını ilk kez duyuyorum. Ulusal İstihbaratın başı söylüyor bunu.

Seçimler yaklaştıkça, açılan bu başlığın(20 gün önce belki de komikti) ne kadar isabetli açıldığı ortaya çıkıyor. İran, Abd seçmen bilgilerini çalıp, sonuçları değiştirecek faaliyette bulunabiliyorsa, Abd'de sistem ve yönetim zaafiyeti var demektir. Ulusal İstihbaratın başındaki kişi böyle bir şeyi nasıl söyleyebilir?

Gözlerime, kulaklarıma inanamıyorum. Halbuki başlığı açan benim.

Trump ve Biden tvde tartıştılar. Biden, Trump'a ''Putin'in finosu''dedi. Ulusal İstihbaratın başına göre Ruslar da seçmen bilgilerini çalıyorlar. Bu durumda Ruslar Trump'u, iran'lılar Biden'i destekleyecekler demektir. Yani kim kazanırsa kazansın şaibe var olacak.

Seçimler sonuçlanmayacak, kavga çıkacak ve darbe olacak. Son derece açık.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

3. Bizde faiz artışı bekleniyor. Faiz artışı zincirleme iflaslara yol açar. Faizler kesinlikle arttırılmamalı. Dolar değer kaybedecek.

Sabır...Kaldı 11 gün. Abd'de olacak olanlardan sonra faizler indirilmeli.

4. Birol
    @BrlYdh
    · 8s
    @ankara_kusu adlı kişiye yanıt olarak

2021 asgari ücret ne olur
    ANKARA KUŞU
    @ankara_kusu
    ·
    8s
    2021 asgari ücretini 3001 TL civarında bekliyorum
    ANKARA KUŞU
    @ankara_kusu
    ·
    8s
    Cumhurbaşkanının jesti dahil

5. Mahfi Eğilmez
    @mahfiegilmez
    ·
    12s
    CDS primi uzun süredir ilk kez 500'ün altına indi. Piyasa, TCMB'nin faiz artırımından iyice emin görünüyor.
    Hadi şurdan uyuz herif...Faiz arttırılmamalı. Önceki 200 baz puanlık artış da yanlıştı.

Faizler indirilmeli.

6. AA FİNANS
    @aa_finans
    Yurt içi piyasalar Merkez Bankası faiz kararını bekliyor. AA Finans beklenti anketine katılan ekonomistlerin tamamı politika faizinin artırılacağını tahmin ederken, faiz artışı tahminleri 100 baz puan ila 200 baz puan arasında yer aldı

7. https://www.haberturk.com/yazarlar/m...i-parti-tabani

“İYİ Parti seçmen kitlesinin en önemli özelliği oldukça katı bir yapıları olması; HDP seçmeni gibiler, partilerinden hemen vazgeçecek durumda değiller. Bütün kamuoyu araştırmaları da bize bunu veriyor. İYİ Parti yönetimi gücünü, AK Parti ve MHP’ye itirazdan alıyor…”
    AK Parti ve Mhp tabanından ideolojik olarak farklı değiller. İyi Parti tabanının yaptığı itiraz, yanlış uygulamalara ve yolsuzluklaradır. Aslına bakarsanız bunun da altında belli kesimler gibi mamalanamama yatar. Gerçekleri konuşmak lazım. Hdp seçmeni gibi katı yapıları olduğuna da katılmıyorum. Önceki seçimler öncesi, anketlerde oy oranları yüksekti.

8. Sadettin Tantan, İYİ PARTİ İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu “FETÖ’CÜ” olmakla itham etmesi ve bunu İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener’e de söylemesine rağmen önlem alınmadığını açıklaması ile başlayan tartışmalar hakkında da çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Tantan “Görünen o ki AKP, İYİ PARTİ’yi bölerek Akşener’i kendisi ile uzlaşacağı bir pazarlık masasına oturtmaya çalışmakta” değerlendirmesinde bulundu.
    Sadettin Tantan'ın bu açıklamasından devam etmekte fayda var. Öncelikle kanaatimi yazayım, daha önce yazdım, tekrarlıyorum:Akşener,seçimler öncesi klasik Akp'liler ya da Erdoğan ile masaya oturursa, siyasi hayatı biter.
    Bu sebebi bir önceki mesajda yazıyor.

Pazarlık masası öncesi görüşmek lazım, görüşmek de sakıncalıdır. Ama aşağıdaki senaryo yazılırsa, konuşmak mümkün olmaktadır:

"Ümit Özdağ, Meral Akşener’e gidip Buğra Kavuncu hakkında, 'Bu FETÖ’cü. Hem dayısı hem kendisi FETÖ’cü' diyor. Akşener, 'Nereden öğrendin FETÖ’cü olduğunu' diye soruyor. Özdağ, 'Hem MİT’ten, hem Genelkurmay’dan öğrendim diye yanıt veriyor.

Akşener bunun üzerine partiye kayıtlı sabit telefon hattından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a ulaşıyor. Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğuna dair bir bilgi olup olmadığını soruyor. Akşener bir ya da en fazla iki gün sonra Ümit Özdağ’ı davet ediyor.

'İki tarafa da sordum. ‘Hayır. Bizde böyle bir kayıt yok’ dediler' diyor. Özdağ, canı sıkkın bir şekilde, 'Ha öyle mi, memnun oldum' deyip görüşmeden ayrılıyor.
    Öncelikle Hulusi Akar ve Hakan Fidan klasik Akp'li değiller. Fakat Akp içinde, klasik Akp'li olmayan başka kesimler de var. Mesela Süleyman Soylu. Bence Hulusi Akar'dan önce, ''Fetöcü mü değil mi'' diye sorulacak ilk kişi Süleyman Soylu. Akşener ''nereden öğrendin'' diye sorunca, Özdağ, Süleyman Soylu'yu söylemiyor. Soylu, Ağar'ın adamı diye biliniyor. Bahçeli de arkasında duruyor.

Bu olayın ne fetöyle, ne Kavuncuyla bir alakası yok. Bu olay bir senaryo, sadece görüşmenin içeriğini saptırmak için bu kadar tantana yapıldı.

Buradan çıkan sonuç şudur: Erken seçim olacaktır. Erdoğan'dan sonra Süleyman Soylu'nun CB olma ihtimali yoktur.

Şu an çıkan haberlerde Ümit Özdağ ile ilgili kararın Meral Akşener'e bırakıldığı yazılıyor.

Affedecektir.

Sayfa 50/153 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •