Sayfa 50/62 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon
Arama sonucu : 489 madde; 393 - 400 arası.

Konu: PIMAS - Pimaş

1.  Alıntı Originally Posted by birkelime Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, fikir alışverişinde bulunmak adına düşüncelerimi paylaşmak istedim. Bana göre bu günlerdeki hareketlerin amacı PİMAŞ hissedarlarına ayrılma hakkını kullandırmak. Bu yüzden EGPRO yu sürekli aşağıya çekiyorlar diye düşünüyorum. Bunun sonucunda planladıkları 2 ihtimal var :

1) Ayrılma hakkını kullanan hissedarların Pimaşlarını toplamak ve sonra EGPRO yu alıp götürmek.
    2) Egpro yu borsadan çıkarmayı kafalarına koydular. Bu yüzden ayrılma hakkını kullanan pimaşları topladıktan sonra, EGPRO yu 6 ay ya da 1 yıl süresince çekebildikleri kadar aşağıya çekerek, borsadan ayrılma esnasında hesaplanacak olan geçmiş 6 ay ya da 1 yıl zarfındaki ağırlıklı ortalamayı düşürmek.

2. seçenekte cevaplanması gerekn bir soru var. Bildiğim kadarıyla, bir şirketin borsadan çıkabilmesi için ilk şart halka açıklık oranının %5 in altında olması. Egpro şu anda bu kritere uygun. Ancak Pimaşla birleştikten sonraki halka açıklık oranı %5 in altında mı olacak? O hesaplamayı bilmediğim için bir şey söyleyemiyorum.

Sadece düşüncelerimi paylaştım, yatırım tavsiyesi değildir. İnşallah akıllarında 2.seçenek yoktur.
    Birlestikten sonra halka acikli %3 olucak

Lenovo A6020a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. [QUOTE=suatt38;899207]Birlestikten sonra halka acikli %3 olucak

İşte bu kötü haber (eğer 2.senaryoyu uygulamayı düşünüyorlarsa). İş SPK ya düşüyor. Birleşme haberinden sonraki, bu iki tahtada yapılan ve yapılacak tüm işlemleri gözlem altında tutmaları gerekiyor

4. [QUOTE=birkelime;899330]
     Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    Birlestikten sonra halka acikli %3 olucak

İşte bu kötü haber (eğer 2.senaryoyu uygulamayı düşünüyorlarsa). İş SPK ya düşüyor. Birleşme haberinden sonraki, bu iki tahtada yapılan ve yapılacak tüm işlemleri gözlem altında tutmaları gerekiyor
    Neden kotu haberki.kotdan cikmak icin bu yine yeterli yanliz son 6 ay .1 yil.ve 5 yil agirkikli ortalama da en yuksek hangisi cikarsa o fiyatdan zorunlu alimda bulunucaktir.

5. [QUOTE=suatt38;899350]
     Alıntı Originally Posted by birkelime Yazıyı Oku
    Neden kotu haberki.kotdan cikmak icin bu yine yeterli yanliz son 6 ay .1 yil.ve 5 yil agirkikli ortalama da en yuksek hangisi cikarsa o fiyatdan zorunlu alimda bulunucaktir.

Ben de onu diyorum. Bugün itibariyle EGPRO yu aşağıya düşürmeye başlarlarsa, ve bu süreci 1-2 seneye yayarlarsa çıkış noktasında hesaplanacak son 6 ay 1 yıl ve 5 yıl ağırlıklı ortalamaların hepsi düşük çıkacak. Kötü olan bu.

6. Ama kottan çıkmayı düşünmüyorlarsa hiç sıkıntı yok. Bunu da bir tek onlar biliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by birkelime Yazıyı Oku
    Reaktör, dilekçe metni konusunda bir gelişme var mı? Bir an evvel gönderelim, bunlar niyeti çoktan bozdu ve pervasızca göstere göstere yapıyorlar.
    Acele edecek bir durum söz konusu değil. Spk'ya şirket başvuru yapacak. Spk incelemelerde bulunacak. İş resmiyete bir dönüşsün bakalım. Zamanlama konusunda müsterih olun.
    Son düzenleme : Reaktör; 08-09-2017 saat: 15:18.

8. Rektör, bizim yapabileceğimiz birşey varsa elimizden geleni yapabiliriz.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 50/62 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •